reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy - Cesarka, co robić...

Kalakoala

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Marzec 2021
Postów
25
Witam!
Proszę o pomoc, porady co mam mówić, żeby mieć CC...
Jest u mnie 30 tc I okazało się maleństwo ułożone jak do porodu naturalnego w dół a ja chcę CC ale nie płacić. Co mam powiedzieć, żeby wpisali tokofobię albo dziecko może się odwrócić z powrotem?
 
reklama
Ja bym nie liczyla na obrot dziecka. Co do cc tez sobie zalatwialam rok temu i nie jest to takie proste niestety. Mi mowili ze tokofobie moga podwazyc. Teraz decyduje lekarz przyjmujacy do porodu niestety.
Jak mocno Ci zalezy to probuj znalezc lekarza ktory wypisze zaswiadczenie o koniecznosci ale musi byc koniecznie cc. Zeby nie mogli odmowic. Np okulista, neurolog, ortopeda. Ja osobiscie nie znalazlam[emoji846]
 
Czemu nie chcesz rodzić sama? Ja musiałam mieć poród zakończony cesarka , co prawda bardzo szybko się po cięciu pozbierałam , ale w końcu to jest operacja nie zabieg, może być szereg komplikacji ... I uwierz mi, brakuje później tego pierwszego kontaktu z dzieckiem , tak skóra do skóry , bo przy CC tylko Ci pokazują dziecko i zabierają
 
Czemu nie chcesz rodzić sama? Ja musiałam mieć poród zakończony cesarka , co prawda bardzo szybko się po cięciu pozbierałam , ale w końcu to jest operacja nie zabieg, może być szereg komplikacji ... I uwierz mi, brakuje później tego pierwszego kontaktu z dzieckiem , tak skóra do skóry , bo przy CC tylko Ci pokazują dziecko i zabierają
Oj tak[emoji20] przez covid bylam sama wiec pierwszy dzien prawie dziecka nie widzialam[emoji20][emoji24] taki szpital
 
Oj tak[emoji20] przez covid bylam sama wiec pierwszy dzien prawie dziecka nie widzialam[emoji20][emoji24] taki szpital
Ja rodziłam 6 tygodni temu i dali mi syna do przytulenia, a po dwóch godzinach był już u mnie na karmieniu.

Autorko rodzilas już wcześniej? Czemu chcesz CC ? To nie jest wcale droga usłana różami n
 
Nie chce sn, bo to niebezpieczne. Proszę bez hejtu, ale nastawiam się na cc, chcę być mamą małego cesarza <3 a tutaj takie coś jak problemów miało nie być. Jak powiedzieć lekarzowi o tokofobi?
 
Nie chce sn, bo to niebezpieczne. Proszę bez hejtu, ale nastawiam się na cc, chcę być mamą małego cesarza <3 a tutaj takie coś jak problemów miało nie być. Jak powiedzieć lekarzowi o tokofobi?
Cesarka jest równie niebezpieczna, nie mam zamiaru cię hejtować tylko chce zrozumieć czemu chcesz na własne życzenie mieć CC :D
Twój gin pracuje w szpitalu? Jeżeli tak to możesz się z nim umówić na cesarkę w konkretnym dniu, chyba że ciężko się z nim dogadać.



Niestety tokofobia zazwyczaj jest podważana, bo kobiety udają, że ją mają.
 
Cesarka jest równie niebezpieczna, nie mam zamiaru cię hejtować tylko chce zrozumieć czemu chcesz na własne życzenie mieć CC :D
Twój gin pracuje w szpitalu? Jeżeli tak to możesz się z nim umówić na cesarkę w konkretnym dniu, chyba że ciężko się z nim dogadać.



Niestety tokofobia zazwyczaj jest podważana, bo kobiety udają, że ją mają.
a co innego można podać za przyczynę do cc. Ja nie chcę rodzić, potem podobno są komplikacje, sam poród nie wiadomo jak narzeczony na takie widoki niebardzo a ja chcę piękny poród rodzinny. cc zawsze lepiej i podobno dzieciątko ładniejsze. Mój doktor namawiał na cc, bo ułożenie a teraz z tym obrotem mówi nie ma wskazań. Na innym forum dużo hejtu dostałam, bo niby sn takie dobre nie wierzę wto.
 
reklama
a co innego można podać za przyczynę do cc. Ja nie chcę rodzić, potem podobno są komplikacje, sam poród nie wiadomo jak narzeczony na takie widoki niebardzo a ja chcę piękny poród rodzinny. cc zawsze lepiej i podobno dzieciątko ładniejsze. Mój doktor namawiał na cc, bo ułożenie a teraz z tym obrotem mówi nie ma wskazań. Na innym forum dużo hejtu dostałam, bo niby sn takie dobre nie wierzę wto.

Ale cc to tez nie porod rodzinny. I nie przesadzajmy z tym ladniejszym dzieckiem[emoji846]ja rodzilam sn i cc i owszem cc wspominam lepiej chociaz bolalo bardzo w pierwszej dobie. Ale jestem dumna i ciesze sie ze pierwsza corke moglam urodzic sn[emoji846]
Przyczyna cc moze byc odklejajaca sie siatkowka w oku i cos jeszcze, wskazanie od ortopedy/neurologa ale musi byc napisane bezwzgledne. Jak napisze wzgledne to pozamiatane[emoji846]
Ja mysle ze bez $ to tego sie teraz nie zalatwi juz... chyba ze masz jakies wskazanie i tylko je podkreca[emoji846]
 
reklama
Szukaj ginekologa co lubi ciąć, najlepiej takiego co pracuje w wybranym przez Ciebie szpitalu, umów się na wizytę prywatną, powiedz o co Ci chodzi, nie mów że się boisz tylko że Ty chcesz urodzić zdrowe dziecko, że chcesz się umówić na cięcie itd.
Twoja postawa jest dla mnie niezrozumiała, ale każdy jest inny. Powidzenia, życzę zeby poród poszedł po twojej myśli 👍
Oby nie powstały realne potrzeby cięcia wczesniej, to wbrew pozorom dopiero 30tc....
 
Do góry