reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mutacją genu MTHFR

Pamela26

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Sierpień 2021
Postów
245
Cześć jestem tu nowa i 2 razy stracilam ciążę .2018 i teraz 6 tyg temu ciąża blizniacza zrobilam badania genetyczne i wyszly fatalne czy ktoras miala problem z Mutacją genu MTHFR
IMG_20210802_194245.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć jestem tu nowa i 2 razy stracilam ciążę .2018 i teraz 6 tyg temu ciąża blizniacza zrobilam badania genetyczne i wyszly fatalne czy ktoras miala problem z Mutacją genu MTHFR
Napisz dokładnie, jakie badania zrobiłaś i jakie masz wyniki. Same polimorfizmy genu MTHFR mogą nic nie znaczyć. Na jakim etapie poroniłas w 2018?
 
Wszystkie polimorfizmy masz heterozygotyczne, to jest łagodniejsza wersja niż homozygotyczne. Może się okazać, że zarówno gen MTHFR jak i pai-1 działają u Ciebie prawidłowo. Ale dla pewności możesz zrobić badanie homocysteiny, kwasu foliowego i witaminy B12 z krwi i ewentualnie badania na krzepliwość. Także ten wynik panelu na trombofilie wcale nie jest fatalny.

A masz jakiekolwiek inne badania porobione? Cos wyszło w histopatologii? Ciąże na początku były OK? Jak poronienia tłumaczy ginekolog? Nie miałaś infekcji? Jesli interesuje Cię diagnostyka poronień, to wejdź na forum Staramy się -> Ciąża po poronieniu.
 
Wszystkie polimorfizmy masz heterozygotyczne, to jest łagodniejsza wersja niż homozygotyczne. Może się okazać, że zarówno gen MTHFR jak i pai-1 działają u Ciebie prawidłowo. Ale dla pewności możesz zrobić badanie homocysteiny, kwasu foliowego i witaminy B12 z krwi i ewentualnie badania na krzepliwość. Także ten wynik panelu na trombofilie wcale nie jest fatalny.

A masz jakiekolwiek inne badania porobione? Cos wyszło w histopatologii? Ciąże na początku były OK? Jak poronienia tłumaczy ginekolog? Nie miałaś infekcji? Jesli interesuje Cię diagnostyka poronień, to wejdź na forum Staramy się -> Ciąża po poronieniu.
IMG_20210802_202354.jpg
 
Znalazłam skład na stronie Link do: Pregnacare Original i jest bardzo słaby. Kwas foliowy 400 mikrogramów - podstawowa dawka w formie, której Twój organizm może nie przyswajać z powodu zaburzeń metylacji (polimorfizmy MTHFR). Bardzo mało witaminy D3 - 400 IU to jest dawka profilaktyczna dla noworodków. B12 malutko i w formie cyjanokobalaminy, której też być może nie przyswajasz dobrze. Poszukaj preparatu z metylowanym kwasem foliowym (myślę, że u Ciebie może być mix zwykłego i metylowanego) i metylowana B12. Możesz kupić osobno te witaminy, może być coś co ma w nazwie "modulator homocysteiny", ale zwróć uwagę, czy jest tam napisane coś o formach metylowych, bo nawet znane firmy jak Solgar wypuszczają bez metyli. Z zagranicznych preparatów kojarzę, że dobry skład ma Seeking Health Optimal Prenatal. Po kilku tygodniach homocysteina powinna być niższa.

Natomiast nie ma się co oszukiwać, że zbicie homocysteiny zagwarantuje Ci zdrowa kolejną ciążę. Twoje wyniki nie dają odpowiedzi, dlaczego poroniłas :(
 
reklama
Cześć jestem tu nowa i 2 razy stracilam ciążę .2018 i teraz 6 tyg temu ciąża blizniacza zrobilam badania genetyczne i wyszly fatalne czy ktoras miala problem z Mutacją genu MTHFRZobacz załącznik 1300717
Zapewne w ciąży trzeba będzie brać zastrzyki z heparyny żeby nie doszło do zakrzepów. Dobrze że zrobiłaś te badania. Wiesz na czym stoisz. Nie jest to koniec świata. Jest wiele kobiet - mam z taką Mutacją. Przed ciąża musisz brać kwas foliowy metylowany np. Actofolin jest lepiej przyswajany przez osoby z tą mutacją aniżeli zwykły kwas foliowy
 
Do góry