reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoka prolaktyna

Kaktus90644

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Listopad 2020
Postów
32
Witajcie
Od 1,5 roku staramy się o ciąże. Wczoraj w 22 dc robiłam kontrolne badania.
prolaktyna wyszła 924 uIU/ml norma to 496 uIU/ml. Podczas wszystkich wcześniejszych badań prolaktyna była w normie, teraz dwukrotnie przekroczona... Czy to może być oznaka ciąży?
 
reklama
Witajcie
Od 1,5 roku staramy się o ciąże. Wczoraj w 22 dc robiłam kontrolne badania.
prolaktyna wyszła 924 uIU/ml norma to 496 uIU/ml. Podczas wszystkich wcześniejszych badań prolaktyna była w normie, teraz dwukrotnie przekroczona... Czy to może być oznaka ciąży?
Raczej jej braku i nawet możliwe, że braku owulacji. Trzeba sprawdzić pozostałe hormony cyklu, zrobić monitoring i poszukać przyczyny podwyższonej prolaktyny. To raczej da się dość szybko ustabilizowac.
 
Raczej jej braku i nawet możliwe, że braku owulacji. Trzeba sprawdzić pozostałe hormony cyklu, zrobić monitoring i poszukać przyczyny podwyższonej prolaktyny. To raczej da się dość szybko ustabilizowac.
Byłam na monitoringu w tym cyklu, owulacja była. LH, progesteron, testosteron, dheas, ft4, ft3, fsh, estradiol w normie. Może to po prostu błąd pomiarowy?
 
Zależy czy przed pomiarem byłaś ze stresowana i odczekałaś przynajmniej 20minut w pozycji siedzącej za nim ci pobrali krew. Czy tak szybka do ustabilizowania to tutaj raczej bym powiedziała ze pewnie zależy od przypadku . Napewno warto po dwóch dniach ja powtórzyć. Ja się zmagam w wysoka prolaktyna 2 lata i mam 2 utracone ciąże ale walczymy i obecnie jestem w 4 tygodniu. Warto również przy powtórzonej wysokiej prolaktyna wykonać rezonans aby mieć pewność ze tam nic nie siedzi. Mam nadzieje ze w twoim przypadku to tylko stres
 
Zależy czy przed pomiarem byłaś ze stresowana i odczekałaś przynajmniej 20minut w pozycji siedzącej za nim ci pobrali krew. Czy tak szybka do ustabilizowania to tutaj raczej bym powiedziała ze pewnie zależy od przypadku . Napewno warto po dwóch dniach ja powtórzyć. Ja się zmagam w wysoka prolaktyna 2 lata i mam 2 utracone ciąże ale walczymy i obecnie jestem w 4 tygodniu. Warto również przy powtórzonej wysokiej prolaktyna wykonać rezonans aby mieć pewność ze tam nic nie siedzi. Mam nadzieje ze w twoim przypadku to tylko stres
Mam nadzieje ze to kwestia stresu czy czegokolwiek innego. Wszystkie badania prolaktyny z tego roku były w porządku a tu nagle taki skok... :( na pewno powtórzę za dwa dni, dziękuje za pomoc!
 
Przy wysokiej prolaktyna ciąża nie możliwa niestety
Nie poddawaj się. To nie zawsze jest tak, że wysoką prolaktyna powoduje straty. Znam dziewczynę, która urodziła dziecko z bardzo wysoka prolaktyna. To ważne jaka jest tego przyczyną i czy ciało reaguje na leki. Mnie udało się szybko zbić i po 2 mcach urodziłam syna. Tylko u mnie prolaktyna zaburzała cykl i prowadziła do braku owulacji. Moje dzieci zabijał zespół antyfosfolipidowy.
 
Byłam na monitoringu w tym cyklu, owulacja była. LH, progesteron, testosteron, dheas, ft4, ft3, fsh, estradiol w normie. Może to po prostu błąd pomiarowy?
FSH i LH nie tylko muszą mieścić się w normach. Na początku cyklu FSH musi być wyższe od LH by owulacja była. U mnie ten stosunek był zaburzony. Pęcherzyki rósł, ale ostatecznie nie pękał.
 
reklama
Do góry