reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy test po implantacji

Katarzynka111

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2019
Postów
693
Hej kobitki! Oczywiście głowa swoje (że cierpliwości, spokojnie...), a serducho już przebiera nóżkami, że ciekawe kiedy będziemy rodzicami i że a może, może... No ale do rzeczy.
Owulacja była 8.12, niedługo po niej zaczęły mnie boleć piersi - rozrywający, napierający ból, który budził mnie w nocy, pojawił się delikatny mleczny wyciek - niewielki, po kropelce, cały czas trwa. Jutro powinnam zacząć miesiączkę, wczoraj przez chwilę zaobserwowałam delikatny, różowawy śluz, potem nic, dzisiaj rano znów, ledwo widoczny, różowo-brunatny.
Ja wiem, że to może być wszystko, ja wiem, pewnie mam rozwaloną prolaktynę (te piersi)... Ale! Jeśli miesiączka nie przyjdzie, kiedy najwcześniej zrobić test ciążowy? Zakładając że to plamienie może być implantacją (12 dni po ew. zapłodnieniu) , to hcg zaczyna się wytwarzać ok. 48h po, nie? Kiedy może wzrosnąć na tyle, żeby test domowy (powiedzmy ten o czułości 10) wykrył? Dzień spodziewanej miesiączki to w tym przypadku za wcześnie, prawda?
 
reklama
Test ciążowy robi się najwcześniej w dzień miesiączki, jednak rozmawiając z kilkoma lekarzami ginekologii zalecają robić test 7 dni po terminie spodziewanej miesiączki (opóźnienie miesiączki do 7 dni jest czymś normalnym).
Ale wiem jak cierpliwość zżera to lepiej w poniedziałek leć na badanie krwi beta hcg będziesz miała czarno na białym :)
 
Dziś powinnam mieć miesiączkę test zrobiłam wczoraj i już pojawiła się druga kreska co prawda nie mocno czerwona ale różowa. Myślę że śmiało możesz robić ja owulację miałam 7.12
 
Ja mialam owulacje 10/11 grudnia i dziś zrobiłam test i kreska... Ale moje cykle sa wspomagane clostilbegyt i duphaston i dzis 25 dc i ostatnia tabletka duphaston i teraz czekam i modle się by nie bylo okresu... I juz nie wiem kiedy robic test
 
Mam nauczkę - nie doszukiwać się objawów NA SIŁĘ, miesiączka właśnie zawitała z przytupem ;). Chyba należę do tego grona staraczek, którym na początku trochę odbija, bo za bardzo CHCĄ...
 

Załączniki

  • IMG_20191221_194704.jpg
    IMG_20191221_194704.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 1 689
reklama
Kurcze dla mnie krecha jest :o Gratulacje :) Ja miałam identyczną przy ciąży :) Ale ekstra komuś sie udało świetnie. Idealny prezent na święta :)

Zrób w Wigilie i daj w prezencie przyszłemu tatusiowi hehe :) pod choinkę ;)
 
Do góry