reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale , lekarze, położne w KATOWICACH

Witajcie. Mam taką prośbę. Chciałabym w przyszłości rodzic (jestem na samiutkim początku ciąży - 2 m-c) w szpitalu kolejowym w Katowicach - Panewnikach. Podobno dobrze jest chodzic do lekarza z tego szpitala. możecie kogoś mi polecic? Bardzo prosze o namiary. Pozdrawiam.
 
reklama
Odradzam szpital na Medyków 14 w Ligocie to poprostu jest koszmar, jeżeli zależy wam na szczęśliwymporodzie to unikajcie tego miejsca.Ja tam leżałam 2 tygodnie i wiem coś na ten temat.Bakterie poprostu sa wszędzie łatwo można się zarazić.Ostrzegam wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Hmm... Nie przypuszczałam, że aż tak źle jest w CSK na Ligocie. Przynajmniej opisałaś to konkretnie.
Znając ten szpital, podejrzewam, że to prawda. Leżałam tam na internie: brudno, łazienka 1 na cały oddział, lekarze zalatani.
Przypuszczam, że na ginekologii i położnictwie jest podobnie.

Zastanawiałam się nad ewentualnym porodem tam, bo to jednak klinika, więc może mają dobrych lekarzy i więcej możliwości działania w razie problemów?
Teraz jednak chyba zrezygnuję.

Myśle o Łubinowej, ale chciałabym poznac więcej obiektywnych opinii...
 
Witam Koleżanki,

polecam z serca klinikę na Łubinowej. Od stycznia tego roku wizyty u dr. Ślęczki zdrożały - koszt wizyty to 150 PLN. Ale lekarz jest wart tych pieniędzy - miły, kompetentny, poświęca pacjentce tyle czasu ile potrzebuje. Zleca wszystkie konieczne badania, za które się nie płaci, bo mają umowę z laboratorium FRYDA (ale jak ktoś jest spoza Katowic, to bez sensu jechać do Frydy). Przy każdej wizycie waży i mierzy dzidzię via USG. Ponadto ma ogromne poczucie humoru, co jest plusem dla matek, które panikują, bo np. przez godzinę dziecko im się nie ruszało w łonie. Kiedy go o to spytałam, to powiedział, że gdyby każda ciężarna leciała do lekarza, kiedy przez godzinę nie czuje ruchów dziecka to on miałby kolejkę jak od gabinetu do Tesco.

Jeśli nie ma akurat porodu to można wejść na oddział, porozmawiać z położną i obejrzeć porodówkę. Personel jest bardzo miły i pomocny, toalety dla pacjentów czyściutkie i pachnące. Recepcja jak w hotelu i w ogóle nie czuć zapachu szpitala.
Ponadto lekarz podaje swoją komórkę, na wizytę można przyjść też w niedzielę.

Z tego co dr Ślęczka mi powiedział, aby u nich rodzić trzeba być u nich prowadzonych przez min. 16 tygodni ciąży. Więc nawet jak któraś z Was jest w połowie II trymestru to jeszcze się załapie:)

Ja jestem z Gliwic i dojeżdżam tam na wizyty, spokojnie da się dojechać do porodu - trasa od Mikołowa bardzo prosta. Minusem jest mały parking, ale przecież można też zaparkować na ulicy:)

Polecam gorąco
 
Witam was dziewczyny, jestem właśnie w 7t.c. W środę (tj. 6 lutego) idę na łubinową do dr'a Wieczorka. Czy któraś może mi opowiedzieć coś o nim?
 
Polecam dr Wieczorka, prowadzi moją ciąże od 25 tyg.wszystko tłumaczy , zleca badania, uspokaja. Chcę rodzić na Lubinowej, jak na razie jestem zadowolona.
 
Witam nie wiem jak jest w szpitalach w Katowicach ale spotkałam się z bardzo dobrą opinią o szpitalu w Rudzie Śląskiej w Goduli,narazie jestem w 9 tygodniu ciąży i nie zastanawiałam się nad porodem gdzie i jak.Ale z pewnością rozważę Rudę Śląską.Pozdrawiam :-)
 
Byłam niedawno na Łubinowej pooglądać szpital, chociaż termin porodu mam dopiero za kilka miesięcy. Mam mieszane uczucia.
W środku oczywiście czysto i nowocześnie. Porodówki i sal nie zobaczyłam, bo akurat był poród a w salach komplet pacjentek. Akurat to rozumiem, też nie chciałabym żeby ktoś łazaił i zakłócał mi spokój jak będę leżeć w szpitalu.
Ale pielęgniarki... Jedna z nich była pochłonięta plotkami z salową i udawała, że wcale mnie nie nie zauważa pomimo, że stałam przy tym punkcie pielęgniarskim chyba kilka minut. Gdy już raczyła się odezwać i wyjaśniłam jej, że chcę obejrzeć szpital pod kątem ewentualnego przyszłego porodu w tym miejscu spytała "a pani jest w ogóle w ciąży?". Zatkało mnie.
Z taką bezczelnością nie spotkałam się w najgorszych państwowych placówkach. Nie wiem, czy zdecyduję się na poród tam.
W prywatnym szpitalu który chce sobie wypracować dobrą markę potencjalnemu klientowi należy się chyba jednak więcej szacunku.
 
Witam;]
Byłam dzisiaj pierwszy raz na wizycie u doktora Ślęczki w Prywatnej Klinice na Łubinowej i z całego serca polecam wszystkim ten szpital. Mają bardzo dobry sprzęt, przy kazdej wizycie mierzą dzieciaczka, atmosfera jest miła i swobodna. Naprawde nie czuje się tam jakby się było w szpitalu.
Z calego serca polecam!
 
reklama
hej mamuśki
Jestem nową mieszkanką śląska, przyjechałam tutaj z wroclawia.
Właśnie zaczynam 20 tydzień ciąży.
Niestety coraz ciężej znoszę podróże do mojej pani dr Marty Góreckiej-Balcerek (polecam tym mamuśkom, które musza przeprowadzić się do Wrocławia - jest cudowna, miła i b. profesjonalna):tak:
Czy mogłybyście polecić mi dobrego ginekologa - położnika w katowicach. Słyszałam o Szpitalu na Raciborskiej i tam chciałabym rodzić. Najlepiej byłoby gdyby wlaśnie był to lekarz z tamtąd, ale najważniejsze aby miał dobrą opinię, bo dobro mojego Groszka jest dla mnie najważniejsze.
serdecznie pozdrawiam wszystkie oczekujące i już tulące mamuśki:-)
 
Do góry