reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Też mam 170cm wzrostu, ale nie zastanawiałam się nad wysokością gondoli, nawet nie sądziłam, że jest wybór w tej kwestii :D Taka standardowa mi się wydawała, a kiedy pochylałam się żeby podotykać materacyk nie odczułam, żebym musiała się ponad normę zginać.
Ja też w ogóle się nie skupiałam na wysokości gondoli - mam 166cm wzrostu 🙂 Bardziej interesowały mnie amortyzatory wózka, bo wprawdzie mieszkam w mieście, ale po pierwsze chodniki w okolicy nędzne i absolutnie nic nie wskazuje, że nagle hurtem je naprawią😆 poza tym-planuję też spacery w terenach poza miastem😁 Poza tym - postawiłam na używki, bo zdecydowanie wolę mieć większy budżet na dobry, nowy fotelik samochodowy 😁 Znalazłam na olx używany modal Wózek 2w1 Adamex Aspena Grand Prix - mój mąż w piątek jedzie go dokładnie pooglądać i posprawdzać pod względem technicznym😁

Ja mam avionauta i bardzo go sobie chwalę. Jest lekki, a wierz mi to ma duże znaczenie jak dziecko ma już kilka miesięcy.
Natomiast nie kazdy fotelik pasuje do każdego auta, my też rozważaliśmy maxi cosi i avionauta, w sklepie nam przymierzyli oba, zmierzyli kąt nachylenia główki dziecka i wtedy wybraliśmy avionauta.
Ja planowałam wstępnie Cybexa Aton M I-Size + Baza M (ze względu na wysokie wyniki w testach ADAC oraz funkcjonalność), ale po przymiarce okazało się, że ten fotelik kompletnie nie pasuje do mojego samochodu ze względu właśnie na kąt nachylenia główki🙁 Podobnie było z fotelikiem Avionaut Pixel I-Size z bazą (aż sam pan, który mi przymierzał się zdziwił, bo sądził, że jednak będzie pasował)😒 Pan przymierzający powiedział wprawdzie, że pasowałyby w opcji bez bazy, ale jakoś nie czuję się na siłach mierzyć się za każdym razem z montowaniem fotelika na pasy (a wiem, jak ważny jest prawidłowy montaż fotelika dla bezpieczeństwa młodego pasażera)😐 Do mojego samochodu jest odpowiedni jedynie Maxi Cosi Pebble Pro i-Size z bazą FamilyFix 3 i ten planuję kupić-czekam tylko na początek promocji😁

Taki czujnik na pewno daje pewien komfort psychiczny 😊 z tego samego powodu kupiłam adapter do pasów w aucie i nie muszę już się zastanawiać czy dla malucha bezpieczniej jest jeździć w pasach czy bez nich 😁
Też mam adapter😁 Kupiłam firmy Insafe-bardzo wygodny w jeździe (zarówno jako pasażer, jak i kierowca)🙂 Bez pasów nigdy w życiu bym nie jeździła-jednak najważniejsze dla przeżycia płodu jest przeżycie matki, a brak pasów podczas wypadku znacznie to utrudnia😭
 
reklama
Tanita79 tych butelek nie znałam, sprawdziłam, fajne te szerokie antykolkowe, to są plastikowe czy szklane? Ja używałam aventa również laktator i pojemniki via do przechowywania, przydały się później do mrożenia obiadków. Wszystko dię sprawdziło więc chyba nie będę kombinować.
Co do wózka to chyba masz dobry pomysł z tą spacerówką potem.
Ciuszki jakieś mam 56 ale to z lumpka bo faktycznie mogą się nie przydać, córka nosiła, synek wogóle, u niego to wogóle ciuszki były na moment bo tak rósł, podwoił wagę w 3 mce z 4 na 8kg na cycku😉 Mam takie wyprawki 62, 68, 74cm co zawierają czapeczkę - ja ją miałam początkowo na po domu i po kąpieli, te wiązane na dwór, zimową jedną sama zrobiłam na drutach, a drugą kupiłam 40/42cm rozmiar, ok. 38cm ma dziecko przy urodzeniu. Z dwie małe kupiłam wiązane z uszkami bawełniane w pepco za 2zł z przeceny. Jeszcze na szyjkę jakąś chusteczkę miękką bawełnianą bo to praktyczne przy takim maleństwie.
ilość tego wszystkiego jest ogromna, nie wiem jak facet by zdołał to ogarnąć🤪🥳
Udanych zakupów👍 Ja chyba jutro wybiorę się na łowy. W pierwszych miesiącach sprawdziły mi się śpiworki do spania, bo dziecko nie rozkopywało się i nie zasłaniało buzi kocykiem czy kołdrą. I łatwo wziąć do karmienia w nocy.
Pulp te szerokie zamówiłam właśnie plastikowe ale nie wiem czy i szklanych nie mieli... 🤔 Naprawdę nie wiem czy tak działają czy kwestia przypadku ale bardzo mi się sprawdziły. Miałam takie proste (są szklane i plastik).
Muszę o laktatorze pomyśleć, wtedy koleżanka w biegu mnie wspomogła, karmić piersią kompletnie mi się nie udało. A jakiś konkretny ten laktator z Aventa masz? Zadowolona byłaś?

