reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Dziewczyny zobaczcie proszę bo w sumie już zgłupiałam. Dostałam wyniki BETY 36,30 mlU/ml a w normie ciąża jest od 50 mlu/ml. To ja jestem w ciąży czy nie? 😣
Beta u kobiety nie w ciąży lub okresie po ciąży powinna wynosić mniej niż 1 (niektóre lab mają mniejszą swoistość i podają wyniki jako Np <2)

Twój wynik to ewidentna ciąża :)
 
Doskonale rozumiem :( sama miewam takie mysli. Ja bylam nastawiona pozytywnie na inseminacje, ktorej jak Sie okazalo nie robia przez jakis czas. I znowu du*a 😏
Ale nie poddaje sie, probujemy naturalnie 🤞🏼
glowa do gory kochana! Ja trzymam kciuki za Was🤞🏼😘
Poprawiacie w jakis sposób jakość nasienia? Moze warto pomyslec o inseminacji?
Wybieramy się do androloga. Narazie próbujemy dietą i suplami. Będziemy powtarzać morfologię w przyszłym miesiącu. Lekarz upiera się, że inseminacja może się powieść, ale jestem daleka od przyznania mu racji. Nie chce niepotrzebnych stresów i rozczarowań jeśli przed zabiegiem okaże się że nie ma żadnego ładnego plemnika. Dlatego jestem tym taka zmęczona. Poszłam też za Radą jednej z was i wybieram się do innego lekarza na konsultacje i opinie o inseminacji w naszym przypadku.
 
Jeśli nasienie jest kiepskiej budowy to inseminacja raczej nie pomoże na poprawę tego faktu. To, ze plemniki znajda się bliżej nie zmieni ich budowy. Ja bym poszła do lekarza (chyba do andrologow panowie chodzą?) - może kwestia nasienia wynika z jakichś chorób lub infekcji?
Właśnie dzięki Tobie zainteresowałam się bardziej tymi wynikami morfologii 😘
Ja raczej stawiam na styl życia. Ale może lekarz powie coś więcej.
 
Wybieramy się do androloga. Narazie próbujemy dietą i suplami. Będziemy powtarzać morfologię w przyszłym miesiącu. Lekarz upiera się, że inseminacja może się powieść, ale jestem daleka od przyznania mu racji. Nie chce niepotrzebnych stresów i rozczarowań jeśli przed zabiegiem okaże się że nie ma żadnego ładnego plemnika. Dlatego jestem tym taka zmęczona. Poszłam też za Radą jednej z was i wybieram się do innego lekarza na konsultacje i opinie o inseminacji w naszym przypadku.
A Twój mąż coś badał oprócz nasienia? Bo rozumiem, że jest problem z nasieniem.

Byliśmy wczoraj na wizycie w klinice i ginekolog - androlog oprócz nasienia zwrócił szczególną uwagę na poziom testosteronu, morfologię krwi i lipidogram mojego męża, mimo że nasienie było spoko.

Więc może po prostu potrzebna dalsza diagnostyka i specjalista coś Wam zaproponuje.
 
A Twój mąż coś badał oprócz nasienia? Bo rozumiem, że jest problem z nasieniem.

Byliśmy wczoraj na wizycie w klinice i ginekolog - androlog oprócz nasienia zwrócił szczególną uwagę na poziom testosteronu, morfologię krwi i lipidogram mojego męża, mimo że nasienie było spoko.

Więc może po prostu potrzebna dalsza diagnostyka i specjalista coś Wam zaproponuje.
Właśnie nic więcej. Tylko morfologię. Ilość i ruchliwość super a budowa do bani. Później tylko fragmentację i wyszło 93% prawidłowego.
Mam nadzieję, że specjalista dokładnie sprawdzi o co tam chodzi 😕
 
Beta u kobiety nie w ciąży lub okresie po ciąży powinna wynosić mniej niż 1 (niektóre lab mają mniejszą swoistość i podają wyniki jako Np <2)

Twój wynik to ewidentna ciąża :)
Norma laboratorium mnie zmyliła, myślałam że mają inne przeliczniki i działają na innych odczynnikach. Teraz wiem, bo jestem w 8 tyg ciąży 👍🙂
 
Wybieramy się do androloga. Narazie próbujemy dietą i suplami. Będziemy powtarzać morfologię w przyszłym miesiącu. Lekarz upiera się, że inseminacja może się powieść, ale jestem daleka od przyznania mu racji. Nie chce niepotrzebnych stresów i rozczarowań jeśli przed zabiegiem okaże się że nie ma żadnego ładnego plemnika. Dlatego jestem tym taka zmęczona. Poszłam też za Radą jednej z was i wybieram się do innego lekarza na konsultacje i opinie o inseminacji w naszym przypadku.
Mój mąż miał morfologie 1%, koncentrację poniżej normy tj. 12mln/ml jedynie ruchliwość była ciut powyżej normy.
Nie wiem o co w tym wszytskim chodzi ale byłam załamana. Po miesiącu okazało się że jestem w ciąży. Do zapłodnienia potrzebny jest w sumie tylko jeden plemnik. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że to kobieta ma mięcej do powiedzenia w kwestii płodności 🙂
 
reklama
Ja jutro 10dpo jak myślicie testować jutro czy nie? Nie licz enafen cykl ale od 3 dnibol piersi przy dotyku i kłucie z lewej strony
 
Do góry