reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
To moja druga ciąża i widzę znaczną różnicę. W pierwszej tylko troszkę mdłości poranne i wrażliwość na zapachy. Pracowałam do 6 miesiąca. A teraz mega mdłości czosnku nie chce znać, ciągle mi się chce spać,nic mi się nie chce i bóle brzucha co chwilę. Jeszcze dodatkowo od dwóch dni biegunki i wzdęcia na zmianę. Masakra...
Ja tez mam teraz inaczej trochę, ale w drugą stronę. W pierwszej ciąży miałam mdłości niemalże 24h na dobę, nawet w nocy mnie budziły i czasem były tak silne, że cały dzień nie mogłam się ruszać i to trwało aż do 14 tc. Teraz mam tylko delikatne mdłości rankami i wieczorami i czuję, że powoli już przechodzą. W pierwszej ciąży nie pamiętam bolu piersi, teraz bolą cały czas, a jak wygłupiam się z synkiem i gdzieś mi na nie skoczy/przytuli za mocno to ałaaaa
 
Jezu... ale mam doła... nie mam jakichś mdłości ogolnie, ale nam odruch wymiotny przy myciu zebow, twarzy i wyciagania worka ze smieciami 🙈🙈 ale dzis przeszlam sama siebie. Ledwo zmyłam podłogę... i to nie tak, ze ten plyn i te rzeczy mi smierdza, nie... one maja spoko zapach. Ale taki mocny, ze lece od razu w objecia porcelany. Jeszcze ani razu nie rzygalam, ale ten odruch wymiotny to jest cos strasznego... dzis musialam az sie wyplakac nad kibelkiem, nie mam juz sil 😭😭😭😭 czy to kiedys sie skonczy?!
 
Ja chodzę prywatnie do Piatkowskiego w Gdyni. Dziś mi zlecił kilka badań i nie ukrywam, ze fajnie byłoby pójść do luxmed i dostać na cześć skierowanie, wiec może sie umowie :)
Kochane, czy któraś zna opinie o dr. Wnuk? Niedawno przeprowadziłam się do Gdyni i nie zdarzyłam rozeznać się w ginach. W czwartek mam wizytę i trochę się stresuje 🙊
A ja dziś mam jakiegoś stresa. Boję się czy z ciąża wszystko okej. Czytam was, te wasze objawy, mdłości.... ja wiem że każda ciąża inna i nie ma co porównywać, ale bardzo się denerwuje bo u mnie kompletnie nic się nie dzieje :( czasem brzuch zaboli, ale poza tym nawet senność minęła :(
Witam w gronie panikujących 🙉 wczoraj czułam się fatalnie,dziś nie czułam nic. Wiec pojawił się strach. W czwartek wizyta. Muszę myśleć tylko pozytywnie 🥰
 
Kurcze, fajnych macie tych lekarzy. Ani na Luxmed, ani prywatny nie chcieli mi dać zwolnienia. Też z luxmedu nawet nie zahacza o ten temat, a prywatny wręcz był zły, że chciałam :(
Mi chodzę na lux med i lekarka pytała się już na pierwszej wizycie o L4. W pierwszej ciąży też ona wystawiła mi kiedy chciałam (jakoś 15 tc), ale pytała na każdej wizycie od początku czy chcę
 
Jezu... ale mam doła... nie mam jakichś mdłości ogolnie, ale nam odruch wymiotny przy myciu zebow, twarzy i wyciagania worka ze smieciami [emoji85][emoji85] ale dzis przeszlam sama siebie. Ledwo zmyłam podłogę... i to nie tak, ze ten plyn i te rzeczy mi smierdza, nie... one maja spoko zapach. Ale taki mocny, ze lece od razu w objecia porcelany. Jeszcze ani razu nie rzygalam, ale ten odruch wymiotny to jest cos strasznego... dzis musialam az sie wyplakac nad kibelkiem, nie mam juz sil [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24] czy to kiedys sie skonczy?!
Już niedługo, od drugiego trymestru na 90% będzie lepiej :)
 
Ale wiesz ja tej wody nie mierzę tak na prawdę [emoji16] pisałam tylko że tak powinno być TEORETYCZNIE[emoji16]
Pod prysznicem mam termostat, dla mnie 37 to jest zimna 🤣🤣 mieszkamy tu 2 msc a ja raz bralam prysznic... nie polubimy sie, bo ostatnie dwa lata mielismy tylko prysznic i byla tragedia. Bralam kapiele w brodziku... na jakies 20cm wody 🤣🤣🤣
Dziewczyny co mozna na mega katar? Zarazilam sie od corki mam tak zawalony nos.. glowa mnie boli.. a juz nie pamietak.m chyba tylko zwykle psikacze z soli albo hipertoniczne?:(
Rok temu mialam *spam*, calkiem spoko dzialal. W tym roku postawilam na inhalacje i to moje odkrycie ❤
 
A ja dziś mam jakiegoś stresa. Boję się czy z ciąża wszystko okej. Czytam was, te wasze objawy, mdłości.... ja wiem że każda ciąża inna i nie ma co porównywać, ale bardzo się denerwuje bo u mnie kompletnie nic się nie dzieje :( czasem brzuch zaboli, ale poza tym nawet senność minęła :(
U mnie też praktycznie bez objawów, dziś trochę mocniej bolą piersi i to tyle. Pocieszam się faktem że w poprzedniej ciąży też się super czułam.
 
