reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Mam pytanie do dziewczyn które chodzą tylko na wizyty na nfz jak one u Was wyglądają ? Ja w życiu byłam 2 razy na nfz i co jedna to gorsza....
Lekarz miły i bardzo skrupulatny, daje leki i skierowania na badania. Sprzęt nie najlepszy. Jako dodatek do prywatnego tak jako tylko NFZ bym się nie zdecydowała
 
Ja tak samo, nawet moja mama już ciągle pisze do mnie jak tam Maksiu hahah. Już się nie mogę doczekać prenatalnych. Chociaż ciągle chodzi mi po głowie ten wiek ciążowy żeby była aż taka rozbieżność. Z OM 11tc a z CRL 9t5d. Fakt że moje cykle były dość nie regularne 37 dni nawet, ale aż taka różnica 🤦‍♀️
Będzie Maksymilian? Maksiu piękne zdrobnienie, aż się zaczęłam sama zastanawiać nad nim teraz 😂
 
Lekarz miły i bardzo skrupulatny, daje leki i skierowania na badania. Sprzęt nie najlepszy. Jako dodatek do prywatnego tak jako tylko NFZ bym się nie zdecydowała

Ja tez bardziej wizytę na NFZ traktuje jako dodatek, jak za długo musze czekać na wizytę do swojego a tez nie chce ciagle się tam umawiać i tyle płacić. Chociaż u mnie akurat ma w miarę sprzęt na NFZ wiec nie narzekam.
 
Hej wszystkim! 😘 Ja dzisiaj po badaniach krwi. Nigdy w życiu nie pobierali mi tyle krwi 😅

Któraś z Was pytała jak na własnej działności z l4 i z macierzyńskim. Oczywiście dostaniesz normalnie, ale wysokość zależy od składek jakie płacisz.
Jak jesteś na macierzyńskim to dostajesz macierzyńskie, ale składki ZUS płacisz normalnie. Więc mi doradzano, żebym na ten czas zawiesiła działalność gospodarczą. Chyba, że zamierzasz pracować to wiadomo, nie zawieszasz. 😊
 
Poważnie? Nie powiedziała mi tego moja gin. No to by się trochę zgadzało. Czytałam że może być różnicy ok tyg ale dwa już mbie znów zaczęły nakręcać, tym bardziej że ciągle mówi że to 11 tydz a dziecko ma 2,85 jak na 11 tydzień to malutko
Kochana, mi lekarka mówiła, że wystarczy że zmierzy milimetr za mało to CRL i już może być kilka dni młodszy. Powiedziała, że na prenatalnych będzie można zmierzyć dokładniej, a wcześniej aby się tym nie martwić :).
 
Ja tez bardziej wizytę na NFZ traktuje jako dodatek, jak za długo musze czekać na wizytę do swojego a tez nie chce ciagle się tam umawiać i tyle płacić. Chociaż u mnie akurat ma w miarę sprzęt na NFZ wiec nie narzekam.
Sprzęt nie jest najgorszy ale prywatny ma lepszy. Place składki to chociaż coś dostanę od Państwa.
 
reklama
Do góry