reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza w I trymestrze

reklama
A byłaś u lekarza chorób zakaźnych? Mnie jak wyszło, że mam toxo to ginekolog wystawił skierowanie do lekarza chorób zakaźnych, tam miałam robione badania i rovamecyne dostałam właśnie od tego lekarza
Nie byłam a najlepsze jest to ze ciaze z synem wcześniej wynik mialam identyczny i bie bralam nic
 
To może warto skonsultować to z innym lekarzem. Mnie ginekolog od razu skierował do lekarza chorób zakaźnych jak zobaczył wyniki i tam się dowiedziałam, że już kiedyś przeszłam toxo przez co miałam przeciwciała, ale też zaraziłam się jeszcze raz na początku ciąży
 
To może warto skonsultować to z innym lekarzem. Mnie ginekolog od razu skierował do lekarza chorób zakaźnych jak zobaczył wyniki i tam się dowiedziałam, że już kiedyś przeszłam toxo przez co miałam przeciwciała, ale też zaraziłam się jeszcze raz na początku ciąży
Skonsultuje w takim razie z innym lekarzem
 
reklama
Witam dziewczyny, szukam od wczoraj informacji w internecie, pytam na forach, może któraś z was miała podobna sytuację...

Jestem obecnie w 8tc i wczoraj odebrałam wyniki takie jak w załączniku. Już doczytałam że mogą oznaczać albo wczesne zakażenie albo wynik fałszywie dodatni, chociaż na forach się z tym nie spotkałam...

Bardzo się martwię, mam wizytę u mojego ginekologa dopiero za 10 dni. Nie wiem czy powtórzyć badanie w innym laboratorium może? Nie mamy ani zwierząt w domu, od miesiąca trzymam się z daleka od kuchni bo mam takie okropne mdlosci i nie jem żadnych warzyw surowych, a z owoców jedynie banany jem... Żadnego mięsa. Nie jestem w stanie uwierzyć że moglibyśmy mieć takiego pecha...
IMG_20201206_155951.jpg
 
Do góry