reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Chwilę się bawiłam tą apką i zdjęcie tego samego paska pokazywało mi od 0 do 19%, więc ja chyba jej nie zaufam [emoji16] ale akurat testuję to zobaczymy co pokaże dalej. Ilu dniowe masz cykle?
25 w porywach do 26 dni.
W tamtym cyklu byłam na usg 11dnia i pęcherzyk był 22mm na prawym jajniku, obok starej torbieli z poprzedniego cyklu, ale zmienil się w torbiel krwotoczna po zastrzyku - sprawdzil na usg 13dc i już miałam dwie torbickie 🙄, w tym cyklu kazał przyjść 8dc były 2, ale eddometrium za cienkie bo 5,1mm, kazał wrócić 10dc i miałam dwa na lewym 23mm bodajże i 19,5mm i endometrium już 10mm. Tym razem zaaplikował mi pregnyl, nie ovitrelle i kazał robić testy owu, ale zastanawiam się po co 🤔
 
reklama
Jeszcze zapytam czy jest sens 6 tyg po rozpoczęciu przyjmowania letroxu 25 iść teraz zrobić badania tsh i przy okazji hormonalne czy to za wcześnie i lepiej odczekać jeszcze ten jeden cykl i dopiero pójść, bo bardzo nie lubię pobierania i wolałabym to zrobić już za jednym razem, a nie rozdzielać na 2
6 tyg to już powinnaś mieć miarodajny wynik. Z reszta ja przy hashimoto nabadalam się sporo zanim ustalili mi konkretna dobra dawkę. I tak badałam jakoś co 4tygodnie z tego co pamietam. Z reszta teraz jakoś dziwnie TSH mi spadło poniżej normy a leki biorę od kilku lat i miałam wszystko ok. Kazała mi powtórzyć za dwa tygodnie przyjmując ta sama dawkę bo podobno czasami tak się zdarza.
Także no... ja bym już na twoim miejscu sprawdziła. ;)
 
Dzirwczyny prosze pomozcie. Mam dzis 33dc. Owu byla prawdopodobnie 23dc... prosze mi powiedzcie czy test 14 dni od tej niby owulacji bd pewny? 8 wrzesnia mam wizyte u gina... chciala bym zeby ten czas ciut szybciej lecial ale nie ma szans 😜 mam ciagle od kilku dni poczucie mokrości, ciagle sprawdzam czy to nie @ ochote na sex jak chyba nigdy... w piatek straszne bole pachwin... teraz kompletnie nic. Czasem lekkie bole sutkow ale sporadycznie. Skoro za 4 dni powinna byc @to chyba juz powinien bolec mnie brzuch itp prawda? Dostaje swira 🙄
Nie zawsze boli brzuch... natomiast jak jesteś wilgotna to raczej oznaka zbliżającej się @ gdyby była ciąża to była byś sucha.
A przed @ często jest trochę wilgotno ;)
 
Dziewczyny pytanie mam do Was. Byłam dzisiaj u ginekologa, dostałam patyczek i mam sobie zrobić wymaz z szyjki w środę rano i zawieźć na badanie. Wypytałam się jak to zrobić, ale oczywiście nie pomyślałam żeby zapytać gdzie po pierwsze to zawieźć i po jakim czasie od pobrania wymazu. A dostałam do domu, bo mój ginekolog idzie na urlop :) Nie zadzwonię, bo już nikogo tam nie ma, a lekarz od jutra na urlopie :) Brawo ja 🤦‍♀️ Może któraś z Was będzie wiedzieć🤷‍♀️ A tak swoją drogą poszłam do innego lekarza, żeby coś doradził po tych poronieniach i jak zobaczył wyniki badań histopatologicznych to od razu zlecił ten wymaz, bo miałam stany zapalne w pobranych tkankach. Mój wcześniejszy ginekolog na widok wyniku z badania histopatologicznego, stwierdził że to potwierdziło tylko poronienie. Nie wiem co o tym myśleć, chyba do dwóch naraz będę chodzić.
Skoro były stany zapalne to normalne, ze ci zlecił wymaz. Z tego co kojarzę to w diagnostyce przyjmują wymazy do badań.
 
Teraz już wiem, po pierwszym poronieniu też miałam stany zapalne szkoda, że wtedy nie poszłam do innego ginekologa
No niestety... obyś teraz trafiła w dobre ręce.
Ciężko jest znaleźć kogoś kto na prawdę ma powołanie i potrafi zlecić to co należy.
Ja w końcu odnalazłam odpowiednia osobę. Co prawda furmanka kasy za wizytę, ale przebadała mnie konkretnie i jak poszłam do innego lekarza tylko na kontrole czy owu była to usłyszałam: „my, zwykli lekarze nawet nie mamy pojęcia co to za badania zleca prof. Jerzak, ale jednak wyciąga ludzi z niepłodności i sami się od niej uczymy.”... - po tym zrozumiałam, że jednak ta furmanka pojedzie w dobra stronę 😅
 
reklama
Poczytaj jej posty od poczatku..nic nie trzyma sie kupy, okres byl koncem stycznia,nagle w polowie lutego dwie kreski ale twierdzi ze to nie ciaza, 21 luty partner juz wiedzial ze to ciaza o cieszyl sie z usg,ale tego dnia poronila w 8 tyg...w miedzy czasie wrzuca testy znajomej czy sa pozytywne...potem poronila drugi raz ale sie nie smuci z tego powodu...eh, dalej wiecie. Czeski film ;)
Za stara jestem na takie bajki.
Hmmm ale w sumie już sama nie wiem. A ten wątek z testem kolezanki.kojarzę😁
 
Do góry