reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Mojej córce też wyszła dolna lewa jedynka, w tym tygodniu, dokładnie 31.X. Zanim to się stało, już od 3 m-ca dziąsła były rozpulchnione, mała wszystko brała do buzi, ale się bardzo nie śliniła. Zresztą, teraz też tej sliny aż tak dużo nie było. Samo wyrzynanie się zęba (to bolesne) trwało jakiś tydzień, a noc przed pamiętnym dniem była jej najgorszą w życiu. Takiego płaczu u niej jeszcze nie było, pomógł dopiero vibrukol (smarowaliśmy też calgelem, ale pomagało tylko na chwilę). Zęba jeszcze jako tako nie widac, bo mała nie pozwala sobie zajrzeć, ale stuka ładnie na łyżeczce i palcem podczas smarowania żelem i masażu też idzie ładnie wyczuć. Coś mi się zdaje, że jest też chyba prawa dolna "1", ale nie widać jej, a wyczuć też trudno, bo mała się wierci i przez to nie mam pewności.
 
reklama
Tomek od miesiąca się ślini (ma teraz 4 mies.) i kupiliśmy mu żel Dentinox. Gdy nerwowo gryzie paluszki lub próbuje włożyć całą rekę smarujemy dziąsełka żelem. Jemu pomaga - od razu jest spokojniejszy.
 
Czesc dziewczyny. czy moglybyscie napisac mi prosze jak wasze pociechy przechodza zabkownie i jak sobie z tym radzicie???
Moj maly ma juz 8 zabkow - gorne i dolne jedynki oraz dwojki. Do tej pory zabkowanie przechodzil nienajgorzej. Po dwoch dniach marudzenia i goraczki wyzynaly sie kolejne zabki i na jakis czas byl spokoj. W tej chwili wydaje mi sie, ze zaczynaja wyzynac sie mu zeby trzonowe. Objawy tego zabkowania sa okropne. Brak apetytu, placz, podwyzszona temperatura,ciagle marudzenie, czeste kupki, odparzona pupa, katar, budzenie sie w nocy co niemalze pol godziny. Slini sie przy tym okropnie, wklada rozne przedmioty do buzki. Wyraznie pokazuje, ze cos mu bardzo doskwiera.Poprostu masakra. To trwa juz ponad tydzien. Lekarz potwierdzil, ze to zeby. Ale ja nie dostrzegam i nie wyczuwam by jakis sie przedzieral przez dziasla i jestem przerazona. Jak dlugo to jeszcze potrwa i jak pomoc malemu by bylo mu lzej?
Pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedzi.
 
No cóż ząbkowanie to ciężki czas i dla dziecka i dla rodziców, mój Michaś też ma teraz te dni ... pół nocy płacze przez sen, kręci sie, budzi, trwa to już ponad tydzień, zębów nie widać ... a my ledwo żyjemy... Jedyne co daje mu jakies ukojenie to smarowanie dziąsełek dentinoxem-taki żelik, smaruje mu te dziąsełka w nocy gdy sie przebudzi, tak ze 2 razy, po tym od razu zasypia i na jakiś czas jest spokój. Dni nie sa takie złe, mały nie źle się bawi, gryzie zabawki co daje mu trochę ulgi, gdy bardzo marudzi i widac że to zęby to tez mu smaruje dentinoxem.

Jakoś zyjemy choć lekko nie jest ...
 
Witam serdecznie moja córka Julia zaczęła ząbkować od 3 miesięcy dokładnie w 6 miesiącu wyszły jej 2 żabki na dole. Od paru dni zaczęła gorączkować dość wysoko ma ponad 38 i nie wiem czy to idą jej następne zabki i dlatego ma taka temeratute czy tez jest chora: nie ma kataru i nie kaszle, ale bardzo o nią się martwię na razie podaje jej paracetamol proszę o pomoc :-(
 
Witam serdecznie moja córka Julia zaczęła ząbkować od 3 miesięcy dokładnie w 6 miesiącu wyszły jej 2 żabki na dole. Od paru dni zaczęła gorączkować dość wysoko ma ponad 38 i nie wiem czy to idą jej następne zabki i dlatego ma taka temeratute czy tez jest chora: nie ma kataru i nie kaszle, ale bardzo o nią się martwię na razie podaje jej paracetamol proszę o pomoc :-(

Monika zadzwon do swojego pediatry on powinien poradzic - moze bedzie chciał zobaczyc malutka.
Nasz pediatra przy zabkowaniu zalecił podawanie Vibrucolu - tylko ze nasz smyk goraczki nie miał (pierwsze zabki pojawiły sie u nas 16listopada tez na dole :-)- teraz smarujemy zelem bo jak zasypia to strasznie płacze:baffled:)
 
W tej chwili uważa się że gorączka nigdy nie jest zwiążana z ząbkowaniem i każda powinna być wskazaniem do wizyty u lekarza. Od ząbków co najwyżej stan podgorączkowy (do 37,5), ale i to teraz się uważa, że wymaga konsultacji lekarskiej i nie należy bagatelizować. :-)
 
dziewczyny, moj synek ma prawie 10 miesiecy. martwie sie o podniebienie. wypelnia je cos w rodzaju jasnej gabki, tylko, ze po prawej stronie nie jest do konca wypelnie, wyglada na zrosniete lecz wydaje mi sie, ze tez ta strona powinna byc tak samo wypelniona jak lewa, a nie taka dolina. a moze to sie dzieje stopniowo i prawa strona tez sie ladnie wypelni? jak cos wiecie dajcie znac.
 
reklama
Mój Julek miał 2,5 m-ca jak zaczął ząbkowac,u starszego pomagał Bobodent + Panadol (po Calgelu zrywał się w nocy).Niestety mały ześlinił cały Bobodent i bez skutku.Przed chwilą kupiłam Dentinox i jak na razie jest spokój.:cool2:
 
Do góry