reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

To taką właśnie maść na bazie wody i bodajże parafiny dostałam od alergologa na suche miejsca też nie pomagała i też gadanie o przegrzaniu i siedzeniu w foteliku a to g.... prawda 😁
Jak masz maść która pomaga to ja bym odpuściła alergologa 😉
Myślisz, że odpuścić? Czyli mam po prostu smarować ją tą z sterydem? Boję się, że będzie miała jakieś zmiany skóry i uszkodze jej naskorek po długim czasie stosowania.. Chociaż tego sterydu jest tam mało.
A Ty też smarujesz tylko tą maścią robiona ze sterydem?
 
reklama
Wgl jakie u Was warunki na zewnątrz panują?🤔 Wychodzicie z maluchami? Ja staram się codziennie, bo moja mała uwielbia drzewa, kwiaty, zawsze dotykamy listeczkow 😁. Chociaż nie lubi się ubierać, to jak mamy wyjść na zew to leży spokojnie jakby czuła że idziemy 😅😅. Dziś jak było znośnie to miała o dziwo długą drzemkę, a jak wstała to niestety zaczęło padać i dziś niestety nic z tego nie było.
Ja nie chodzę codziennie, ale staram się kilka razy w tugodniu wyjść, bo mała mi nie raz płakała w wózku i nie chciała leżeć. Bo ona musi wszystko widzieć, uwielbia się rozglądać i wszystko obserwować. Także jak mam iść na spacer z nią tj taki misz masz i nie wiem co mnie spotka, czy damy radę wyjść chociaż na pół godz czy będzie ryk po 5 minutach 😅 ale zauważyłam, że musi być wyspana by iść na spacer, bo przed drzemka to jest płacz na spacerze 🤷‍♀️🙈 A ubierac też się nie lubi teraz jak trzeba ciepłej ubrać o matko 🙉
Znaczy u mnie ze sterydem to na głowę a na buzię i resztę ciałka maść immunosupresyjną po ok. Dwóch dniach znikają ale za jakiś czas ok tygodnia, dwóch wychodzi w innym miejscu i tak wkoło ale jest tych zmian mniej.
Co to za maść, ta immjnosupresyjna? Robiona? Jak tak to jaki ma skład?
a to widzisz a ona małemu przepisała 😬 no pediatra nie zgodziła się z jej opinia i kazała iść do alergologa
a Twój narzeczony to też ma nieźle bo to jest straszne zmiana kompletnie trzeba wiedzieć i czytać co się używa, oby mała nie miała 😕
No mam nadzieje, ze nie odziedziczy po nim AZS 😭
U nas dexeryl, emotopic, Aa, ziajka, emolium, dermedic, latopic, hydrokortyzon, maść ze sterydem, maść z parafiną a teraz protopic i z kosmetyków la roche i w końcu widać jakieś efekty 😅 ale ja uważam że to największa zasługa protopicu.
Dermatolog dała mi jeszcze próbki cetaphil podobno też dobry😅
Dermatolog mojemu narzeczonemu też przepisała protopic, szczególnie na powieki, bo ona ma ciągle suche i czerwone powieki i to jest bardzo dobry lek, ale drogi 🥴 I też właśnie powiedziała by kupił sobie żel pod prysznic i balsam do ciała z Cepathil 😉
No widzisz 👌😁 na każdego działa coś innego 😊. Właśnie nie.. u dermatologa byłam w szpitalu w Cieszynie. Obdzwoniłam dużo w Cieszynie i w Bielsku i prawie wszyscy odmawiali przyjęcia tak małego dziecka , nie wiem dlaczego :(. Natomiast jeżeli chodzi o alergologa to ciocia mówiła że jest dobra p. Bożena Kropka, na internetach opinie ma różne. Ale wiadomo jak to jest, dopóki człowiek sam nie spróbuje, to się nie przekona. Ja już chciałam umawiać wizytę, nawet do niej napisałam, ale Lili wszystko się cofnelo 🤷‍♀️. Więc oby tak zostało 🤗.
No ja do Cieszyna do szpitala na nfz nie zamierzam z nią już chodzić. Wszystko na odpierdol robią za przeproszeniem.
Dobrze, że jej zniknęło 😉 Ja nie wiem na razie co robić mam 🤪
 
Ja jestem załamana bo dostałam skierowanie do neurologa z tymi drgawkami gdy zasypia. Na nfz terminy na styczeń (zarejestrowałam ją) prywatnie - da mi lekarz znać kiedy będzie mieć jakiś wolny termin bo do końca roku też nie ma miejsc bo nie ma w naszym regionie neurologów dziecięcych 😶
w Szczecinie jest dobra pani neurolog, byłam u niej ze starszą córką - nie chcesz może do innego miasta się wybrać?
 
Jak wy to robicie 😳dwa dni mnie nie ma a ty tyle stron 😳normalnie ja to chyba jestem jakaś niezorganizowana 😳 ja was pomału doczytuje ale w między czasie noszę córę bo katar mniejszy to teraz jak na złość kaszel cholera.
Łącze się w bólu, ja się boję by właśnie katar nam w kaszel się nie zamienił bo będzie katastrofa.
 
Kurczę moja też tak ma ale pediatra mówiła żeby nie panikować i nie dała nic do neurologa🤔
🤔Zobaczę...jak się to jeszcze powtórzy to może też się wybiorę prywatnie gdzieś....
zazwyczaj to jest jeszcze niedojrzały układ nerwowy. Ja wolę pediatrę takiego starszego - ma więcej doświadczenia i nie odsyła do specjalistów z byle powodu - ale takiego to ze świecą szukać
 
A wiesz, że ja jej wczoraj dałam cały obrany korzeń do zabawy 🤢
ja mam uczulenie na marchewkę - nie mogę jeść surowej, bo zaraz cała buzia mnie swędzi, język puchnie. ale gotowana już nie alergizuje, bo te alergeny giną w 60stopniach. ale w sumie nie wiem jak to u niemowlaków, można dopytać lekarza
 
Ja też tylko Lovele na początku jeszcze używałam Bobas ale ciężko dostępne też super 👍
a lovela ostatnio w Biedrze nawet była 😂 ja to wszystko w nim piorę mam do białych i do kolorów a teraz jeszcze Mleczko kupiłam.
aczkolwiek nie polecam kapsułek nie wiem Proszek lepiej dopiera sama musiałam się przestawić po tylu latach używania kapsułek 🙄
potwierdzam, proszek lepiej dopiera. w mleczku Lovela piorę ubranka, a proszek mam do pieluch, bo nasza przygoda z tetrami trwa nadal:)
 
reklama
Do góry