reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Termin porodu inny z USG niż z OM

Ja mam aż 4 tygodnie różnicy. Z om wychodził na 26 października po usg pierwszego trymestru w 12 tyg lekarz ustalił termin na 23 listopada i tego się trzymamy. Jestem swiadoma ze moge wcześniej urodzić ale nie używam dwóch dat jak ktoś pyta na kiedy termin [emoji4]
 
reklama
Ja mam aż 4 tygodnie różnicy. Z om wychodził na 26 października po usg pierwszego trymestru w 12 tyg lekarz ustalił termin na 23 listopada i tego się trzymamy. Jestem swiadoma ze moge wcześniej urodzić ale nie używam dwóch dat jak ktoś pyta na kiedy termin [emoji4]
no to już jest konkret. A miałaś jakieś usg robione wcześniej? jaki termin wychodził? No i jak długie masz cykle; i czy regularne? Bo to wszystko ma wpływ - możliwe, że była mega późna owulacja.
 
Owszem, ale tylko do końca pierwszego trymestru. Później dzieci rosną różnie i już się terminu o pomiary nie koryguje. A autorka jest już w zaawansowanej ciąży. Więc jeżeli do ok 13 tyg ciąży lekarz nie skorygował terminu porodu, to powinna się kierować terminem z om
Zgadza się. Nie zerknęłam że to termin na "już" [emoji85] Ja żyje swoim grudniowym może dlatego [emoji13][emoji85]
 
Miałam w 9 tygodniu i tam też ustalił już na 23 listopada i potem w tym 12 potwierdził tą datę i już zadnych zmian do tej pory nie było co do zmiany daty [emoji16] Rzeczywiście cykle to mialam przekomicznie dlugie zdarzało sie ze raz na 3 miesiace mialam okres [emoji51] Ciężko bylo zajść wogole w tę ciąże a udało sie z strzałem po 3,5 roku [emoji86]
no to już jest konkret. A miałaś jakieś usg robione wcześniej? jaki termin wychodził? No i jak długie masz cykle; i czy regularne? Bo to wszystko ma wpływ - możliwe, że była mega późna owulacja.
 
Na pierwszym usg lekarz powiedział mi, że będzie to 24.09 i tak wpisał w kartę ciąży. Potem inny lekarz z usg podał 18.09, jeszcze inny 14.09, śmiałam się, że zaraz na sierpień przeskoczę 😁 Ale w szpitalu ginekolog powiedział mi, że najbardziej prawdopodobny uznaje się zawsze ten pierwszy termin i jego należy się trzymać.
 
Podczas pierwszego USG roznica w terminie z om było ponad 10 dni. Potem terminy na tyle się zbliżyły do siebie że nie było zbyt dużej różnicy ale i tak zawsze wg. USG był inny.
Urodziłam dokładnie w dniu terminu z OM. Poród sam się rozpoczął
 
reklama
Do góry