reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Jak sobie radzisz? Ja mam insulinę na noc bo cukry na czczo miałam wysokie .
Jak na razie mierze glikemie 4 razy dziennie. Jem co dwie godziny. Pilnuje tego co jem. Jak będzie dalej się okaże. Jestem pod opieką diabetologa od początku. Cukry w normie. Zobaczymy jak zejdę całkiem z metforminy. Bo powoli się wycofuje.
 
Czesc mamusie, wpadłam sie przywitać i podzielić dobra nowina. W lipcu opuściłam niestety Wasza grupę, chociaż zaglądałam. Cieszę się, że Wasze brzuszki rosną:) i do mnie uśmiechnął sie znów los - jeśli wszystko pójdzie dobrze, dołączę do grona majowych mamuś:) trzymam kciuki za siebie i za Was :)
 
Cześć dziewczyny, mogę się przyłączyć?
Jestem w 15tc,termin mam na marzec 2021.
Mam córkę 14lat,jestem po wczesnych stratach ciąż, dlatego tak nieśmialo to się pojawiam tu, ale fajnie poczytać i często zapytać o coś i poradzić😁
@Maybelle przeczytalam że bierzesz czy brałaś metformine, mogę zapytać jaki masz cukier na czczo?
Pytam bo sama właśnie odstawiam metformine, ja bralam ją bo wskaźnik HOMA - IR miałam trochę powyżej 2,bralam tylko 500mg glucohage na noc, obecnie właśnie jestem w trakcie odstawiania.
Cukier mam 77 na czczo.
Nie jestem po opieka diabetologa.
Metformine brałam, żeby zapobiec poronieniu.
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny, mogę się przyłączyć?
Jestem w 15tc,termin mam na marzec 2021.
Mam córkę 14lat,jestem po wczesnych stratach ciąż, dlatego tak nieśmialo to się pojawiam tu, ale fajnie poczytać i często zapytać o coś i poradzić😁
@Maybelle przeczytalam że bierzesz czy brałaś metformine, mogę zapytać jaki masz cukier na czczo?
Pytam bo sama właśnie odstawiam metformine, ja bralam ją bo wskaźnik HOMA - IR miałam trochę powyżej 2,bralam tylko 500mg glucohage na noc, obecnie właśnie jestem w trakcie odstawiania.
Cukier mam 77 na czczo.
Nie jestem po opieka diabetologa.
Metformine brałam, żeby zapobiec poronieniu.
Moje odstawianie trwa trochę dłużej, bo schodzę z dawki 2000 Glucophage. Do 30.09 biorę 1000. A od 1.10bede brała 500 przez 2 tygodnie. Żeby na krzywa cukrową ponownie niestety być już bez metforminy zupełnie. Od początku kiedy robię pomiary było właśnie tak jak u Ciebie w granicach 72-80. A teraz wacha się w granicach 80-90. Nadal to norma, ale jest już więcej niż przy pełnej dawce. Mam obawy, że będzie trzeba jeszcze bardziej rygorystycznie podchodzić do diety.
 
Moje odstawianie trwa trochę dłużej, bo schodzę z dawki 2000 Glucophage. Do 30.09 biorę 1000. A od 1.10bede brała 500 przez 2 tygodnie. Żeby na krzywa cukrową ponownie niestety być już bez metforminy zupełnie. Od początku kiedy robię pomiary było właśnie tak jak u Ciebie w granicach 72-80. A teraz wacha się w granicach 80-90. Nadal to norma, ale jest już więcej niż przy pełnej dawce. Mam obawy, że będzie trzeba jeszcze bardziej rygorystycznie podchodzić do diety.
Dziękuję za odpowiedź, widzę że już nie śpisz jak ja🙈ja w tej ciąży codziennie 5-6pobudka.
A mogę wiedzieć przed ciąża już brałaś metformine?
I jakie miałaś cukry?
Ja to metformine biorę trochę na własną rękę, po wcześniejszej historii z poronieniami.
Kiedyś lekarz mi ja, zalecił w czasie staran ale i tak w końcu w obecną ciążę zaszłam bez leków i już po odpuszczeniu starań, zupełna niespodzianka.
W którym jesteś tygodniu jak można, zapytać?
Pozdrawiam Angelika
 
reklama
Ja tez ppbudka 5-6 rano. Ale i psina mi w tym pomaga :) tylko czeka sz otworze oko inod razu merdanie ogonem sie zaczyna :)
Dziewczyny a czemu w ogole badalyscie cukier? Mialyscie jakies wczesniejsze problemy z cukrzycą? Ja badam tylko glukoze na czczo juz kilka razy... ale tam norma jest do ok 5, to wy badacie cos innego ze macie ok 80-90?
 
Do góry