reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Aspiryna i acard to to samo, czy się mylę???
Szczerze Ci powiem, że nie wiem (nie wiedziałam :) wygląda na to, że to to samo z tego co dziewczyny piszą ale mi zalecali brać to dopiero jak zajdę w ciążę. Myślicie, że byłoby bezpiecznie brać aspirynę podczas starań? Ogólnie moje wyniki są ok, dlatego się wacham
 
reklama
Aha aha rozumiem mi hematolog ustalał leczenie w ciąży mam brać acard a od pozytywnego testu zastrzyki clexan aż do zakończenia ciąży takim zestawem właśnie donosiłam szczęśliwie ciąże z drugą córeczka. A dodatkowo do tego kwasu powinnam jeszcze coś przyjmować jakieś witaminy ? Wlasnie w tym się nie określił mój lekarz
Mój lekarz zalecił tylko folian i Wit D 2000.
 
Szczerze Ci powiem, że nie wiem (nie wiedziałam :) wygląda na to, że to to samo z tego co dziewczyny piszą ale mi zalecali brać to dopiero jak zajdę w ciążę. Myślicie, że byłoby bezpiecznie brać aspirynę podczas starań? Ogólnie moje wyniki są ok, dlatego się wacham
Bez zalecenia lekarza nie powinno się brać takich leków na własną rękę, w tym także w trakcie starań, bo rozrzedzają krew :) Ale różne opinie na ten temat krążą 🤷🏼‍♀️
 
Ciekawe w takim razie że ktoś kto nie jest lekarzem przyjmuje pacjentki, prowadzi ciąże i wykonuje ważne badania usg [emoji1787][emoji85][emoji85][emoji85]
Ja przedstawiłam zdanie lekarzy, które poznałam, z punktu widzenia bezpieczeństwa, jeżeli kobieta nie wie, że jest w ciąży do około 6 tc z zaznaczeniem, że nie pamiętam nigdy czy to chodzi o 6 tc, czy nie np. 5. Ja piłam piwo 0% do terminu @. Nie musisz się z tym zgadzać a mama”ginekolog” nie jest dla mnie źródłem wiedzy :)
 
Bez zalecenia lekarza nie powinno się brać takich leków na własną rękę, w tym także w trakcie starań, bo rozrzedzają krew :) Ale różne opinie na ten temat krążą 🤷🏼‍♀️
Właśnie też się obawiałam tego leku ale moja hematolog powiedziała żeby w czasie starań przyjmować bo pomaga czy zagnieżdżeniu
 
Ciekawe w takim razie że ktoś kto nie jest lekarzem przyjmuje pacjentki, prowadzi ciąże i wykonuje ważne badania usg [emoji1787][emoji85][emoji85][emoji85]
Nie napisałam, że nie jest lekarzem, tylko że nie jest ginekologiem, czytaj proszę ze zrozumieniem, bo przypisujesz mi słowa, których nie napisałam :) Tytuł ginekologa zyskuje się po ukończeniu specjalizacji, której ona nie ukończyła. Jest więc lekarzem w trakcie specjalizacji, uczy się i może wykonywać badania. Ale nie jest lekarzem-ginekologiem. I nie jest to żadna nowość. Dawno dawno temu zostało to zauważone, że używa tytułu, którego nie posiada. Nie wiem w jakim celu ta dyskusja, skoro to fakt i wystarczy sobie sprawdzić w rejestrze :)
 
Ostatnia edycja:
Właśnie też się obawiałam tego leku ale moja hematolog powiedziała żeby w czasie starań przyjmować bo pomaga czy zagnieżdżeniu
Jeśli lekarz tak zalecił i wie, że u Ciebie będzie to bezpieczne, to trzeba się tego trzymać :) Niektórzy tak po prostu sobie to włączają bez konsultacji, bez badań itd. To wtedy może, choć oczywiście nie musi, wywołać więcej szkody niż pożytku :(
 
reklama
Ten mój "pewny"cykl bez ciąży był w lutym. To był ten pierwszy cykl z zielonym światłem, byłam pozytywnie nastawiona i pewna, że się uda...
2 cykle potem zobaczyłam dwie kreski (pod koniec kwietnia), ale cieszyłam się tylko 8 dni. 7 mają pojawiło się krwawienie i beta spadła. Teraz czekam na drugi okres, ma byc za max tydzień. Zobaczymy. Nie czuję się na okres, ale na ciążę też nie (uwazalismy, ale bez przesady [emoji6]).
Po miesiączce staramy się dalej, a w miedzyczasie porobię badania na wszystko. W środę pierwszy termin [emoji4][emoji4][emoji4]
A ok myślałam że piszesz o cyklu po ostatnim poronieniu dlatego zapytałam bo coś mi się nie zgadzało czasowo bo trochę sledze wasze historie .
 
Do góry