reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ja tez mam dni, ze mnie brzuch boli i to tak dosc konkretnie i w sumie tez nie pamietam tego z wczesniejszej ciazy, wiec mnie to zastanawi i chwilami martwi, ale w pon bylo serduszko, teraz w pon mam znowu kontrole i mam nadzieje, ze bedzie dobrze...
Mnie do 15tc brzuch czasem bolal jak na okres. Miałam wrazenie ze pojde do lazienki i bedzie potop.
Lekarka 100 razy mi powtarzala ze to normalne
 
Czyli zmiana kliniki?
Zostałam w tym samym miejscu przy tym samym lekarzy, zarodki poumieraly nam, problem z nasieniem, więc z dużym lekiem podchodze.
Czuje się fizycznie idealnie, objawy hiperstymulacji, wiec jakoś obawiam się środy.
Strasznie Ci zazdroszczę objawów jakichkolwiek dużo masz stymulacji/transferów za sobą?
 
Byłam. Nie żałuję. Co prawda czasu brakowało aby kazda mogla zapytac o to co chciala, jednak i tak bylo warto. Chociazby z takiego prostego powodu jakim jest wysluchanie innych przypadkow i wspolne poplakanie się... bardzo fajna rozmowa z pania psycholog. Lekarz i Pani embriolog powiedzieli,ze badanie zarodkow przed nie daje pewnosci,ze beda one zdrowe, poniewaz medycyna na dzien dzisiejszy potrafi go przepadac pod katem np. 300 "mutacji" a moze ich byc np 3tys... w zwiazku z tym gdyby mi przyszlo sie nad tym kiedys pochylic do grubo bym to przemyslala. Zapytalam tez o embrio glue, lekarz powiedzial,ze w ich klinice zrobili swoje badania i bardzo zadkonto robia, wrecz jesli jest podawana 3dniowa blastka (czy 3 dniowy zarodek- nie ogarniam) to szkodzi.. co to streczingu robia tylko i wylacznie gdy jest problem udowodniony z endometrium. Akupunktura- nie maja badan ani pewnosci czy pomaga, ale na pewno nie szkodzi.
Dopytuje o embrio glue bo mam mieć transfer we wtorek. Z jakiej kliniki był ten lekarz i embriolog ? Po próżniowe ze swoim lekarzem usłyszałam ze przy 3 sniowych zarodkach się niw podaje a ogóle ale przy 5 dniowej blastce już tak i jest jego zwolennikiem. Cieszę ze z tak fajnej relacji z warsztatów i obym mogła wybrać się na następne ☺️
 
Dopytuje o embrio glue bo mam mieć transfer we wtorek. Z jakiej kliniki był ten lekarz i embriolog ? Po próżniowe ze swoim lekarzem usłyszałam ze przy 3 sniowych zarodkach się niw podaje a ogóle ale przy 5 dniowej blastce już tak i jest jego zwolennikiem. Cieszę ze z tak fajnej relacji z warsztatów i obym mogła wybrać się na następne [emoji3526]
Nastepne takie warsztaty maja byc w Gdyni jakos pod koniec listopada. Chetnie i z nich bym skorzystala, jednak w pierwszej kolejności zapisuja te kobiety, ktorw jeszcze na nich nie byly.
Ginekolog, embriolog i immunolog byli z Invimed Poznan. Tak, powiedzial,ze przy 5 dniowej podaja, ale tylko wtedy gdy jest problem z gruboscia endometrium. Generalnie oni sa zwolennikami crio transfsrow, gdyz uwazaja,ze transfer po punkcji moze sie nie udac z uwagi na oslabiony organizm (a moj dr powiedzial ostatnio, ze to na pewno nie ma wpywu). Dostalysmy w prezencie 50% znizkinw tej klinice na 1 wizyte i 50% znizki na pelne badanie nasienia do wykorzystania do konca tego roku w invimed poznan.Gdyby ktoras z Was chciala skorzystac to prosze infonna priv i wysle poczta ;)
Aa. I to co jeszczd mnie zaskoczylo - cala trojka zgodnie uwaza, zd badanie na wrogosc sluzu jest bez sensu i przestarzale. Ze jest to strata pieniedzy albowiem dzis sluz moze byc wrogi a jutro juz nie.. jest to niewymierne i czesto jesli sluz jest za gesty podaja leki na kaszel bo one ogolnie rozrzedzaja wszystkie wydzieliny w organizmie. Jak to powiedzieli, gdyby wyszlo,ze sluz jest wrogi to zwykla inseminacja zalatwila by sprawe..
 
