reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macica dwurożna

I-hope

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2019
Postów
47
Witam :)
Czy ktoras z Was ma zdiagnozowana taka macice? Jak to jest ze staraniami, czy dlugo one trwaly? Oraz jak wyglada kwestia donoszenia ciazy szczesliwie do rozwiazania. Liczę na odpowiedzi :)
 
reklama
Zależy jaką dwurożność, zależy gdzie się zarodek ulokuje. Znam wiele dziewczyn, które urodziły dzieci ok, sporo które urodziły dzieci z hipotrofią, czyli mniejsze niż powinny być. Często dosyć dzieci rodzą się z asymetrią i wymagają rehabilitacji, ale teraz sporo dzieci ze zdrowych ciąż wymaga
 
Ale to chyba tez zalezy jaka dokladnie jest ta dwuroznosc, czy to nie ma nic wspolnego z tym?
Nie znam się. Lekarz stwierdził macica dwurozna na pierwszej wizycie w ciąży. Powiedział jej że to rzadkość że udaje się od razu zajść w ciążę i może mieć problem żeby donosic. Po poronieniu ktoś jej powiedział w szpitalu za można zrobić zabieg /operacje.
 
Ja jestem posiadaczka macicy dwuroznej, w której była jeszvze przegroda... 2 ciąże poroniłam prawdopodobnie przez wadę, zarodek lokował się na błonie i nie miał szansy na przetrwanie. Miałam ja usuwana podczas histeroskopii operacyjnej, pół roku po zaszłam w ciąże i 4 miesiące temu urodziłam synka :)
 
reklama
Ja jestem posiadaczka macicy dwuroznej, w której była jeszvze przegroda... 2 ciąże poroniłam prawdopodobnie przez wadę, zarodek lokował się na błonie i nie miał szansy na przetrwanie. Miałam ja usuwana podczas histeroskopii operacyjnej, pół roku po zaszłam w ciąże i 4 miesiące temu urodziłam synka :)
Ja dokladnie jaka to jest wada to nie wiem. Lekarz mi tak stwierdzil po badaniu ale bede niedługo to dokladnie sie dowiem
 
Do góry