reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Mi też wyszły liczne bakterie, ale mój gin powiedziała ze starczy że z moczem trochę śluzu poszło do próbki i już. Nie dostałam skierowania na posiew ani powtorke badania [emoji1745]


A czy wy wszystkie dostalyscie skierowania na toxo, cmv i różyczkę? Mój mi kazał zrobić tylko toxo, teraz miałam kolejna wizytę i nie kazał robić nic więcej. Powinnam się zmartwić? Czy po prostu co lekarz to opinia [emoji1745]
Mój powiedział że na różyczkę pewnie byłam szczepiona i nie zlecił tego badania, resztę tak.
 
reklama
A macie jakieś objawy cukrzycy, czy to wychodzi przy badaniu?
Ja na poczatku miałam wahania poziomu cukru. Np godzinę po śniadaniu trzęsły mi się ręce, czułam taki dziwny lęk i ogromny głód. Wtedy za dużo jadłam. Moja mama ma cukrzycę, dała mi swój stary glukometr. Zaczęłam badać poziom cukru. Na początku zakres był między 60 a 200. Cukrzyca stwierdzona w 9 tc. Teraz jestem w 14, trzymam dietę i mam między 80 a 130. Pytajcie, jak będę wiedziała to pomogę.
 
Dziewczyny czy może którejś z was wyszła już niestety cukrzyca ciążowa na tak wczesnym etapie? Ja obecnie 12tc, jestem już po krzywej cukrowej i po obciążeniu wyniki idealne, ale na czczo znowu ok 100... Mam już skierowanie do diabetologa [emoji45]
Ja już o swojej cukrzycy pisałam wcześniej. U mnie krzywa cukrową wyglądała tak:
na czczo 82,
Po 1h 202
Po 2h 164. To był 9 tc. Mam tylko dietę.
 
@Frezjax kiedy masz wizytę u diabetologa? Ja byłam dzisiaj, mam nadzieję,że uda się dietą zbić. Przeraża mnie tylko to,że co chwilę zmniejszają normy dla ciężarnych 🤷
 
Cześć dziewczyny, chciałam się przywitać, jestem w 11tc, termin na 28.07. To moja druga ciąża. Jak z pierwszą nie było żadnych problemów tak w tej od 5tc mam krwiaka. Mam się oszczędzać, biorę duphaston. Krwiak na szczęście nie rośnie nawet trochę maleje. W poniedziałek mama kontrolę więc zobaczymy. A za 2 tygodnie prenatalne.
Hej! :D Też mam ten sam termin wyznaczony :D
 
@Frezjax kiedy masz wizytę u diabetologa? Ja byłam dzisiaj, mam nadzieję,że uda się dietą zbić. Przeraża mnie tylko to,że co chwilę zmniejszają normy dla ciężarnych [emoji1745]
Jestem umówiona na 18.01 do dietetyka klinicznego, jest też diabetologiem. Chciałabym żeby od razu mi ustalił też dietę rozpisana na tydzień dwa, nie mam czasu sama rozmyślać nad tym, starczy że sporo czasu spędzę na przyrządzaniu tego... I myślę że to będzie czas żeby się zastanowić nad zwolnieniem lekarskim

Mam wizytę u gina dopiero w przyszły wtorek więc tak naprawdę jeszcze tego lekarz nawet nie skomentował, ale znam jego podejście.
 
reklama
Przy jakich wartościach gin skierował was na krzywa cukrową? Jestem w 12 tyg. I mam za tydzień robić krzywą bo dwa razy (w 7 i 9 tyg) wyszła mi na czczo glukoza 92 i 97. W ciągu dnia mam 85 glukozy 2 godziny po posiłku. Wcześniej przed ciążą miałam takie same wartości glukozy i nikt nie kierował mnie na krzywą czy kierował do diabetologa. Jak u Was to wygląda?
 
Do góry