reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Endometrioza

Karo.lo

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2019
Postów
47
Miała któraś z was endometrioze? Jak u was się wyglądał przebieg tej choroby? Miałyście operacje?
Jestem ciekawa wszystkich informacji ❣️
 
reklama
Z tego co mi wiadomo i co czytałam endometriozy się nie wyleczy zupełnie niestety. Zawsze może wrócić nawet po zabiegu usunięcia jej ognisk.
Ja miałam laparoskopię dwa lata temu.Stwierdzony II stopień endometriozy.
U mnie objawy to był okropny ból podczas okresu, dwa dni wyjęte z życia, bóle lędźwi oraz ból podczas stosunku.
Potem brałam 6 miesięcy visanne, następnie rok antykoncepcyjnych.
A co chciałabyś konkretnie wiedzieć?
 
A jak jest z zajściem w ciążę? Słyszałam że dość ciężko i trochę mnie to przeraża :( ginekolog mówiła że najlepiej po tej operacji najlepiej się już starać
 
A jak jest z zajściem w ciążę? Słyszałam że dość ciężko i trochę mnie to przeraża :( ginekolog mówiła że najlepiej po tej operacji najlepiej się już starać
Ja po odstawieniu antykoncepcji po 3 miesiącach zaszłam ale niestety było puste jajo i bardzo się przestraszyłam że coś jest nie tak. Ale w następnym cyklu znów byłam w ciąży i teraz 20 tydzień 😉
To akurat u mnie, ale zdążą się że kobiety zdrowe starają się kilka miesiecy/lat.
A ty masz stwierdzona endometriozie?
 
Witam. Ja również mam endometriozę. Ostatni raz w 2017 roku miałam usuwane torbiele z jajnika. Pierwszego syna urodziłam w 2011roku. Bolesne miesiączki mialam od zawsze, po porodzie troszkę zelżały Ale jednak nadal były dość bolesne. .później Przez 4 lata starałam się o dziecko. Udało się , gdy straciłam nadzieję I przestałam się starać. W grudniu 2018 roku. We wrześniu urodził się Aleksander Wielki :) aktualnie ma 4 miesiące A ja właśnie skończyłam pierwszą miesiaczkę po porodzie , brzuch co prawda mnie nie bolał , ale za to cała lewa strona pleców , że ciężko mi się było ruszać, po dwóch dniach minęło. A czy naloty wracają dowiem się za kilka miesięcy na wizycie u ginekologa... Ale już się boję, że tym razem pójdzie mi nie na jamniki A na lewą nerkę...
 
Zależy gdzie są ogniska choroby i na jakim stopniu zaawansowania, ta choroba jest jeszcze trochę bagatelizowana wg.mnie nie każdy ginekolog ma pojęcie.
Nie ma konkretnego jednego toku leczenia dla wszystkich, raczej jest to choroba, która się leczy w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki.
Bardzo dużo kobiet choruje na endometrioze, połowa nawet o tym nie wie :/
A jak jest z zajściem w ciążę? Słyszałam że dość ciężko i trochę mnie to przeraża :( ginekolog mówiła że najlepiej po tej operacji najlepiej się już starać
 
reklama
Ja po odstawieniu antykoncepcji po 3 miesiącach zaszłam ale niestety było puste jajo i bardzo się przestraszyłam że coś jest nie tak. Ale w następnym cyklu znów byłam w ciąży i teraz 20 tydzień 😉
To akurat u mnie, ale zdążą się że kobiety zdrowe starają się kilka miesiecy/lat.
A ty masz stwierdzona endometriozie?
Na 95% jest to endometrioza, ale ginekolog powiedziała żebym pojawiła się jeszcze 10dc na potwierdzenie.
 
reklama
Na 95% jest to endometrioza, ale ginekolog powiedziała żebym pojawiła się jeszcze 10dc na potwierdzenie.
A mnie zawsze fascynują lekarze, którzy na podstawie usg stwierdzają endometrioze.
Choroba dość okrutna, ale da się nauczyć z nią żyć. Ogarnięty lekarz, dieta, trochę leków i będzie ok. Ważne by jej nie bagatelizować i w miarę możliwości trzymać w ryzach bo nie zatrzymuje się wyłącznie na narządach rodnych. A ciąża jest trudna, ale możliwa. Choruje długo. W 2012 zostałam zdiagnozowana na papierze, przeleczona. Obecnie mam dwoje dzieci, choć lekarze mówili, że ich mieć nie będę. A mam dziadostwo z pogranicza 3/4 stopnia i w 1/4 zajęta macice
 
Do góry