reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne - potrzebuję pomocy

paulapaulapaula

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2020
Postów
66
Cześć Dziewczyny,
To mój pierwszy cykl z testami owulacyjnymi. Potrzebuję trochę pomocy w interpretacji, bo się pogubiłam.
Moje cykle są 28 dniowe. Pierwszy test owulacyjny wykonałam w 11dc, był negatywny, kreska testowa nie była praktycznie widoczna. W 12dc negatyw, 13 dc negatyw, ale już mocniejsza kreska testowa. 14dc pozytywny, mocna krecha testowa.
W związku z tym, że to mój pierwszy cykl z testami chciałam zobaczyć jak w kolejne dni będzie to wyglądało. Wykonałam test 15dc i kreska testowa też bardzo mocna, test pozytywny. 16dc kreska testowa też mocna ale odrobinę mniej niż poprzednie, jednak powiedziałabym że to pozytyw, bo była w takim kolorze jak kontrolna. 16dc wieczorem mocny ból w miednicy, mam tak co miesiąc w czasie owulacji, więc moje przypuszczenia, że wtedy miało miejsce pęknięcie i uwolnienie płynu.
No i zrodziło się pytanie, czy owulacja mogła być w takim razie 16dc i czy test z 14dc wskazał poprawnie pozytyw? Wiem, że wskazują pozytyw około 36h przed owulacją, tylko tego 16dc kreska była minimalnie mniej mocniejsza niż 14dc.
Będę wdzięczna za porady. Może któraś z Was pomoże :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Cześć Dziewczyny,
To mój pierwszy cykl z testami owulacyjnymi. Potrzebuję trochę pomocy w interpretacji, bo się pogubiłam.
Moje cykle są 28 dniowe. Pierwszy test owulacyjny wykonałam w 11dc, był negatywny, kreska testowa nie była praktycznie widoczna. W 12dc negatyw, 13 dc negatyw, ale już mocniejsza kreska testowa. 14dc pozytywny, mocna krecha testowa.
W związku z tym, że to mój pierwszy cykl z testami chciałam zobaczyć jak w kolejne dni będzie to wyglądało. Wykonałam test 15dc i kreska testowa też bardzo mocna, test pozytywny. 16dc kreska testowa też mocna ale odrobinę mniej niż poprzednie, jednak powiedziałabym że to pozytyw, bo była w takim kolorze jak kontrolna. 16dc wieczorem mocny ból w miednicy, mam tak co miesiąc w czasie...
Testy owulacyjne powinno wykonywać się do pierwszego pozytywnego wyniku, potem poziom hormonu może się utrzymywać, co będzie dawalo dalej wynik pozytywny lub niewiele jaśniejsza kreske testowa. Owulacja powinna wystąpić do 36h od pierwszego pozytywnego testu :)
 
Hej, musisz się nauczyć swojego organizmu. Jeśli masz możliwość to najlepiej w jednym miesiacu robić testy owulacyjne i udać się na monitoring owulacji do ginekologa. Wtedy będziesz wiedzieć jak test koreluje z Twoja owulacja. U mnie np było tak, ze jak test pokazywał już trochę ciemniejsza kreskę, ale jeszcze jaśniejsza od kontrolnej, taki na pół pozytyw (czyli coś się zaczynało dziać) to owulacja następowała za kilka godzin. Następnego dnia jak test pokazywał bardzo ciemna kreskę, taka jak kontrolna i wtedy poszłam na monitoring to ginekolog mówił, ze jajeczko już pękło, wiec po owulacji. Także wiedziałam po tym, ze u mnie owulacja od podnoszenia sie poziomu LH następuje dosłownie za kilka godzin. Inne dziewczyny opisywały, ze u nich owulacja następowała w drugiej dobie po pozytywnym teście owulacyjnym, każdy organizm inny.
 
Cześć Dziewczyny,
To mój pierwszy cykl z testami owulacyjnymi. Potrzebuję trochę pomocy w interpretacji, bo się pogubiłam.
Moje cykle są 28 dniowe. Pierwszy test owulacyjny wykonałam w 11dc, był negatywny, kreska testowa nie była praktycznie widoczna. W 12dc negatyw, 13 dc negatyw, ale już mocniejsza kreska testowa. 14dc pozytywny, mocna krecha testowa.
W związku z tym, że to mój pierwszy cykl z testami chciałam zobaczyć jak w kolejne dni będzie to wyglądało. Wykonałam test 15dc i kreska testowa też bardzo mocna, test pozytywny. 16dc kreska testowa też mocna ale odrobinę mniej niż poprzednie, jednak powiedziałabym że to pozytyw, bo była w takim kolorze jak kontrolna. 16dc wieczorem mocny ból w miednicy, mam tak co miesiąc w czasie owulacji, więc moje przypuszczenia, że wtedy miało miejsce pęknięcie i uwolnienie płynu.
No i zrodziło się pytanie, czy owulacja mogła być w takim razie 16dc i czy test z 14dc wskazał poprawnie pozytyw? Wiem, że wskazują pozytyw około 36h przed owulacją, tylko tego 16dc kreska była minimalnie mniej mocniejsza niż 14dc.
Będę wdzięczna za porady. Może któraś z Was pomoże :)
Hej mialam bardzo podobna sytuacje i już sama nie wiem .Cykle mam 29 dniowe ,w niedziele w 14 dc zeobilam test wyszły dwie kreski ta druga mocniejsza od kontrolnej ,na drugi dzień (Poniedziałek 15dc)znów zrobiłam test , już ta druga kreska wyszła jasna, We wtorek 16 dc miałam mocny ból w podbrzuszu ,Zrobiłam test wyszły dwie grube krechy , środa 17 dc i czwartek 18dc znowu dwie grube krechy , dzisiaj (Czwartek ) robilam o godzinie 11 przed południem z ciekawości ...Wyszedł pozytywny a o 22 już wyszła tylko jedna kreska . Mam nadzieje ze w tym cyklu się uda :)
 
Rozwiązanie
Do góry