reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Powiem Ci moja droga bardzo dużo o tym czytałam i w skrócie jest to pic na wodę, fotomontaż. Złogi Ci się nie zrobią, możesz przyjmować 10000 jednostek na 1 kg masy ciała (nie, nie pomyliłam się). Jest to informacja z książki dla studentów medycyny z lat 80. Ponieważ teraz 2000 to „wystarczająco”. A jeżeli ktoś ma za niską wit D, która steruje Ok 3 tys genów to ta dawka nie podniesie Ci jej za żadne skarby. Oczywiście należy ją spożywać z tłuszczami i z wit K2MK7. Dla przykładu- kobieta karmiąca piersią powinna spożywać min 10000 dziennie, w takim wypadku przekazuje dziecku 1000 dziennie, czyli nie za mało, nie za dużo ;)
Rob jak uwazasz.
Ty czytasz ksiazki, mi spieprzyli nerki.
Powodzenia.
 
Nie będę panikowac już z tymi bólami wczoraj w jednej chwili ulga przeszły nie wiem czy to zasługa tabletki bo trwały jeszcze dosyć długo od jej wzięcia.Wiem że w pierwszej ciąży też były poprostu zapomina się.Jeszcze dziś w aplikacji ciążowej wskoczył mi nowy tydzień i pisze że te bóle ma wiele kobiet które przyprawiają o uczucie niepokoju.Czekam spokojnie na echografie i wierzę że wszystko będzie ok.
 
Rzeczywiście brakuje nam witaminy D?

Mamy jej populacyjny niedobór. Badanie poziomu witaminy D nie ma sensu.

Dlaczego?

Nikt z nas nie ma dobrego poziomu witaminy D. Na świecie za prawidłowy poziom uważa się 80-100 nM/l. W Polsce przyjmujemy za normę 20-30 nM/l, a i tak niewiele osób ją spełnia. Nawet 90 proc. ma niedobór witaminy D. Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego każdy z nas codziennie powinien przyjmować witaminę D.
Dokladnie to samo powiedział mi moj endokrynolog ... ale dla własnego spokoju można raz w roku zrobić badanie poziomu .. ☺️
 
Ja ostatnim razem jak nic nie czułam to faktycznie nic nie było... Ale czy mogłabym zrobić jeszcze coś więcej? Co ma być to będzie. I tak już wczoraj pół wieczora przeryczalam
Dziewczyny z tymi objawami to każda różnie przechodzi. Ja po transferze wogle mnie nic nie bolało ani brzuch ani cycki nic. Dopiero po około 5-6 dniach lekko w krzyżu mnie bolało. Żadnych nawet krwawień nie miałam. Obecnie jestem w 6 +5 I odczuwam bardzo zapachy.
 
Zastanawia mnie jedno kochane , mam nadczynna tarczyce ale uregulowana i na maleńkiej dawce leku . Endo ustaliła ze nie odstawimy narazie zeby nie wróciła choroba . Jestem ciekawa jak lekarz zdecyduje o naszym in vitro . Czy leki mi nie zaszkodzą ;(
Nie możesz odstawić. Leki na tarczyce przyjmuje się bez zmian podczas starań jak i w ciąży. Mi po stymulacji tsh skoczyło do góry a w ciąży już w ogole wariowało.
 
Nie możesz odstawić. Leki na tarczyce przyjmuje się bez zmian podczas starań jak i w ciąży. Mi po stymulacji tsh skoczyło do góry a w ciąży już w ogole wariowało.

Rozumiem kochana ale chodzi mi dokładnie o stymulację przed in vitro czy mi nie zaszkodzi.. o tym wogole nie pomyślałam . Wizytę w klinice mam w piątek a endo mam 30.10 wiec zapytam jak to się ma do mojej tarczycy .
 
reklama
Do góry