reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Dzięki [emoji2][emoji2] na pewno zobaczę [emoji3590]
Może dziś zacznę [emoji2]

Oczywiście, że wiem [emoji2] tylko patrzę w apke i widzę, że mogłam zrobić progesteron 5 lub 6 dni po owu, ale to chyba bez różnicy, bo i tak powinien być większy wynik prawda?
Z tego co się orientuję to się robi 7-8 dni po owu ale jak test owu jest pozytywny to owu może ale nie musi wystąpić do 48h więc najlepiej by było badań progesteron od 7 dnia po pozytywnym owu aż np do 10 dnia po owu wtedy by było to bardziej wiarygodne[emoji848]tak głośno tylko myślę.
 
reklama
Z tego co się orientuję to się robi 7-8 dni po owu ale jak test owu jest pozytywny to owu może ale nie musi wystąpić do 48h więc najlepiej by było badań progesteron od 7 dnia po pozytywnym owu aż np do 10 dnia po owu wtedy by było to bardziej wiarygodne[emoji848]tak głośno tylko myślę.
Bo dokładnie masz rację! Wtedy by wyszedł prawdziwy wynik. Teraz myślę, że faktycznie mogłam poczekac z badaniem, ale nic czekam na okres, najgorzej, że bolą mnie te cyce, aż się boję dotknąć takie dziwne mrowki 🤣🤣🤣
 
Bo dokładnie masz rację! Wtedy by wyszedł prawdziwy wynik. Teraz myślę, że faktycznie mogłam poczekac z badaniem, ale nic czekam na okres, najgorzej, że bolą mnie te cyce, aż się boję dotknąć takie dziwne mrowki [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Ile dzisiaj dni po pozytywnym teście owu?
 
8 lub 9. A badanie wykonałam w sobotę czyli 6 lub 7 dni po owu. Porypany ten cykl.
A masz możliwość zrobienia progesteronu jeszcze raz jutro? Może owu była ale 2 dni po pozytywnym teście czyli proga by trza było zbadać 9-10 dni po pozytywnym teście owu i wtedy by to był wiarygodny wynik [emoji848] może jeszcze nic straconego.?
 
A masz możliwość zrobienia progesteronu jeszcze raz jutro? Może owu była ale 2 dni po pozytywnym teście czyli proga by trza było zbadać 9-10 dni po pozytywnym teście owu i wtedy by to był wiarygodny wynik [emoji848] może jeszcze nic straconego.?
Mam dość normalnie już tego.. Masakra. No chyba powtórzę, bo teraz to już głupia jestem całkiem.. 😐😐😐
 
Hej, właśnie wróciłam od ginekologa. Według miesiączki 9 tydzień, ale według USG 4tydz.
Jeśli chodzi o kodeks pracy jak on to reguluje? Bo zaczęłam się martwić 😏
Będę wdzięczna za odpowiedź 🤗😘
Ale w jakim sensie? Jeśli poinformujesz pracodawcę już o ciąży to obowiązuje Cię ochrona przed zwolnieniem. Tak samo jeśli byś nie poinformowała a on by Cię zwolnił- wtedy informujesz i zwolnienie nie ma racji bytu i dalej jesteś pracownikiem. Masz też różne prawa jako ciężarna, typu wychodzenie na badania, maksymalny czas pracy dobowy, zakaz pracy w porze nocnej, więcej przerw przy pracy przy komputerze itd. Co do umowy terminowej, jeśli miałaby się zakończyć po upływie 3 miesiąca ciąży to przedłuża się do dnia porodu. Jeśli umowa kończy Ci się przed upływem 3 miesiąca to pracodawca może ale nie musi jej przedłużyć do dnia porodu.

Poza tym masz bardzo dużą rozbieżność między OM a USG. Lekarz nic nie mowił?
 
reklama
Mam dość normalnie już tego.. Masakra. No chyba powtórzę, bo teraz to już głupia jestem całkiem.. 😐😐😐
A ja bym nie robiła, sądzę że progesteron po owulacji z dnia na dzień byłby większy, więc nawet 5 dni po powinien być wyższy. Lepiej poczekaj, nie szkoda Ci kasy?. Nie wiadomo kiedy była owu w sumie, więc pozostaje cierpliwie czekać. Może akurat 😊
 
Do góry