reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Dobra to jeszcze pytanie z innej beczki 😅
Jak radzicie sobie z zaparciami? Szukam jakis sprawdzonych sposobow 😅
W sumie to najlepiej jednak zapobiegać zaparciom (choć nie zawsze może to sie udac) stosując dietę ;) Dobrze jest jeść produkty pelnoziarniste, kasze, pić siemię lniane, jeść dużo świeżych warzyw i owoców, nabiału. Unikać produktow z białej mąki pszennej na rzecz tych pelnoziarnistych lub z innych mąk np. gryczanej. Ja codziennie z godzinę przed śniadaniem piję wodę z miodem i sokiem z cytryny i w sumie mi juz to wystarcza :)
A jak już pojawią sie zaparcia to z produktów lekko przeczyszczajacych nada się sok z buraczków, kapusta kiszona, świeże owoce lub koktajle, picie dużej ilosci płynów. Aczkolwiek np. z owocami na czczo trzeba uważać, to akurat przed ciążą stosowalam w skrajnych sytuacjach i wiem ze działa, ale brzuch moze potem nieco boleć...
 
reklama
U mnie z zaparciami były także problemy. Jednak po tym jak dostałam dietę ze względu na cukrzycę ciążową to jakoś tak nie mam już zaparć. Raz na jakiś czas zdarza mi się bardzo silny ból brzucha podczas wypróżnień. A tak z innej beczki to dziwi mnie mój pępek. Nigdy nic mi się nie zbierało raczej w nim, a już jakiś czas siedzi tam taki jakby ciemno brązowy papier. Dosyć duży. Boję się wyjąć bo pępek taki delikatny mi się wydaje.
 
Dobra to jeszcze pytanie z innej beczki 😅
Jak radzicie sobie z zaparciami? Szukam jakis sprawdzonych sposobow 😅


Dieta jest wazna , ale jednak to co dziala najlepiej to ruch i duzo wody plus naprawde pomaga ze zdrowych rzeczy kiwi a z mniej zdrowych kawa :) jedno i drugie wspaniale rusza perystaltyke , kiwi zapobiegawczo jedno dziennie a jakby mimo tego nadal pojawialy sie zaparcia to zjedz dwa np na wieczor i rano bedziesz jak nowa :D
ja ogolnie jem zdrowo , jednak warzyw poprostu nie lubie i poza pomidorem i ogorkiem nie zmusze sie i koniec pozatym jestem uzalezniona od slodyczy i ich nie rzuce :D ale cwicze duzo pije plus to co pisalam wyzej i nie mialam od początku ciazy ani chwile takiego problemu :)
 
Dieta jest wazna , ale jednak to co dziala najlepiej to ruch i duzo wody plus naprawde pomaga ze zdrowych rzeczy kiwi a z mniej zdrowych kawa :) jedno i drugie wspaniale rusza perystaltyke , kiwi zapobiegawczo jedno dziennie a jakby mimo tego nadal pojawialy sie zaparcia to zjedz dwa np na wieczor i rano bedziesz jak nowa :D
ja ogolnie jem zdrowo , jednak warzyw poprostu nie lubie i poza pomidorem i ogorkiem nie zmusze sie i koniec pozatym jestem uzalezniona od slodyczy i ich nie rzuce :D ale cwicze duzo pije plus to co pisalam wyzej i nie mialam od początku ciazy ani chwile takiego problemu :)
Potwierdzam kiwi, na mnie działa ekspresowo 😄
 
Dziewczyny na zaparcia kiwi lub woda z cytryną ciepła na czczo. Testowałam. Kawa też pomaga.

PS te, które znają płeć, macie imię dla dziecka?
U nas na 99% dziewczynka więc będzie Asia. W domu mam trzyletniego Tymka.
 
reklama
Do góry