reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Hej, ja dzis znowu senna, ale to i tak lepsze jak mdlosci...
No wlasnie, czyli moge zrobic tak, ze badania przepisze mi gin na nfz? 2 lata temu na te badania wydalam mase kasy...ale ogolnie mam swojego gina prywatnie, ktory jest ordynatorem w szpitalu w ktorym bede rodzic, cudowny lekarz, wiec go nie zmienie, ale wlasnie te ceny tych badan....
Pewnie musiałabyś zrobić tak jak niektóre z nas, czyli prowadzić ciążę u dwóch lekarzy- swojego prywatnego, plus na NFZ.

Ja oprócz prywatnie, prowadzę też w luxmedzie, właśnie dla darmowych badań 😬 przez to w piątek znowu mam wizytę, już trzecią 🙈

A właśnie dziewczyny, myślicie ze tak częste usg nie zaszkodzi?
 
Witajcie dziewczyny. U mnie dość nietypowa sytuacja... Ostatnia miesiączka 31.12.2020. 8 dni po skończonej miesiączce pojawiło się u mnie lekkie plamienie... Parę dni później znowu. Już myślałam,że coś się złego dzieje. Mama i siostra namówily mnie na test ciążowy. Byłam na 100% pewna,że będzie jedną kreska. Staramy się od półtora roku i nie wychodzi. Zrobiłam test i...dwie piękne kreski. Dzisiaj byłam na wizycie u ginekologa,ponieważ już wcześniej się na nią umówiłam z myślą,że mam jakieś bakterie lub jestem na coś chora. Lekarz był w szoku,że test już wyszedł pozytywny i nawet powiedział,że mógł być fałszywy,ale zrobił USG i jest pęcherzyk. Póki co wychodzi że jest to bardzo wczesna ciąża i przez plamienia zagrożona. Jutro mam zrobić wynik Beta HCG. W poniedziałek kolejny,żeby widzieć czy wzrasta. Narazie mam przepisaną luteinę i zalecenie by leżeć,odpoczywam i się nie denerwować. Wizyta dopiero za 2tyg 🤷 do tego czasu chyba osiwieje. Czy któraś z Was miała podobna sytuacje ? Pozdrawiam i wstawiam zdjęcie swoich dwóch kreseczek z nadzieją,że wszystko będzie dobrze ✊
a to nie będzie termin już na październik?:)
 
Ja kiedys czytałam, ze jakis tam wplyw ma częste usg, ale nie dajmy sie zwariować. Wszystko teraz idzie z postępem technicznym 😊
 
Dziewczyny wy tak sobie podjadacie, herbatki pijecie, soki, słodycze, mięsko i wszystko, a mnie własna ślina do wymiotów sprowadza :(. Jedzenie fe, picie fe, cały dzień leżę i cierpię. Aż wam zazdroszczę tego jedzenia :)

Robię mały edit, może komuś z takimi Mdłościami się przyda ;p

Mój żołądek akceptuje melona, pizzę z salami i colę :). Wszystko inne, łącznie z napojami i wodą od razu wymioty 🥲
 
Pewnie musiałabyś zrobić tak jak niektóre z nas, czyli prowadzić ciążę u dwóch lekarzy- swojego prywatnego, plus na NFZ.

Ja oprócz prywatnie, prowadzę też w luxmedzie, właśnie dla darmowych badań 😬 przez to w piątek znowu mam wizytę, już trzecią 🙈

A właśnie dziewczyny, myślicie ze tak częste usg nie zaszkodzi?
No tylko dodzwonic sie do lekarza na nfz....
 
Robię mały edit, może komuś z takimi Mdłościami się przyda ;p

Mój żołądek akceptuje melona, pizzę z salami i colę :). Wszystko inne, łącznie z napojami i wodą od razu wymioty 🥲
a próbowałaś ssać cytrynę? Serio mi to pomaga, plus guma miętowa :) Cola też działała ale ograniczam jednak.
 
reklama
Lekarze licza raczej jedna metoda, trzeba dodac 7 dni do pierwszego dnia ostatniej miesiaczki i odjac 3 mies, czyli Tobie wychodzi 6 pazdziernik :) nie ma innej metody liczenia,wiec nie wiem jak lekarz stwierdzil koniec wrzesnia...

Tak się liczy jeśli cykle są regularne. Jeśli robił usg to mógł określić wiek ciąży na podstawie wymiarów pęcherzyka.
 
Do góry