reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Magda'87

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Maj 2020
Postów
41
Mam 10tygodniową córeczkę. Wkłada do buzi co popadnie, głównie swoją rączkę. Mało śpi i ciągle płacze. Zastanawiamy się czy może to być ząbkowanie. Nie za wcześnie? Po podaniu paracetamolu śpi przez kilka godzin.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Zabkowanie to indywidualna sprawa, u mojego synka pierwszy ząbek pojawił się w 4 miesiącu. Odnośnie paracetamolu porozmawiaj z pediatrą, bo to silny lek dla maluszka i rzeczywiście się go podaje, ale zawse należy sprawdzić plusy i minusy. Może spróbuj jakieś preparaty na ząbkowanie, masuj dziąsełka, dawaj schłodzone gryzaki i zobacz, czy to sprawia ulgę.
Jakie polecasz preparaty? ☺️
Mam 10miesięczną córeczkę. Wkłada do buzi co popadnie, głównie swoją rączkę. Mało śpi i ciągle płacze. Zastanawiamy się czy może to być ząbkowanie. Nie za wcześnie? Po podaniu paracetamolu śpi przez kilka godzin.
10 miesięcy to zdecydowanie nie za wcześnie na ząbkowanie. Czemu miałoby tak być? Dzieci i od 4 miesiąca mają ząbki. Tak moze byc to ząbkowanie.
 
Mój synek od 3 miesiąca pchał obie rączki na raz do buźki i mamrotał przy tym jakby był pijany 😁 Skończyliśmy 4 miesiąc i na razie cisza 🤷‍♀️ Doszła odparzona pupka i to, że budzi się w nocy co 2 godz. (a było co 4-5), ale nic nie widać 🤷‍♀️
 
Myślę, że to stanowczo za wcześnie na ząbkowanie. Z tym paracetamolem też bym uważała. Może pleśniawki? Może za zimno, za ciepło. Powodów może być masa.
 
To nie ząbkowanie, dziecko poznaje siebie w taki sposób, a ze płacze i nie spi ,to może być skok rozwojowy ,lub za dużo bodzcow
Nasz dr powiedział, że proces zabkowania zaczyna się od 3 miesiąca, ale kiedy wyjdzie ząbek to już wielka niewiadoma 🤷‍♀️
Mój synek już tak gorzej śpi od 3 tygodni 🤷‍♀️ I budzi się nie na jedzenie, tylko by possac sobie cycusia i zaraz go mogę odłożyć 🤷‍♀️
 
reklama
Zabkowanie to indywidualna sprawa, u mojego synka pierwszy ząbek pojawił się w 4 miesiącu. Odnośnie paracetamolu porozmawiaj z pediatrą, bo to silny lek dla maluszka i rzeczywiście się go podaje, ale zawse należy sprawdzić plusy i minusy. Może spróbuj jakieś preparaty na ząbkowanie, masuj dziąsełka, dawaj schłodzone gryzaki i zobacz, czy to sprawia ulgę.
 
reklama
Zabkowanie to indywidualna sprawa, u mojego synka pierwszy ząbek pojawił się w 4 miesiącu. Odnośnie paracetamolu porozmawiaj z pediatrą, bo to silny lek dla maluszka i rzeczywiście się go podaje, ale zawse należy sprawdzić plusy i minusy. Może spróbuj jakieś preparaty na ząbkowanie, masuj dziąsełka, dawaj schłodzone gryzaki i zobacz, czy to sprawia ulgę.
Jakie polecasz preparaty? ☺️
 
Rozwiązanie
Do góry