reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zastrzyki Neoparin

PaulinaF

Początkująca w BB
Dołączył(a)
4 Styczeń 2020
Postów
22
Cześć dziewczyny:)
Staramy się z Mężem o 👶 już ok 5 lat jak się okazało przez większość czasu prowadzili Nas lekarze niestety nie do końca kompetentni ponieważ zlecali kolejne i te same badania które okazały się nie potrzebne.
W tamtym roku (2019) w październiku trafiliśmy do kliniki we Wrocławiu porobiono Mi badania odrazu moj mąż też miał wykonywane badania.
Okazało się że mam mutacje mthfr.
Dodatkowo miałam robioną histeroskopie 13.12 i niestety były też 4 małe polipy które zostały usunięte . W czasie do miesiączki gdzieś tam z mężem się kochaliśmy jeszcze i @ przyszła 30 grudnia. Bardzo krótka ponieważ 3 dni gdzie wcześniej było ok 7 dni. Od "skończonego plamienia czyli od 3.01.2020 wczoraj zaczęłam zastrzyki Neoparin.


A teraz mam pytanie do Was
Któraś z Was miała zastrzyki tak szybko ?
Któreś się udało zajść w ciążę ?



Pozdrawiam Paula 😊
 
reklama
Ja brałam zastrzyki Clexane od pozytywnego testu ciążowego, tez mam
Mthfr i 2 poronienia na koncie. Ja na twoim
Miejscu bym się nie klula wcześniej niż po potwierdzonej owulacji :)
 
Ja brałam zastrzyki Clexane od pozytywnego testu ciążowego, tez mam
Mthfr i 2 poronienia na koncie. Ja na twoim
Miejscu bym się nie klula wcześniej niż po potwierdzonej owulacji :)
Owu mam zawsze idealnie ale niestety nigdy nie udało się , lekarz stwierdził że mam się kuć od początku , dla Mnie to nie problem w sumie tylko zastanawiam się albo już fisiuje czy to wogole pomoże. Czasami już poprostu przykro jest gdy ten okres przychodzi..
 
A dlaczego masz brać heparyne przy Mthfr?Masz też stwierdzone inne mutacje np trombofilie? Badałaś homocysteine? Jaki bierzesz kwas foliowy? Bo to tutaj ma największe znaczenie.
 
A dlaczego masz brać heparyne przy Mthfr?Masz też stwierdzone inne mutacje np trombofilie? Badałaś homocysteine? Jaki bierzesz kwas foliowy? Bo to tutaj ma największe znaczenie.
Przy tych mutacjach było że mam homogygoty i jeszcze jedna , tak homocysteine badałam i miałam za wysoka .a biorę ActiFolin :)
 
Ja tam nie podważam decyzji lekarza bo zanim cokolwiek mi kazał przyjmować wykonał w sumie bardzo dużo badań, poprostu chciałam się dowiedzieć czy ktoś ma /miał podobnie.
Mi niestety nigdy nie udało się zajść w ciążę , niestety dodatkowo choruje na toczeń..
 
J
Ja tam nie podważam decyzji lekarza bo zanim cokolwiek mi kazał przyjmować wykonał w sumie bardzo dużo badań, poprostu chciałam się dowiedzieć czy ktoś ma /miał podobnie.
Mi niestety nigdy nie udało się zajść w ciążę , niestety dodatkowo choruje na toczeń..
A miałam neoparin zawsze po 16 dc. Jak wyszedł pozytywny test to kontynuowałam aż do samego porodu. Nie mam żadnych badań i nigdzie mi nie wyszło że mam jakąś mutację. Długo się staraliśmy i po prostu mi ginekolog zleciła. Jeszcze dodatkowo brałam 1,5 tabletki acardu do 35 TC. Dziecko zdrowe urodzone w 38 TC. Słuchaj lekarza jak masz zaufanego, a będzie dobrze
 
J
A miałam neoparin zawsze po 16 dc. Jak wyszedł pozytywny test to kontynuowałam aż do samego porodu. Nie mam żadnych badań i nigdzie mi nie wyszło że mam jakąś mutację. Długo się staraliśmy i po prostu mi ginekolog zleciła. Jeszcze dodatkowo brałam 1,5 tabletki acardu do 35 TC. Dziecko zdrowe urodzone w 38 TC. Słuchaj lekarza jak masz zaufanego, a będzie dobrze
Słucham bo co innego mi zostało . Pomógł dwóm znajomym które były w podobnej sytuacji i mają dzieciątka 👶
Właśnie czytałam w dużej ilości wypowiedzi dziewczyn że brały też acard ,mój gin póki co narazie nie powiedział mi abym przyjmowała ten lek. Na serce biore inny lek bo mam wysoki puls. Ale myślę że jak wkoncu się uda i będę w ciąży to wtedy mi powie co dalej z lekami które biorę i może dołoży np acard.
Jestem ciekawa też jak to wszystko wyjdzie ponieważ choruje na toczeń i przyjmuje silny lek na tą chorobę który jest również na malarię 🤦
 
Ja mam mutacje mthfr hetero i PAI-1 też hetero brałam tylko acard. Od ponad 2 tygodni mam zlecony Neoparin ale to w związku z za duża wagą 🙆‍♀️obecnie 11tc
 
reklama
Ja mam mutacje mthfr hetero i PAI-1 też hetero brałam tylko acard. Od ponad 2 tygodni mam zlecony Neoparin ale to w związku z za duża wagą 🙆‍♀️obecnie 11tc
Długo się staraliście ? Tzn od tego czasu co brałaś acard , dziś 3 zastrzyk biorę . Spróbojemy może się uda wkoncu

Gratulacje 👶❤️
 
Do góry