reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie w ciąży! Dylemat

reklama
A orientujecie się czy są jakieś badania na temat szczepień kobiet w ciąży? Na początku kategorycznie zabraniano, było to główne przwciwskazanie a teraz co się zmieniło że już można ?
Jestem w ciąży i niestety przed ciążą się nie zaszczepiłam a teraz bardzo się boje jak może to wpłynąć na maluszka. Ale z drugiej strony nie wiem co będzie jak zachoruje... Straszny dylemat :)
Polecam grupę na FB szczepienia rozwiewamy wątpliwości. Tam można wiele doczytać.
 
Moj prof ginekolog jest zdecydowanie przeciwny szczepieniu w ciazy. Ostatnio dyskutowlaismy na ten temat i powiedzial "szczepic sie ale w 1 fazie cyklu badz okres ale nie po owulacji kiedy zakladamy ze jest dziecko". Ja sie co prawda poki co staram o ciaze ale gdybym sie teraz dowiedziala to bym sie nie zaszczepila
 
Ja już po 2 dawkwavh 2 dawka przyjęta w skończonym 29 tygodniu. Po pierwszej niesamowity bol ręki po drugiej totalnie nic się nie działo... ale to kwestia indywidualna. Nikt chyba nie pomoże podjąć ostatecznie decyzji. Ja nadal nie wiem czy zrobiłam dobrze ale cieszę się że już jestem w pełni zaszczepiona imam nadzeije ze zrobiłam wszystko co najlepsze d mojego nie narodzonego dziecka, dla mojego trzylatka i dla siebie.
 
Dlatego mnie śmieszy taka propaganda, bo ktoś coś słyszał i przekazuje fake newsy dalej nie podając żadnych naukowych źródeł.
Niestety, niezmiennie mnie to dziwi, przecież teraz wystarczy kilka ruchów palcem, żeby poszukać informacji.
Kiedyś to do biblioteki trzeba było drałować, w tamtych czasach trochę bardziej rozumiem :D
 
Ja nie będę się szczepić w ciąży. Nie ma wiarygodnych badań w tym zakresie, a kilkomiesieczne badania mnie nie przekonują. Mąż się zaszczepił, bo musiał. Córka 15lat się zaszczepiła tylko ze względu na to bo chciała jechać na wakacje. Ale ja będąc teraz w 27tyg ciąży nie zamierzam się szczepić. Boję się nie tylko o siebie i nienarodzonego jeszcze synka, ale i o resztę rodziny. Być może zaszczepię się po porodzie, ale to też nie jest jeszcze pewne. Mnie nie przekonuje preparat w fazie badań i WARUNKOWO dopuszczony, za który nikt nie chce wziąć odpowiedzialności, począwszy od frim ktore je produkuje skończywszy na lekarzach.
 
reklama
A orientujecie się czy są jakieś badania na temat szczepień kobiet w ciąży? Na początku kategorycznie zabraniano, było to główne przwciwskazanie a teraz co się zmieniło że już można ?
Jestem w ciąży i niestety przed ciążą się nie zaszczepiłam a teraz bardzo się boje jak może to wpłynąć na maluszka. Ale z drugiej strony nie wiem co będzie jak zachoruje... Straszny dylemat :)
Podstawowe źródło danych na chwilę obecną to informacje zbierane przez CDC w USA, gdzie szczepiono od samego początku ciężarne z grup ryzyka. Informacje stale aktualizowane, na chwilę obecną nie widać żadnych istotnych statystycznie różnic w przebiegu ciazy/ częstości poronień/ wadach płodu czy chorobach po urodzeniu miedzy populacja zaszczepionych a niezaszczepionych na COVID.
Polecam lekturę wszystkim, którzy wolą naukowe źródła od "a ja słyszałam, że podobnoooo..." ;)
Tutaj na przykład link do pierwszych opublikowanych badan: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2104983

P. S. Ja zaszczepiona już obiema dawkami Pfizera, zarówno ja jak i dzidzior mamy się dobrze :)
 
Do góry