Nie płaci się za zwolnienie tylko za wizytę. A nie chciał mi dać, bo stwierdził, że widać, że dobrze się czuję. To musiałam skłamać, że mam mega wymioty i mdłości (wtedy jeszcze nie miałam, zaczely się dopiero tydzień później). Ale wkurzyło mnie to. Idę do niego teraz 17 listopada, a 16 listopada mam tego na Luxmed. I nie wiem, czy którykolwiek da mi to przeklęte zwolnienie.

Ach i zapytam, czy mialas do czynienia z lekarzami kiedykolwiek? To jie jest grupa, na którą się pokrzyczy i która zrobi, co każesz. Wierz mi :)
A po co takie sarkastyczne pytanie?
To o czym pisałam wiem z własnego doswiadczenia. W pierwszej ciąży miałam zaledwie 20 lat i każdy traktował mnie jak dziecko. Musiałam walczyć o swoje prawa. Niestety na kobiety (przynajmniej w moim mieście) patrzy się z góry i jak się nie odezwiesz to będziesz źle traktowana.
Już kiedyś tutaj pisałam jak lekarz NFZ na pierwszej wizycie w ciąży rzucił mi tekstem 'jak rozkładałaś nogi to Cię nie bolało, więc nie udawaj, że teraz boli'. I jakbym wtedy nie 'pokrzyczała' to na kolejnej wizycie potraktował by mnie dokładnie tak samo.
Więc czasami warto sobie 'pokrzyczeć' albo przynajmniej się odezwać. Wierz mi :)
No chyba, że ktoś lubi być traktowany w sposób który mu nie odpowiada :)

Niestety niektórzy Panowie dalej chyba zapominają, że kobietom należy się szacunek i że mamy równouprawnienie 🤷‍♀️
 
reklama
Kurcze, fajnych macie tych lekarzy. Ani na Luxmed, ani prywatny nie chcieli mi dać zwolnienia. Też z luxmedu nawet nie zahacza o ten temat, a prywatny wręcz był zły, że chciałam :(
Ale dlaczego? Skoro płacisz to wymagasz. Ja od razu poszłam z nastawieniem, że jak nie będzie chciał mi dać zwolnienia to wychodzę i nie płacę za wizytę 😈 Poza tym w dzisiejszych czasach lekarze tak bardzo boją się pandemii ze tylko teleporady i teleporady, a nam każą pracować? Ja jestem bardzo pyskata. Więc jakby mi lekarz, nawet na NFZ, powiedział, że nie, to tak bym go zezwala, że z pocałowaniem w rękę by mi zwolnienie dał 😉
Wiecie, nie każdy lekarz da l4, no bo nie ma l4 tylko z powodu samego bycia w ciąży. Niewielu chyba już talich, zwłaszcza w obecnej sytuacji, ale są i moze boją się kontroli. Ja na pierwszą lekarka trafiłam taka że też nie chciała dac l4 mimo że ja prosiłam, bo dźwignie itp. A ona do mnie że pracodawca ma obowiązek zapewnić odpowiednie warunki pracy, A jak nie to pip ..... taaaa, już się to moje szefostwo przestraszy....
Ale mimo wszystko mam nadzieję dory że uda Ci się przekonać lekarza do l4. Ściemniać trochę na wizycie, przyjdź taka osłabiona czy coś, powiedz że ledwo dajesz radę, może się uda.

Mój kupił sobie wczoraj po pracy chipsy zielona cebulka .. mówię że ma mi schować tą paczkę bo nawet na opakowanie patrzeć nie mogę😂 poszedł, grzecznie schował i nici były z jedzenia😂
Pewnie zjadł jak poszłaś spać :p

Kochane, czy któraś zna opinie o dr. Wnuk? Niedawno przeprowadziłam się do Gdyni i nie zdarzyłam rozeznać się w ginach. W czwartek mam wizytę i trochę się stresuje 🙊

Witam w gronie panikujących 🙉 wczoraj czułam się fatalnie,dziś nie czułam nic. Wiec pojawił się strach. W czwartek wizyta. Muszę myśleć tylko pozytywnie 🥰
Jestem mega panikarą, to prawda. A że o ciąży praktycznie nikt nie wie to nie mam komu ponarzekać :p oprócz męża który zawsze mówi że przesadzam wiedza moi rodzice i jedna koleżanka z którą mam kontakt tylko przez fb także no.... muszę czasem ten stres gdzieś wyladowac i dostać kopniaka od was ;)
 
Do góry