reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Witam Kochane.
Jak u Was leci co słychać ?
@justyna2806 nie jestem na fb a czy można do Was dołączyć?Nie mam ale założę dla Waszego wątku.
Czytam forum wieczorami jedynie z 2018 wątek majowych mam jeszcze żyje.
Jestem ciekawa co słychać również u dziewczyn z fb.Dwa lata mija a ja wciąż wracam i czytam stare Nasze wątki.
Pozdrawiam i proszę odezwijcie się.
 
reklama
Witam Kochane.
Jak u Was leci co słychać ?
@justyna2806 nie jestem na fb a czy można do Was dołączyć?Nie mam ale założę dla Waszego wątku.
Czytam forum wieczorami jedynie z 2018 wątek majowych mam jeszcze żyje.
Jestem ciekawa co słychać również u dziewczyn z fb.Dwa lata mija a ja wciąż wracam i czytam stare Nasze wątki.
Pozdrawiam i proszę odezwijcie się.
U mnie ok, za 2 miesiące rodzę synka [emoji3590] a córcia już jest taka samodzielna, zaczyna mówić, powoli ogarniamy nocnik, śpi w swoim pokoju :) uwielbiam ją [emoji3590]
 
Mati dziś skończył rok i 10 mcy.
Oczywiście zrobił mi pobudkę po 5ej.
Ma tak, kiedy świętuje.
Na szczęście dał jeszcze trochę pospać.
Dziś już u niego wjechała 2 drzemka. Ciekawe o której pójdzie na noc spać.
Z reguły ma 1 drzemkę, mało mówi.
Szukamy przyczyny, jak nic się nie ruszy to przejdziemy do neurologopedy.
IMG_20200803_221450_270.jpeg
IMG_20200806_114335.jpeg
 
@agn92 to już tuż,tuż.Super leci ten czas strasznie szybko.A jak ciąża superowe czy coś dokucza?Nasze bąble jeszcze chwila i 2 świeczki na torcie.

@majacyr super że napisałaś.Chłopak jak malowany:biggrin2: Co tzn. mało mówi?Mój brat zaczął mówić w wieku 3 lat to dopiero nie lada gratka.
 
@agn92 to już tuż,tuż.Super leci ten czas strasznie szybko.A jak ciąża superowe czy coś dokucza?Nasze bąble jeszcze chwila i 2 świeczki na torcie.

@majacyr super że napisałaś.Chłopak jak malowany:biggrin2: Co tzn. mało mówi?Mój brat zaczął mówić w wieku 3 lat to dopiero nie lada gratka.
Dużo rozumie, ale od roku to samo:mama, baba, tata, ta, to, zamiast tak to mówi kchy.
Nawet odgłosy zwierząt kiedyś mówił, a teraz z tym ciężko.
Złości się, pokazuje i mówi np ajakabejek kujakat itp.
Kilka dni temu pokazywał wszystko i na wszystko mówił :makak.
Za namową neurologopedy z insta ograniczyłam mu 4 dni temu tv i zaczął mówić :taaaa(tak) mimi, miau, nie ma, bat(brat).
Ja mężowi zwracałam uwagę o tv, ale on lubi jak jest włączony, a dziecko stoi i wpatruje się jak sroka w gnat.
Rozumie wszystko, ale ma bardzo ciężką mowę.
 
Dużo rozumie, ale od roku to samo:mama, baba, tata, ta, to, zamiast tak to mówi kchy.
Nawet odgłosy zwierząt kiedyś mówił, a teraz z tym ciężko.
Złości się, pokazuje i mówi np ajakabejek kujakat itp.
Kilka dni temu pokazywał wszystko i na wszystko mówił :makak.
Za namową neurologopedy z insta ograniczyłam mu 4 dni temu tv i zaczął mówić :taaaa(tak) mimi, miau, nie ma, bat(brat).
Ja mężowi zwracałam uwagę o tv, ale on lubi jak jest włączony, a dziecko stoi i wpatruje się jak sroka w gnat.
Rozumie wszystko, ale ma bardzo ciężką mowę.
A próbowałaś czytać z małym książeczki rozwijające mowę? Np. Pucia? Moja córka po każdej "sesji" z puciem mówi ze 2, 3 słowa nowe. Ogranicz tv, nie tylko ze względu na mowę. To serio wpływa bardzo destrukcyjnie na cały układ nerwowy dziecka
 
@majacyr spokojnie jak nic poza tym nie zauważasz niepokojącego czekałam bym cierpliwie.U mnie starszy również późno zaczął mówić, Piotrek w tej chwili mówi mama, Aga to ja ;),baba,nie,am,lala(piosenki),daj, mimi(przytulas),kop(piłka)a reszta po swojemu.Wszystko rozumie, pokaże co chce,przyniesie,wyniesie itp.Książeczki lubi przeglądać słuchać opowieści, pokaże o co go pytamy.Przyjdzie pora to Nas zagadają.
Pamiętam ile to się naczytałam o przewracaniu z brzuszka na plecy i na odwrót panika bo już powinien a tu nic, dopiero w 9 miesiącu się doczekałam.Chodzić zaczął w 12m-ce.
Przyjdzie okres to Nam szczęki opadną jak pięknie Nas zagadująo_O
 
Szymon też wszystko rozumie, z mówieniem różnie. Liczy pięć sześć, naśladuje zwierzątka, zna znaczenie tak i nie, mówi tata, baba, auto, papa, cześć, mniam mniam, pii (pic)a mama za cholere nie chce powiedzieć :/ wczesniej mowil ale nieswiadomie, a teraz jak prosze zeby powiedzial mama to albo mowi nie, albo tata.. Czekam z niecierpliwością aż ruszy z mową
 
reklama
Hej :) @azamamew gratuluję :)
Ja również urodziłam równo o 9, mała 3200, 53cm. Niestety tak szybko nie było u mnie, o ile pierwsza faza poszła szybko, to druga nijak, musieli mnie naciąć i wyciągali chyba kleszczami i wziernikiem? No mniejsza. Pola 10/10. Żeby tego było mało, łożysko przez godzinę nie chciało wyjść, więc narkoza i wyciągali. W ogóle nie reagowałam na kroplówkę. Ale żyję, już nic nie pamiętam :)
Może jeszcze uda mi się i akurat Pani odpisze. Co z prawostronnością aorty? Czy w rezultacie wszystko jest w porządku? Dzisiaj dostałam taką samą diagnozę i jestem przerażona.
 
reklama
Do góry