reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoka beta hcg

Tak rokowania ciąży ( czy będzie to ciąża biochemiczna, pozamaciczna, poronienie..) bada się przyrosty i wartości do około bety 1000. Na tym poziomie już tylko usg i tez wykluczy ciąże pozamaciczną.
Co do tego, ze „wszystkie” wiemy... nie generalizowałbym tak. Droga zapłodnienia pozaustrojowego jest po prostu inna, nikt przy zdrowych zmysłach nie leci na betę z krwi 11 dni po stosunku, bądź domniemanej owulacji. Przy in vitro masz weryfikacje - pierwsza jest już 8 dni po. Od tych weryfikacji zależy dalszy rozwój ciąży. Chodzi o to, ze na tak wczesnym etapie ciąży mało kto się zna. Żeby nie robić lekarzy w klinikach guru to po 10tc ciężko jest im ogarnąć i odsyłają dalej.
Nie napisałam wszystkie tylko większość.
Co ja temat in vitro obchodzi skoro zaszła naturalnie, nie rozumiem tego 🤷
 
reklama
Czyżbym wyczuła oburzenie..?! Autorce chodziło raczej o to, ze znamy normy lepiej, niż nikt inny.
Po pierwsze wiemy kiedy dokładnie mamy owulacje i wiemy ze 11 dni po owulacji beta musi być dwucyfrowa. Za kolejne 4 dni trzycyfrowa itd. No i oczywiście przyrosty... w tym czasie są zupełnie inne i nie mowimy tu o 66%. Ogółem rokowania ciąży - ciąża biocheniczna, poronienie, pozamaciczna to beta do 1000. Potem tylko usg, na etapie powyżej 1000 nie bada się przyrostu, ani nie ocenia bety. W ciążach spontanicznych nie wiadomo dokładnie kiedy jest owulacja i to tez takie wróżenie z fusów. Czy ta beta jest dobra...
Oburzenie? Zdecydowanie źle wyczuwasz. Nie rozumiem o co Ci chodzi. Chciałam odpowiedzieć autorce skąd może wziąć się tak duża beta a inna dziewczyna odesłała ja na wątek o in vitro. Absolutnie nie ujmuje wiedzy, domyślałam się że mogą i pewnie mają ogromną lecz dlaczego mamy ja odsyłać gdzieś indziej skoro można jej odpowiedzieć tutaj? 🤔
 
Tak rokowania ciąży ( czy będzie to ciąża biochemiczna, pozamaciczna, poronienie..) bada się przyrosty i wartości do około bety 1000. Na tym poziomie już tylko usg i tez wykluczy ciąże pozamaciczną.
Co do tego, ze „wszystkie” wiemy... nie generalizowałbym tak. Droga zapłodnienia pozaustrojowego jest po prostu inna, nikt przy zdrowych zmysłach nie leci na betę z krwi 11 dni po stosunku, bądź domniemanej owulacji. Przy in vitro masz weryfikacje - pierwsza jest już 8 dni po. Od tych weryfikacji zależy dalszy rozwój ciąży. Chodzi o to, ze na tak wczesnym etapie ciąży mało kto się zna. Żeby nie robić lekarzy w klinikach guru to po 10tc ciężko jest im ogarnąć i odsyłają dalej.
Betę wykonałam na zalecenie lekarza w piątek na wizycie dał skierowanie. Wg USG w tym dniu był 4tydzien 4 dzień pęcherzyk 5 mm.
 
Napisałam na grupie in vitro dostałam odpowiedź która również nie trochę uspokoiła podobnie jak od Was ☺️
Wydaje mi się czy zapłodnienie naturalne czy on vitro bardzo dużą część ma z nas takie doświadczenie i wiedzę ze mogła by napisać nie jedną książkę dla innych kobiet które muszą przez to przechodzić ☺️😍
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.
 
Napisałam na grupie in vitro dostałam odpowiedź która również nie trochę uspokoiła podobnie jak od Was ☺️
Wydaje mi się czy zapłodnienie naturalne czy on vitro bardzo dużą część ma z nas takie doświadczenie i wiedzę ze mogła by napisać nie jedną książkę dla innych kobiet które muszą przez to przechodzić ☺️😍
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.
Już po wizycie ?
 
Betę wykonałam na zalecenie lekarza w piątek na wizycie dał skierowanie. Wg USG w tym dniu był 4tydzien 4 dzień pęcherzyk 5 mm.
Rośnijcie zdrowo ;-) U nas było wesoło z usg bo w 4tc5d i jeden pęcherzyk. A tydzień później niespodzianka bo były dwa pecherzyki i dwa zarodki, wiec samych pozytywnych niespodzianek :-) wam życzę.
 
reklama
Do góry