reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Mam nadczynna tarczyce i nie mogę hormonów przyjmować . I myśle czy leki do stymulacji nie zaszkodzą mi w sensie nie pobudza tarczycy .
Ale ja tez mam chora. Dokładnie niedoczynność tarczycy. I podczas stymulacji tarczyca mi skoczyła z 1,5 do 2,5 caly czas bylam na eutyroxie. Dziewczyny też kiedys pisaly ze tsh triche im wzrastalo podczas stymulacji do in vitro.
 
Ale ja tez mam chora. Dokładnie niedoczynność tarczycy. I podczas stymulacji tarczyca mi skoczyła z 1,5 do 2,5 caly czas bylam na eutyroxie. Dziewczyny też kiedys pisaly ze tsh triche im wzrastalo podczas stymulacji do in vitro.

Bardzo dobrze jeśli by u mnie wzrosło . Ważne by nie spadło . Jak zachodziłam w ciąże to tsh automatycznie tez spadało poniżej normy ale brałam leki zeby hamować
 
Bardzo dobrze jeśli by u mnie wzrosło . Ważne by nie spadło . Jak zachodziłam w ciąże to tsh automatycznie tez spadało poniżej normy ale brałam leki zeby hamować
Kochana podczas ciąży to normalne,lekarz mi wyjasniał, ja potrafiłam miec 0,0 coś cały czas pod kontrolą endokrynologa byłam. Nigdy takich wyników jak w ciąży nie miałam.
 
Zastanawia mnie jedno kochane , mam nadczynna tarczyce ale uregulowana i na maleńkiej dawce leku . Endo ustaliła ze nie odstawimy narazie zeby nie wróciła choroba . Jestem ciekawa jak lekarz zdecyduje o naszym in vitro . Czy leki mi nie zaszkodzą ;(
Leki nie zaszkodzą a tylko pomoga. Wiele z nas bierze leki na tarczyce zarowno w trakcie ivf jak i pozniej ciazy.
Zeby organizm dobrze funkcjonowal tarczyca musi byc uregulowana


Edit: doczytalam o co Ci chodzi.
Owszem hormony brane podczas ivf moga regulować tarczyce dlatego trzeba ja czesto kontrolowac i ew korygowac dawki
 
O
Nie będę panikowac już z tymi bólami wczoraj w jednej chwili ulga przeszły nie wiem czy to zasługa tabletki bo trwały jeszcze dosyć długo od jej wzięcia.Wiem że w pierwszej ciąży też były poprostu zapomina się.Jeszcze dziś w aplikacji ciążowej wskoczył mi nowy tydzień i pisze że te bóle ma wiele kobiet które przyprawiają o uczucie niepokoju.Czekam spokojnie na echografie i wierzę że wszystko będzie ok.
Z jakiej aplikacji korzystasz?
 
Nie będę panikowac już z tymi bólami wczoraj w jednej chwili ulga przeszły nie wiem czy to zasługa tabletki bo trwały jeszcze dosyć długo od jej wzięcia.Wiem że w pierwszej ciąży też były poprostu zapomina się.Jeszcze dziś w aplikacji ciążowej wskoczył mi nowy tydzień i pisze że te bóle ma wiele kobiet które przyprawiają o uczucie niepokoju.Czekam spokojnie na echografie i wierzę że wszystko będzie ok.

Ja tez mam dni, ze mnie brzuch boli i to tak dosc konkretnie i w sumie tez nie pamietam tego z wczesniejszej ciazy, wiec mnie to zastanawi i chwilami martwi, ale w pon bylo serduszko, teraz w pon mam znowu kontrole i mam nadzieje, ze bedzie dobrze...
 
reklama
Dziewczyny jak tam na warsztatach?
Byłam. Nie żałuję. Co prawda czasu brakowało aby kazda mogla zapytac o to co chciala, jednak i tak bylo warto. Chociazby z takiego prostego powodu jakim jest wysluchanie innych przypadkow i wspolne poplakanie się... bardzo fajna rozmowa z pania psycholog. Lekarz i Pani embriolog powiedzieli,ze badanie zarodkow przed nie daje pewnosci,ze beda one zdrowe, poniewaz medycyna na dzien dzisiejszy potrafi go przepadac pod katem np. 300 "mutacji" a moze ich byc np 3tys... w zwiazku z tym gdyby mi przyszlo sie nad tym kiedys pochylic do grubo bym to przemyslala. Zapytalam tez o embrio glue, lekarz powiedzial,ze w ich klinice zrobili swoje badania i bardzo zadkonto robia, wrecz jesli jest podawana 3dniowa blastka (czy 3 dniowy zarodek- nie ogarniam) to szkodzi.. co to streczingu robia tylko i wylacznie gdy jest problem udowodniony z endometrium. Akupunktura- nie maja badan ani pewnosci czy pomaga, ale na pewno nie szkodzi.
 
Do góry