reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczulenie / skaza białkowa / dieta / badania

Carinea

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Luty 2019
Postów
311
Potrzebuje porady.
Moja córka ma 8 tygodni od około 4 walczymy ze skaza białkowa ...
Mam pytanie czy w tym wieku można zlecić dziecku badania żeby stwierdzić na co konkretnie jest uczulone?
Za każdym razem jak podleczę wysypkę skóra ładnie się zagoi znowu musi wyskoczyć ....
Jakie produkty jadłyście ?
BMK odrzuciłam całkowicie ale tydzień temu wysypało ja po rybie. W tym tygodniu nie wiem po kurczaku - to możliwe ??
Czy w takim wypadku powinnam odstawić dziecko od piersi i przejść na odpowiednie mleko mm ?
Muszę się przecież czymś żywic a mój jadłospis jest już mocno zawężony ...
 
reklama
Rozwiązanie
Jak się objawia zapalenie jelita i jak jest leczone ?
Ja osobiście tez się nie zgadzam ze dieta matki jest bzdura no mam przykład.
Wiesz co , u mojego syna kupy były zielone, aż z pianą, bardzo śmierdzące kwasem i do tego śluz i krew. wyniki też wykazały krew utajoną. Potrzeba było sporo czasu żeby brzuszek zaczął normalnie trawić. Ja byłam w szoku jakie produkty uczulaja małego. Dla pewności zapisywalam i po jakimś czasie znowu jadłam ten sam produkt żeby potwierdzić reakcję. I jestem pewna, że karmienie piersią pomoże łatwiej przejść i pokonać alergię. Tylko wytrwałość.
Tak mówił tez 1 pediatra ze to bzdura żeby jeść wszystko bo będę niedożywiona ...
Drugi stwierdził skazę i faktycznie zjadłam rybę a dziecko dostało wysypki i odrazu kupa zielona !
Myje od początku Oilatum
 
Mleko produkuje się z krwi. Może alergia na laktoze? Mleko matki ją zawiera. Możesz kąpać w samej wodzie z dodatkiem swojego mleka na przykład. A smaruj czymś naturalnym, może być czysty olej z migdałów.
 
Nam alergolog odradzał olej migdałowy, bo... też może uczulać :)
Kąpiemy w Latopicu, do tego skórę smaruję Latopiciem... Jak dla mnie jest świetny, bardzo pomaga.
I dieta matki karmiącej to nie bzdura. Widzę to po swoim synu. Też jest małym alergikiem.
Najłatwiej przejść na mm... Tylko czy naprawdę tego chcesz? Ja wolę pokombinować, poszukać innych produktów, które mi te zakazane zastąpią... I też można zażywać witaminy.
Wiem, nie jest lekko, bo początkowo byłam przerażona... Ale już jakoś daje radę i nie chodzę głodna ;)
 
Nam alergolog odradzał olej migdałowy, bo... też może uczulać :)
Kąpiemy w Latopicu, do tego skórę smaruję Latopiciem... Jak dla mnie jest świetny, bardzo pomaga.
I dieta matki karmiącej to nie bzdura. Widzę to po swoim synu. Też jest małym alergikiem.
Najłatwiej przejść na mm... Tylko czy naprawdę tego chcesz? Ja wolę pokombinować, poszukać innych produktów, które mi te zakazane zastąpią... I też można zażywać witaminy.
Wiem, nie jest lekko, bo początkowo byłam przerażona... Ale już jakoś daje radę i nie chodzę głodna ;)
Powiedz co wykluczyłaś ? Jak się objawiała u Ciebie alergia ?
No ja ewidentne tez widzę po tej kupie jak zaczerwienienie skory schodzi to kupa robi się ok , jak się coś pojawia to odrazu niestety jest zielona ...
Na 100% nie jest to wina płynu do kąpieli ani do prania to już wykluczyłam.
Jest to alergia pokarmowa.
Robiłam badania mojego mleka jeszcze w szpitalu i tam faktycznie wyszło ze ma ono dużo białka ale to było to pierwsze mleko jeszcze to żółte ...
Wysypka drobna robi się głównie pod szyja i za uszami.
 
Brałam pod uwagę Laktozę ale ta wysypka schodzi i znowu się pojawia tak by cały czas była.
No jakieś mięso jeść muszę witaminy to nie to samo co pożywienie.
Wczoraj zjadłam jedynie więcej mięsa z kurczaka i masz znowu jest trochę.
Nie chodzi o pójście na łatwiznę tylko ja się mecze i dziecko tez bo widzę ma biegunki pręży się itp. Potem ta wysypka ciężko schodzi w tych fałdkach pod brodą schodzi skóra za uszami tez, robią się takie małe ranki nawet czasem trzeba ciagle to przemywać smarować itp.
Pocieszające jest fakt ze za każdym razem tej wysypki jest mniej już.
 
reklama
Nie ma czegoś takiego jak alergia na laktozę, bo to cukier! Alergia jest na białka. Może być nietolerancja laktozy, ale nie powoduje ona zmian skórnych.
Dla alergików najlepsze jest mleko matki. Zawsze. Zawiera przeciwciała IgA i inne składniki wspierające dziecko w wychodzeniu z alergii.
Widział Was alergolog? Co do skóry, widział was dermatolog?? Pediatra nie jest specjalistą w tych dziedzinach. Może to trądzik, może zbieg okoliczności itd.
W tym wieku w celu rozpoznania alergenu niestety najskuteczniejsza jest obserwacja.
 
reklama
Robiłam badania mojego mleka jeszcze w szpitalu i tam faktycznie wyszło ze ma ono dużo białka ale to było to pierwsze mleko jeszcze to żółte ...
Bo takie ma być....

Białko mleka matki nie uczula dziecka.... Uczulają białka obce gatunkowo. Najczęściej białko mleka krowiego (bmk), białko jaja (żółtka lub/i białka) ect. Przede wszystkim musisz zadbać o swoje jelita (probiotyki!) aby alergeny nie przechodziły do mleka.
 
Do góry