reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Dziewczyny, a Wy też tak macie z tymi mdłościami, że kilka dni masakra, a potem lepszy dzień? Czy każdego dnia bardzo podobnie?
W czwartek nie miałam mdlosxi więc się ucieszyłam, ze to koniec, w piątek tak mnie dopadlo razem z kołataniem serca, zawrotami głowy, że autentyczniej gdybym nie wiedziała, ze jestem w ciąży zadzwoniłabym po pogotowie. Dziś tez od 1.5h mnie męczy.
 
reklama
moja Mama np przy 3 ciazach nie miała zdanych mdłosci ani nic...takze nie denerwuj sie niczym ;) tylko szczescie i duzo odpoczynku pomoze :)
W 2 poprzednich ciazach w 1 trymestrze nie mialam żadnych objawów. A ciaze bez komplikacji. Dlatego teraz te mdłości i wymioty strasznie mnie męczą. Wiec myślę sobie, ze po prostu za kazdym razem i u kazdej z nas może byc inaczej.
 
Wizyta raczej udana. Lekarz bardzo fajny, wszystko dokładnie wyjaśnił. Najważniejsze że serduszko bije jak dzwon, wymiary idealne do wieku ciąży. Termin na 18 maja. Krwiak jest rozmiarowo taki sobie ani nie jakiś wielki ani nie mały. Dostałam luteinę dopochwowo 2 razy dziennie. Za trzy tygodnie wizyta z kompletem badań krwi i wtedy założy kartę ciąży. Krwiak wiadomo trochę martwi, ale najważniejsze że wszystko inne jest ok ❤️
Ja z wtorkowego USG tez na 18.05 😍
 
czesc dziewczyny. bylam na usg. 5+3 t.c. widac pecherzyk ciazowy wewnatrzmacicznie, ale pusty. pecherzyk ma 10 mm. czy na takim etapie moze nie byc jeszcze widoczny pecherzyk zoltkowy???? :( czy ktoras tez tak miala i skonczylo sie to dobrze?? mam przyjsc za 2 tyg..
Nie wiem czy kojarzysz mamę ginekolog, ona kiedy w poście na blogu pisala, ze bodajże jesli pecherzyk przekracza 25mm i nie ma w nim pechersyka żółtkowego to wówczas mówimy o pustym jaju. Wiex do tego wymiaru masz jeszcze całkiem duży zapas więc głowa do góry. U mnie widoczny byl przy 5+5 wg USG
 
Dorota, jakie Ty masz cykle? Skoro ostatnio nie było nic, a teraz jest pęcherzyk to może jednak ciąża jest znacznie młodsza? Kiedy masz wizytę u swojego ginekologa?
Cykle mam od 28 do 34 nawet, wizytę mam w ten poniedziałek ale odwolam, zadzwonię do niego, powiem mu co i jak i nie będę szla w poniedziałek bo to brak sensu w 2 dni zbytnio się nie zmieni.
 
Nie wiem czy kojarzysz mamę ginekolog, ona kiedy w poście na blogu pisala, ze bodajże jesli pecherzyk przekracza 25mm i nie ma w nim pechersyka żółtkowego to wówczas mówimy o pustym jaju. Wiex do tego wymiaru masz jeszcze całkiem duży zapas więc głowa do góry. U mnie widoczny byl przy 5+5 wg USG
Czyli jak moj pusty ma 11 mm to tez jest jeszcze szansa.
 
Czyli jak moj pusty ma 11 mm to tez jest jeszcze szansa.
Widzę, ze pisałaś wyżej, ze masz cykle nawet co 34 dni wiec w takim wypadku miałaś na pewno owulację dużo później niż ja mając cykle 21-25 dni. Dzień owulacji to tzw dzień 0, a zarodek pojawia się z bijącym serduszkiem po okolo 3.5 do 4 tygodni po owulacji. Więc ja bym poczekała, wiem ze słowo spokojnie jest tu abstrakcja, ale np w mojej pierwszej ciąży mialam ciaze prawie 2 tyg młodsza, bo owulację miałam po leczeniu antybiotykiem w terminie okolo miesiaczki i tak tez wpadlam. Jak poszlam na pierwszą wizytę po ponad 6 tygodniach od ostatniej miesiączki to tez mnie nastraszyli, bo nic nie było widac. A teraz ten pusty pęcherzyk ma 160cm wzrostu i 48kg więc głowa do góry.
 
reklama
Hej 😘 Ja dzisiaj 5+5, w środę mam wizytę i już się stresuję, w 5+1 było widać pęcherzyk i ciałko żółte ☺️
Trzymam kciuki za serduszko na kolejnej wizycie! ❤️
Z usg wychodzi dopiero 4,1 tc a z om ponad 6 U gina 2 tygodnie temu nie bylo nic widać teraz jest tylko pecherzyk 11 mm ,nie ma narazie ciałka zoltego bo z usg wychodzi 4 tydzień, straciłam już raczej nadzieję:-(,bo jakos dziwne to wszystko, 2 tygodnie temu nie bylo nic a Teraz tylko pecherzyk
U mnie różnica ciąży z OM a obrazem usg to 10 dni bo owulację miałam w 25 dniu cyklu, także spokojnie, ciąża może być młodsza po prostu 🥰

U mnie do wizyty 6 dni a mam takiego stresa bo objawy znikome 🙃 Rano jak wstałam z łóżka to przez 10 minut czułam takie mocne ciągniecie w podbrzuszu pierwszy raz, trochę bolesne
 
Do góry