Pamiętam ze szpitala, że moja Córa ledwo się mieściła w kombinezon ( połowa lutego), wyglądała jak ściśnięta szyneczka jak wychodziłyśmy:D Ah! no tak, jakaś apaszka czy chusteczka jeszcze 🙄😄
Nieeeee to trzeba ogarnąć i nie zwariować🤪😄
 
Ja miałam ręczny i mi się bardzo sprawdził, przy 1 cc uratował moją laktację, bo za moimi plecami zaczęli w szpitalu dawać mm i mała niechętnie walczyła o mój pokarm ale się rozkręciło, za drugim właściwie rodziłam i jak miałam cc to nawał był naturalnie i tu mnie też uratował bo miałam dwa kamienie i musiałam choć trochę upuszczać bo mym zwariowała, spać przez te cycki nie mogłam. Ja się boję osobiście tych elektrycznych😬🤪Teraz czaje się na wersje z małą butelką i 3 pojemnikami via za 149zł na Allegro widziałam.
Ja po wizycie w lumpie, znów obkupiona, dzieciaki też, nie ma to jak śpiworek za 1zł😍
 
Cześć dziewczyny :) ja dziś po wizycie 25+3 :) Lekarz przepisał mi luteine 50 2x1 tabletkę pod język z powodu twardniejacego brzucha 🙄 nie mówił nic o skracającej się szyjce. Biorę jeszcze acard 150 od 12tc.
A pisze żeby się zapytać bo zupełnie zapomniałam i może to głupie pytanie 🙈 ale jak Wy stosujecie luteine? Czy jest jakaś reguła? Rano/wieczorem przed posiłkiem/po posiłku? Czy jakieś odstępy czasu mają być?
 
Ja, też dziś wizyta prenatalne połówkowe ja mam 22tc plus 1.
Wszystko ok, odnoście luteiny to ja, brałam w 1 trymestrze podjęzykowa i bralam ja rano koło 7-8ej z innymi lekami po szybkim sniadaniu i potem wieczorem koło 20ej też z innymi lekami, a, był czas że w południe jeszcze bralam.
Ja też mam twardnienia póki co mało, nieregularne, biorę magnez magne b6.
 
Jeżeli luteina pod język nie będzie zdawała egzaminu to możesz zapytać o taką w globulkach dopochwowych, słyszałam, że na niektóre pacjentki lepiej działa.
Ja również na twardnienia biorę magnez, 3 razy dziennie po 100mg. Pomaga też unikanie przepełnionego pęcherza i leżenia całkiem płasko na plecach.
 
Jeżeli luteina pod język nie będzie zdawała egzaminu to możesz zapytać o taką w globulkach dopochwowych, słyszałam, że na niektóre pacjentki lepiej działa.
Ja również na twardnienia biorę magnez, 3 razy dziennie po 100mg. Pomaga też unikanie przepełnionego pęcherza i leżenia całkiem płasko na plecach.

Zobaczymy 🙈 mam nadzieję że pomoże lekarz nie chciał dawać mi dopochwowej bo jak powiedział że to moje wrażliwe okolice więc penwie nabawiłabym się zapalenia 🙈 Ja wogole nie brałam tego twardnienia brzucha jako skurczy macicy myślałam że małay po prostu się tak wypycha ale akurat dziś podczas usg stwardniał mi brzuch i lekarz pwiiedzial że to nie powinno tak być i to ewidentnie macica 🙈 trochę się teraz stresuje bo nie jestem z tych co umieją siedzieć na tyłku 🙈 właśnie się położyłam bo trochę ciągnęło do dołu i właśnie twardniał brzuch 🙄 wzięłam luteine i tak zerkam na zegarek i cholerka co 5 min mam skurcz 🤦‍♀️
 
Zobaczymy 🙈 mam nadzieję że pomoże lekarz nie chciał dawać mi dopochwowej bo jak powiedział że to moje wrażliwe okolice więc penwie nabawiłabym się zapalenia 🙈 Ja wogole nie brałam tego twardnienia brzucha jako skurczy macicy myślałam że małay po prostu się tak wypycha ale akurat dziś podczas usg stwardniał mi brzuch i lekarz pwiiedzial że to nie powinno tak być i to ewidentnie macica 🙈 trochę się teraz stresuje bo nie jestem z tych co umieją siedzieć na tyłku 🙈 właśnie się położyłam bo trochę ciągnęło do dołu i właśnie twardniał brzuch 🙄 wzięłam luteine i tak zerkam na zegarek i cholerka co 5 min mam skurcz 🤦‍♀️
Proponuję wziąść nospe i magnez i poczekać aż się uspokoi.
Z tymi twardnieniami to jest 😱😱😱🙉🙉zawsze strach😩
 
Proponuję wziąść nospe i magnez i poczekać aż się uspokoi.
Z tymi twardnieniami to jest 😱😱😱🙉🙉zawsze strach😩

Dokładnie, zwłaszcza w pierwszej ciąży 🙉 Twardnienia brzucha i ból na spojeniu łonowym albo w kroku po bokach - i weź się człowieku domyśl, do którego momentu tak ma być, a od którego momentu wymaga leżenia i pilnej konsultacji 😑
 
reklama
Dokładnie, zwłaszcza w pierwszej ciąży 🙉 Twardnienia brzucha i ból na spojeniu łonowym albo w kroku po bokach - i weź się człowieku domyśl, do którego momentu tak ma być, a od którego momentu wymaga leżenia i pilnej konsultacji 😑

To moja druga ciąża ale wogole nie pamiętam takich sytuacji 🙈 nie wiedziałam co to skurcze przepowiadająca 🙈 mam nadzieję że się uspokoi, 🙃🙏
 
Do góry