reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
Mój Oliwierek zaczął się ślinić jak miał 3 miesiące. Po pewnym czasie przestał się tak bardzo ślinić. Teraz ma 8 miesiecy i stan ten znów się nasilił. Ślinki jest dużo, paluszki ciągle w buzi a ząbka nadal nie widać.
 
IYR2p1.png

3SGZ.jpg


czesc dziewczynki,moja gabi miała 4,5 miesiaca jak było widac pierwszy zabek,a 5 miesiecy jak wyszedł kolejny,teraz ma juz roczek i cieszy sie buzia pełna zebów,ma ich 13.​
 
Witam was!
Moja coreczka ma 5 miesiecy bardzo sie slini i czesto wklada raczki do buzi.
Jest rowniez bardzo marudna i czesto gryzie smoczek ,ale nie zauwazylam u niej napuchnietych dziasel. Czy moga wychodzic juz jej pierwsze zabki. Prosze o porade z podziekowaniami Mama Jessici.
 
Witam
Mój synek też miał ok 3 miesięcy jak sie zaczął slinic... ale pierwszy ząbek pokazał sie w 6 miesiącu...pamietam jak dziś...wekend w nerwach bo mały plakał w niebogłosy i szczeście na koniec niedzieli...wyszedł :):):):):) drugi ząbek wyszedł niewiem kiedy, trzeci tak jak pierwszy z placzem, teraz Kacperek konczy 9 miesięcy i wychodzą mu dwa naraz... narazie jest spokój.... pozdrawiam
 
Witam wszystkich,moja Olusia ma juz 9 miesiecy i zabkow nie widac jeszcze.:no:Mam nadzieje,ze juz nie dlugo pojawia sie,bo od 2 miesiecy strasznie jest nie spokojna. :-(Mysle, ze to wlasnie przez zabkowanie. Do buzki wklada co tylko moze, zapobiegawczo smaruje juz jej dziaselka dentinox oraz raz na jakis czas daje czopek viburcol. Tak bardzo jestesmy juz przemeczone, a jeszcze tyle przed nami.... Mam nadzieje , ze pierwszy zabek pojawi sie lada dzien...:tak:
 
Moja ma 7m wlasnie wycierpieliśmy 2 dolne jedynki. Minąly 2 tygodnie i mała znów wariuje - czy jest to możliwe, ze następne ząbki się sypią? Ile czasu mija pomiędzy jedynkami dolnymi a górnymi?
 
Na ząbkowanie u mnie pomagał baby orajel, inne żele nie...
A ząbki pierwsze mogą wyjść i w 16 miesiącu - bardzo różnie bywa :sorry2:

Co do przerw między ząbkami - u nas były to 3 miesiące (dolne 1 - przerwa - gorne 2,1 i dolne 2 czyli 6 ząbków naraz). Ale u koleżanki wyszło 8 ząbków w ciągu miesiąca, więc i u ciebie, masebi, jak najbardziej mogą to być następne ząbki. :tak:
 
reklama
Do góry