reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

U mnie coraz gorsze mdłości z dnia na dzień... Już mam dosc, a jeszcze miesiąc do końca I trymestru.

Byłam u lekarza po to zwolnienie.Myslalam o tygodniowej przerwie, a on mi dał do 26.11. Dyrka się załamie. Swoją drogą specjalnie powiedziałam jej bardzo wcześnie, żeby szukała już zastępstwa, minęły 2 tygodnie i nie widziałam, żeby dała ogłoszenie. No chyba, że ma już kogoś na oku.

Co do unoszenia się na lekarzy to ja myślę, że na niektórych może zadziała, dla świętego spokoju dadzą co się chce. Ale na dużą część to raczej zadziała jak płachta na byka i właśnie tym bardziej się nie ugną. Ja też bym nie ustąpiła jeśli ktoś na mnie by uniesionym tonem mówił, tak dla zasady.
Ja raczej stosuje zasadę uprzejmej prosby. Jak na pierwszej wizycie lekarz był niechętny dać mi skierowanie na USG, bo nawet nie miałam żadnego wyniku badań potwierdzającego ciążę to poprosiłam, żeby się zlitował, bo ja już nie wytrzymam w tej niepewności. Uśmiechnął się i dał mi to skierowanie.

Ja też nie miałam pobranej cytologii, bo nie dawno robiłam. To jest kwestia tego jak dawno się miało ostatnio robiona cytologię.
To mamy podobne podejście 😉 ja też nie jestem osobą wykłócającą się. Uważam że o wiele więcej można zdziałać uprzejmością. Mój się że mnie śmieje że potrafię zabić uprzejmością ale zawsze powiem na czym mi zależy. I raczej mam cięty język ale do każdego staram się być uprzejma. Nigdy nie nakazuje a raczej proszę. Najczęściej to działa. Nie potrafię dla osób starszych czyli około 50 wzwyż być rozkrzyczana lub nieprzyjemna. Miałabym wyrzuty sumienia, zawsze do każdego mam szacunek. Jeżeli na mnie ktoś głos podnosi lub co gorsza jest opryskliwa to mówię że nie życzę sobie takiego zachowania. Tak mnie rodzice nauczyli. Chociaż jak byłam młodsza to byłam wyszczekana ale wcale to mi nie pomagało.
 
reklama
Też mam te spodnie ciążowe z Lidla. Dopóki miałam mały brzuch to było spoko. Jak brzuch był już spory to bardzo mnie uwierało miejsce przy guziku, tam gdzie kończy się ten niby jeans a zaczyna pas ciążowy. Nie chodziłam w nich za dużo. Zdecydowanie lepiej było mi w sukienkach i grubych rajstopach ciążowych. Albo w legginsach, ale to bardziej na wiosnę.
 
To dla mnie nowość, nie orientowałam się jeszcze w temacie, może mi podpowiecie.
Zaświadczenie o ciąży -
Wystawia ginekolog, trzeba to dostarczyć do pracodawcy.
Czy to jest dokument papierowy, czy elektroniczny, czy różnie?
Czy w przypadku elektronicznego jest to wysyłane bezpośrednio do pracodawcy (jak L4?).
Ja dostałam papierek, który musiałam zawieźć do swojego miejsca pracy🙂 na tej podstawie mogą zatrudnić kogoś na moje miejsce😊
 
To po co masz się szczepić na wirusy zeszłoroczne jak mozesz zachorować na tegoroczne i szczepionka nic nie da?
[emoji2356][emoji2356] Serio to pytanie? Przecież co roku powstaje nowa szczepionka na grypę na dany rok. Dlatego są dostępne dopiero na jesień bo naukowcy latem ją opracowywali.
 
Uważam, że zbyt mocno panikujecie z tym wszystkim i nakręcacie na szczepienia, badania itp. Jestem tego zdania, że co ma Cię dopaść to i tak to zrobi bez względu na to jak będziecie się chronić...
Czyli na polio, gruzlice, ksztusiec i wszystko inne jesteś gotowa i nie zaszczepiona? [emoji6]

Ja jestem jak najbardziej zwolenniczką szczepień ale uważam, że zawsze poruszanie takich tematów na forach itp. Prowadzi do gównoburz. Więc niech każdy robi jak uważa.
 
A w ktorym tyg ta cytologia? Mi położna mówiła żeby z cytologią wstrzymać się do 12-14 tyg żeby nie zaszkodzić maluszkowi
Ja miałam cytologię teraz zrobioną a to moja pierwsza wizyta i 6 tydzień ciąży. W poprzedniej też na pierwszej i w pierwszej ciąży też na pierwszej wizycie.
A czy jak byłaś na wizycie w 6 tygodni to widziałaś już zarodek ?
Ja miałam wczoraj USG i to 6 tydzień, widać malucha i serduszko.
 
Dziewczyny, czy progesteron 23,88 to dobry poziom jak na 6 tyg. ciąży? Wiem że w normie, ale zastanawiam się jak to u Was się w tej normie plasowało.
 
A mnie np piersi wcale nie bola. Nawet nie pamiętam kiedy urosly w poprzedniej ciąży [emoji848] ale teraz już by mogły [emoji23]
Mnie w poprzedniej bolały ale jakoś później. Większe też były [emoji16]
Teraz po tym jak Młody je wyciągnął to nie wiem czy coś z siebie wykrzesają i urosną [emoji85]
 
reklama
Bo nie jest to obowiązkowe, tylko zalecane:) ja o tym czytam i będę się zastanawiać, ale to dopiero później się robi jak coś
Tez myślę o tej szczepionce, w poprzedniej ciąży za późno się o niej dowiedziałam. Na grypę mam receptę dla całej naszej trójki, ale się waham, bo to pierwszy raz by był, a różne głupoty ludzie gadają :/
 
Do góry