reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

A ja mam takie pytanko do dziewczyn, które już mają dzieci.
Czy używałyście laktatora elektrycznego i możecie coś polecić?
Powoli spisuje sobie, co będzie mi potrzebne, bo wyprawka od podstaw u mnie tworzona [emoji846]
Ja używałam ręcznego. Ale w sumie odciągałam tylko kilka razy także na moje potrzeby był wystarczający. No i syn zostawał z moją mamą na kilka godzin jak miał 2tyg więc dużo mleka nie potrzebował.

Odnośnie spania to ja zawsze byłam nocnym markiem. Uwielbiałam drugie zmiany, bo i posiedziałam do późna i do późna pospałam. Teraz też chodze spać 23-24 a wstajemy ok.8. Z tym że ja lubie sobie uciąć drzemke z synem😅 pospać lubię😁 Dzisiaj z mamą rozmawiałam że nie wyobrażam sobie wdtawać o 5 żeby iść rano do pracy..
 
reklama
Też kiedyś spróbowałam, to po śniadaniu poszłam na drzemkę jeszcze przed pracą [emoji1787][emoji1787]
Ja nawet nie wiem co o takiej godzinie wczesnej można robić haha Kiedyś chciałam wstać wcześnie żeby mieć taki długi dzien. Myslalam ze bedzie fajnie no ale jak wstalam o 7 to nie miałam pojęcia co ja mam robić o takiej godzinie. Wszystkie czynności wydawały mi się bez sensu [emoji23] Mowie o dniach wolnych :)
 
A ja mam takie pytanko do dziewczyn, które już mają dzieci.
Czy używałyście laktatora elektrycznego i możecie coś polecić?
Powoli spisuje sobie, co będzie mi potrzebne, bo wyprawka od podstaw u mnie tworzona [emoji846]
Ja mam laktator elektryczny canpol babys ale nie umiem go używać - raz spróbowałam to efekt - krew z brodawek🤦🏻 więc niestety nie pomogę.
 
A ja mam takie pytanko do dziewczyn, które już mają dzieci.
Czy używałyście laktatora elektrycznego i możecie coś polecić?
Powoli spisuje sobie, co będzie mi potrzebne, bo wyprawka od podstaw u mnie tworzona [emoji846]
Ja mialam reczny-mega kijowy i w sumie go nie uzywalam. Ale ja mialam mega problemy z karmieniem i w sumie tylko 3tygodnie mi sie udalo😔mam nadzieje, ze tym razem sie uda i bedzie inaczej. W ogole bedac w ciazy, myslalam, ze porod to bedzie cos najgorszego-o jak bardzo sie mylilam. Finalnie mialam cesarke-wiec porod to byl pikus... a krmienie-nawal pokarmu, krwawienie i w ogole. Koszmar. Nigdy bym nie przypuszczala, ze to moze byc taki bol. Szkoda, ze nikt mi wczesniej o tym nie powiedzial. Ale spoko-nie wszystkie tak maja:) slyszalam, ze ponoc latwiej jest dziewczynom z mniejszym biustem... ja niestety jestem w tej drugiej grupie... po porodzie nie wiedzialam co mam trzymac-czy piers czy dziecko😂😂😂😂 tak, ze chetnie tez poczytam opinii o laktatorach😛
 
A dla mnie to jakis kosmos o 21 iść spać :D zawsze chodziłam późno szczególnie jak na drugi dzień nie musialam wstawać do pracy więc jak w ciazy chodze koło północy to uważam że wcześnie. Tylko że później śpię do 9:00-10:00 :D oj pewnie zmieni się tryb życia jak już będę miała dziecko :) a Wy dziewczyny które chodzicie spać o 21 to pewnie wcześnie wstajecie? :) ja z kolei jestem w szoku jak widzę że ktoś pisze o 6 rano. Dla mnie to niewykonalne :p
Ja kłade moja 20 miesięczną corcie koło 21 a ze śpi przy mnie to kładę się z nią i zazwyczaj zasypiamy koło 22. W nocy oprócz na siku to budzę się do niej dwa razy bo albo płacze albo chce mleczka a około 7 czasami wcześniej zawsze się budzi więc ja też muszę być na chodzie.
 
A ja mam takie pytanko do dziewczyn, które już mają dzieci.
Czy używałyście laktatora elektrycznego i możecie coś polecić?
Powoli spisuje sobie, co będzie mi potrzebne, bo wyprawka od podstaw u mnie tworzona [emoji846]
Ja i w pierwszej ciąży 11 lat temu i w drugiej 2 lata temu używałam elektrycznego z Medeli. Niestety po urodzeniu Nadi nie mogłam jej karmić bo już w pierwszej dobie a później w jedenastej była operowana. Miała podejrzenie hirsprunga i miała operacje na otwartym brzuszku. Trwala walka o jej życie. Jeść mleczko zaczela dopiero po 2 tygodniach i to najczęściej z butelki bo musieliśmy notować ile zjadła itd to długa historia ale ja od początku odciągałam i mroziła m mleko co 3 godziny. Ręcznym bym nie dała rady
 
Ja raczej z tych średnio buściastych[emoji38] na laktatorze mi zależy, bo uznaliśmy, że mąż też chce mieć możliwość tej bliskości podczas karmienia. Interesuję mnie ten temat specjalnie dla niego, a z drugiej strony właśnie nie wiadomo jak to będzie z tym karmieniem [emoji848] moje siostry karmiły piersią, nie odciagaly i nigdy im nie brakowało pokarmu.. ale ja mam chyba inne geny zabrane, bo nie jestem do nich podobna, ani z figury, ani z twarzy, ani nic, więc u mnie nie wiadomo jak będzie [emoji53]
Ja mialam reczny-mega kijowy i w sumie go nie uzywalam. Ale ja mialam mega problemy z karmieniem i w sumie tylko 3tygodnie mi sie udalo[emoji17]mam nadzieje, ze tym razem sie uda i bedzie inaczej. W ogole bedac w ciazy, myslalam, ze porod to bedzie cos najgorszego-o jak bardzo sie mylilam. Finalnie mialam cesarke-wiec porod to byl pikus... a krmienie-nawal pokarmu, krwawienie i w ogole. Koszmar. Nigdy bym nie przypuszczala, ze to moze byc taki bol. Szkoda, ze nikt mi wczesniej o tym nie powiedzial. Ale spoko-nie wszystkie tak maja:) slyszalam, ze ponoc latwiej jest dziewczynom z mniejszym biustem... ja niestety jestem w tej drugiej grupie... po porodzie nie wiedzialam co mam trzymac-czy piers czy dziecko[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] tak, ze chetnie tez poczytam opinii o laktatorach[emoji14]
 
reklama
No właśnie czytałam, że te ręczne są spoko jak się rzadko to robi.
Bardziej te elektryczne do mnie przemawiają, popatrzę na te Medeli :)
@Betty.kj bardzo polecane są Medeli - ja używałam chwilę i mi bardzo mało odciągało, ale nie mam porównania z ręcznym, więc twierdze, że to we mnie coś było nie tak.
 
Do góry