reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
czyli bliźniaki jednojajowe chyba ☺
Super, gratulacje ☺

Ja tak miałam w mojej pierwszej ciąży, że były dwa zarodki, ale to jeszcze 4/5 tydzień bez serduszek i niestety później nie udało się.
Ale Tobie życzę spokojnych zapewne mniej niż 9 miesięcy, bo bliźnięta to nawet i w 35 tygodniu jest chyba cesarka lub poród naturalny ☺
No napewno w 36tygodniu najpredzej wiec styczen napewno zalezy jak tam będzie sie rozwijac ciaza:)
 
No napewno w 36tygodniu najpredzej wiec styczen napewno zalezy jak tam będzie sie rozwijac ciaza:)
Dokładnie jednojajowe 2owodniowe uważa się za donoszone w 36tc, a 1 owodniową ciążę rozwiązuje sie ok 34tc. Dalatego wazne określenie czy ciąża jest 1 czy 2 owodniowa a to najlatwiej zrobić do 9tc.
@Staraczkaaaa a u ciepie wiadomo ile owodni i kosmowek? Dobrze by było mieć lekarza prowadzacego specjalizujacego sie w ciażach mnogich bo inni lubia bez potrzeby panikować.
 
Dziewczyny gratuluję dobrych wieści 😍😍

Co do pracy to ja już zgłosiłam ze względu na to że praca raczej fizyczna. Szefowa pogratulowała i kazała się nie przemęczać i gdyby było mi za ciężko mam mówić :)
Ja ogólnie planuje pracować jak najdłużej się da, chciałabym tak do 7-8miesiaca, ale zobaczymy. Plany jedno, rzeczywistość drugie.

Ja czuję się strasznie wymięta, totalny brak siły i chęci do robienia czegokolwiek. Chodzę bo chodzę :D
Co do jedzenia to brak apetytu, mdłości słabe póki co ;) całkowicie odrzuciło mnie od mięsa, za to jak mam już jeść to wszystko co jest vege :D

Co do witamin to kupiłam polecone przez farmaceutę, ale chyba będę musiała dokupić magnez bo jest go mało a od wczoraj strasznie bolą mnie łydki.

Wkurza mnie strasznie że nie mogę za bardzo pić kawy :/ P. kupił mi jakąś bezkofeinową ale to nie to samo... Dwie filiżanki normalnej i reszta bezkofeinowej i jakoś może przetrwać te jeszcze 8 miesięcy :D
 
Kupiłam dziś pregne plus. Coś mam jeszcze oprocz tego brać? Dodatkowy magnez, kwas foliowy czy coś? 🙂 Czy to już ma wystarczające ilości?

IMG_20200630_112157.jpg
IMG_20200630_112216.jpg
 
Prawdopodobnie jedno kosmówkowa i jedno owodniowy ale za tydzień m kolejne USG zeby potwierdzić. Trochę stres że coś będzie nie tak.

Znacie kogoś kto był w takiej ciąży? Jedno kosmówkowej i jedno owodniowej?
 
reklama
Hejka, ja jeszcze nawet nie umówiłam się do lekarza 🙄 pójdę pewnie za 2-3 tyg. Co do objawów to udziela mi się zmęczenie i głód co chwilkę. Ale co do jedzenia muszę to opanować , bo w grudniu szlam do porodu z waga 84, a zaczynałam ciąże z waga 60kg! Teraz ważę 62kg, przy wzroście 175 wiec nie jest tak zle 😅 Ale na pewno będę unikać makaronów i wgl węglowodanów 😂 Ja mam trochę lipę co do pracy bo dostałam wypowiedzenie jak koronawirus się rozpoczął, bo szef zamykał działalność. Teraz już ma znowu otwarta ale nie może mnie zatrudnić bo jestem na macierzyńskim. I dopiero znowu podpiszemy umowę 1 grudnia kiedy minie moje macierzyńskie. Szef wie już o ciąży, ale chce mnie dalej trzymać na stanowisku. Teraz sobie dorabiam u niego po 1-2 dni w tygodniu wiec mamy fajny układ 😄
 
Do góry