reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Ja tez 32, moj maz jest w tym samym wieku. Staramy sie o pierwasze dziecko.
Team 32! :)

Macie już dzieci?

Co myślicie o "późnym" macierzyństwie? Czy 32 to jest późno?

Ja nie mam dzieci jeszcze... Jak miałam 20 lat nie chciałam dzieci, 24-25 włączył mi się mały instynkt macierzyński. W międzyczasie zmieniłam kraj zamieszkania i poznałam nowego partnera... 26 odstawiłam tabletki anty, zapadła decyzja - staramy się! Jednak związek nie przetrwał, dramat, złamane serce. Będę starą matką [emoji3525] w wieku 29 lat poznałam mojego obecnego partnera, po roku chciałam działać.. On trochę się wahał, wiadomo znamy się krótko, ale pasujemy do siebie, kochamy się przeokropnie. No i 1,5 roku minęło, odkąd się staramy... Żałuję bardzo że tak późno będę mama [emoji20][emoji20][emoji20][emoji20] ale szczęśliwa jestem, że się znaleźliśmy, najbardziej chciałabym żebyśmy poznali się 5 lat wcześniej, na pewno bylibyśmy już szczęśliwa rodzinką..
 
reklama
Team 32! :)

Macie już dzieci?

Co myślicie o "późnym" macierzyństwie? Czy 32 to jest późno?

Ja nie mam dzieci jeszcze... Jak miałam 20 lat nie chciałam dzieci, 24-25 włączył mi się mały instynkt macierzyński. W międzyczasie zmieniłam kraj zamieszkania i poznałam nowego partnera... 26 odstawiłam tabletki anty, zapadła decyzja - staramy się! Jednak związek nie przetrwał, dramat, złamane serce. Będę starą matką [emoji3525] w wieku 29 lat poznałam mojego obecnego partnera, po roku chciałam działać.. On trochę się wahał, wiadomo znamy się krótko, ale pasujemy do siebie, kochamy się przeokropnie. No i 1,5 roku minęło, odkąd się staramy... Żałuję bardzo że tak późno będę mama [emoji20][emoji20][emoji20][emoji20] ale szczęśliwa jestem, że się znaleźliśmy, najbardziej chciałabym żebyśmy poznali się 5 lat wcześniej, na pewno bylibyśmy już szczęśliwa rodzinką..

Nie będziesz stara mama jesteś jescze młoda.
Ja mam 33 mąż 34 mamy jedno dziecko (3 letnie) i walczymy o drugiego bobaska (byłam tez w ciąży pozamacicznej rok temu).
 
Team 32! :)

Macie już dzieci?

Co myślicie o "późnym" macierzyństwie? Czy 32 to jest późno?

Ja nie mam dzieci jeszcze... Jak miałam 20 lat nie chciałam dzieci, 24-25 włączył mi się mały instynkt macierzyński. W międzyczasie zmieniłam kraj zamieszkania i poznałam nowego partnera... 26 odstawiłam tabletki anty, zapadła decyzja - staramy się! Jednak związek nie przetrwał, dramat, złamane serce. Będę starą matką [emoji3525] w wieku 29 lat poznałam mojego obecnego partnera, po roku chciałam działać.. On trochę się wahał, wiadomo znamy się krótko, ale pasujemy do siebie, kochamy się przeokropnie. No i 1,5 roku minęło, odkąd się staramy... Żałuję bardzo że tak późno będę mama [emoji20][emoji20][emoji20][emoji20] ale szczęśliwa jestem, że się znaleźliśmy, najbardziej chciałabym żebyśmy poznali się 5 lat wcześniej, na pewno bylibyśmy już szczęśliwa rodzinką..


mam klientkę która ma 43 lata i właśnie jest w ciąży ;) naturalnie poczęła :)

nie będziesz starą mamą :) moja mama urodziła mnie jak miala 37 lat, kiedyś było to nie do pomyślenia.. teraz to norma :)
 
mam klientkę która ma 43 lata i właśnie jest w ciąży ;) naturalnie poczęła :)

nie będziesz starą mamą :) moja mama urodziła mnie jak miala 37 lat, kiedyś było to nie do pomyślenia.. teraz to norma :)
No a jak się czujesz jako dziecko mamy która zdecydowała się na późne macierzyństwo? Macie dobry kontakt?
 
dziewczyny które robią testy Owulacyjne. Robicie je tylko blisko owulacji czy ciągniecie do okresu?
zamówiłam 20 sztuk na allegro i w sumie testuje codziennie od kilku dni przed owulacją do teraz.
wydaje mi się, że po owulacji robiły się kreski coraz jaśniejsze a teraz co chwilę coraz ciemniej. miała któraś tak?
 
dziewczyny które robią testy Owulacyjne. Robicie je tylko blisko owulacji czy ciągniecie do okresu?
zamówiłam 20 sztuk na allegro i w sumie testuje codziennie od kilku dni przed owulacją do teraz.
wydaje mi się, że po owulacji robiły się kreski coraz jaśniejsze a teraz co chwilę coraz ciemniej. miała któraś tak?
Ja robilam od 5 dc poniewaz jestem po biochemicznej i nie wiedzialam kiedy bd dokladnie owulacja czy wczesniej czy pozniej i wgl no i przesunela sie faktycznie o tydzien ;)
 
No a jak się czujesz jako dziecko mamy która zdecydowała się na późne macierzyństwo? Macie dobry kontakt?

hmm.. bywało różnie. Teraz mamy bardzo dobry, mimo że mama ma już 63 lata. Teraz rozmawiamy o wszystkim. Wcześniej bywało różnie, ale wydaję mi się że to była po prostu kwestia tego że oni wychowywali się w innych czasach.. ciężko było im pojąć technikę która wchodziła jak ja byłam nastolatką.. telefony dotykowe, laptopy. Miałam też dużo starsze rodzeństwo, 15 lat.. więc to z nimi miałam "poważne" rozmowy. Natomiast z perspektywy rodziców było inaczej. Bardzo się cieszyli że mają kogoś na "stare lata" bo rodzeństwo już dawno wyszło z domu.

Myślę, że teraz naprawdę nie masz się czym przejmować. Będziesz "ogarniętą" mamą. Teraz już są całkiem inne czasy. Lepsze. :) Teraz wszystko się zmienia. Teraz mniej jest młodych mam.
 
reklama
.

Wiem, ale finanse są, mieszkac gdzie mamy, studia już kończę a pragnienie dziecka juz od dawna takze wlasciwie na co czekac :) czas aby nasza milosc zaowocowala 😂😅😁


troche inne pytanie. Nie boisz się ciąży przy końcówce studiów? Też będę kończyła i trochę się boje tej dużej ilości stresu związanego z obronami
 
Do góry