reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Ja w takim razie przed zapłaceniem 7.04 poproszę o potwierdzenie z lekarzem, że badanie przebiegnie tak jak powinno i przebiegało do tej pory. Żebym nie zapłaciła 3 stów i potem dowiedziała się w gabinecie, że mi zrobi za te 3 stówy zwykłe USG... Taką awanturę bym wtedy zrobiła...
Parametry i tak oni mierzą w 2d, 3d to jest tylko do pokazania nam jak dziecko wyglada. Oni mierzą przezierność, kośc nosową i inne wazne parametry, ale niestety część mają zalecone pomijac.
 
reklama
Parametry i tak oni mierzą w 2d, 3d to jest tylko do pokazania nam jak dziecko wyglada. Oni mierzą przezierność, kośc nosową i inne wazne parametry, ale niestety część mają zalecone pomijac.
No to czy jest w takim razie sens je robić dodatkowo skoro zwykły gin też to może sprawdzić, już sama nie wiem.
 
Ale te przepływy może równie dobrze sprawdzic lekarz prowadzący ciążę. Ja mam prenatalne w poniedziałek,A przepływy DV , przeziernosc karkowa, kosc nosowa, pęcherz miałam sprawdzane przez lekarza prowadzącego ponad tydzień temu.
Na zwykłym USG lekarz prowadzący sprawdzał?
 
No to czy jest w takim razie sens je robić dodatkowo skoro zwykły gin też to może sprawdzić, już sama nie wiem.
Tu pewnie chodzi o to, że nie każdy prowadzący gine ma certyfikat, więc nie każdy zobaczy każdy niuans... Mój gine nie ma certyfikatu dlatego wysłał mnie do swojego kolegi ze szpitala.
 
Na zwykłym USG lekarz prowadzący sprawdzał?
Tak, dokładnie. Nawet sprawdziłam przed chwilą w karcie z ostatniej wizyty i tam są wszystkie te parametry zapisane wraz z obrazującym je zdjęciem. Ale nie wiem Na jakim sprzęcie pracuje mój ginekolog. Może tak być,że jest to sprzęt jakiejs lepszej jakości, ponieważ mój lekarz prowadzi wiele badan naukowych, a może każdy kto się trochę bardziej zna jest w stanie to sprawdzić. Tego Nie wiem.
 
Tak, dokładnie. Nawet sprawdziłam przed chwilą w karcie z ostatniej wizyty i tam są wszystkie te parametry zapisane wraz z obrazującym je zdjęciem. Ale nie wiem Na jakim sprzęcie pracuje mój ginekolog. Może tak być,że jest to sprzęt jakiejs lepszej jakości, ponieważ mój lekarz prowadzi wiele badan naukowych, a może każdy kto się trochę bardziej zna jest w stanie to sprawdzić. Tego Nie wiem.
Dzięki :) Mój gine robi na tym samym sprzęcie co będę miała genetyczne. Miałam nawet raz 3D robione na chwilkę, bo bobas odwrócił się plecami i na 2D nic nie było widać. To w takim razie może akurat w mojej sytuacji też te „zalecenia” nie mają znaczenia nawet jeśli lekarz będzie chcial je zastosować. Ale tak czy siak jak mi zmniejszy zakres badania i nie dostanę płytki i nie będzie 3D/4D to nie zgodzę się na zapłatę 100% ceny :)
 
Umnie będzie 10 lat różnicy zostawiłam po synku podstawowe rzeczy wózek 3 w jednym łóżeczko foteliki do 8 lat kocyki kołderki wszystkie rzeczy do łóżeczka pościele bezpułciowe ubranka zabawki książeczki pieluchy tetrowe i flanelowe ręczniczki także mam nadzieję że wielkich wydatków nie będzie
Mam to samo [emoji1787] są plusy i minusy... U nas będzie równo 3 lata jak się maluch urodzi... Z jednej strony fajnie parke, z drugiej... Tyle rzeczy się zmarnuje [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
 
Dzięki :) Mój gine robi na tym samym sprzęcie co będę miała genetyczne. Miałam nawet raz 3D robione na chwilkę, bo bobas odwrócił się plecami i na 2D nic nie było widać. To w takim razie może akurat w mojej sytuacji też te „zalecenia” nie mają znaczenia nawet jeśli lekarz będzie chcial je zastosować. Ale tak czy siak jak mi zmniejszy zakres badania i nie dostanę płytki i nie będzie 3D/4D to nie zgodzę się na zapłatę 100% ceny :)
No jasne! Skoro zmniejszają zakres, to niech też dostosowują cenę. Nikt im prezentów nie będzie robił 😉
 
reklama
Do góry