Ostatnia edycja:
Nastepne takie warsztaty maja byc w Gdyni jakos pod koniec listopada. Chetnie i z nich bym skorzystala, jednak w pierwszej kolejności zapisuja te kobiety, ktorw jeszcze na nich nie byly.
Ginekolog, embriolog i immunolog byli z Invimed Poznan. Tak, powiedzial,ze przy 5 dniowej podaja, ale tylko wtedy gdy jest problem z gruboscia endometrium. Generalnie oni sa zwolennikami crio transfsrow, gdyz uwazaja,ze transfer po punkcji moze sie nie udac z uwagi na oslabiony organizm (a moj dr powiedzial ostatnio, ze to na pewno nie ma wpywu). Dostalysmy w prezencie 50% znizkinw tej klinice na 1 wizyte i 50% znizki na pelne badanie nasienia do wykorzystania do konca tego roku w invimed poznan.Gdyby ktoras z Was chciala skorzystac to prosze infonna priv i wysle poczta ;)
Aa. I to co jeszczd mnie zaskoczylo - cala trojka zgodnie uwaza, zd badanie na wrogosc sluzu jest bez sensu i przestarzale. Ze jest to strata pieniedzy albowiem dzis sluz moze byc wrogi a jutro juz nie.. jest to niewymierne i czesto jesli sluz jest za gesty podaja leki na kaszel bo one ogolnie rozrzedzaja wszystkie wydzieliny w organizmie. Jak to powiedzieli, gdyby wyszlo,ze sluz jest wrogi to zwykla inseminacja zalatwila by sprawe..
Mam nadzieje ze załapie się na te w Gdyni ☺️ Cieszę się ze odniosłas pozytywne wrażenie ze spotkania a co badań śluzu to słyszałam tyle opini ze ciężko przyjąć jakaś konkretna do siebie. Jak widać spać nie mogę ze stresu i emocji. Liczę ze czas szybciej jutro popłynie i byle do wtorku. Pozdrawiam ☺️☺️☺️
 
reklama
Byłam. Nie żałuję. Co prawda czasu brakowało aby kazda mogla zapytac o to co chciala, jednak i tak bylo warto. Chociazby z takiego prostego powodu jakim jest wysluchanie innych przypadkow i wspolne poplakanie się... bardzo fajna rozmowa z pania psycholog. Lekarz i Pani embriolog powiedzieli,ze badanie zarodkow przed nie daje pewnosci,ze beda one zdrowe, poniewaz medycyna na dzien dzisiejszy potrafi go przepadac pod katem np. 300 "mutacji" a moze ich byc np 3tys... w zwiazku z tym gdyby mi przyszlo sie nad tym kiedys pochylic do grubo bym to przemyslala. Zapytalam tez o embrio glue, lekarz powiedzial,ze w ich klinice zrobili swoje badania i bardzo zadkonto robia, wrecz jesli jest podawana 3dniowa blastka (czy 3 dniowy zarodek- nie ogarniam) to szkodzi.. co to streczingu robia tylko i wylacznie gdy jest problem udowodniony z endometrium. Akupunktura- nie maja badan ani pewnosci czy pomaga, ale na pewno nie szkodzi.
Ech i tak to jest jedni to A drudzy tamto. Zacznę się chyba poważnie zastanawiać nad adopcja.
 
Do góry