reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja nie musiałam robić badań u nich ani usg ani żadnych innych.
A o co chodzi z kosztami mrożenia w trzeciej dobie?
Chodzi o to, ze pary które maja powyżej 35l mogą zapladniac wszystkie komórki. Czyli niech będzie ze zapładniamy 12 komórek z tego będzie 2 do 3 blastocyst dobrej klasy. Jeżeli zamrozimy zarodki w trzeciej dobie to mamy 12 transferów a nie 3. Często już po przejściach pary wracają i odmrażają i hodują zarodki do 5 doby. Tylko one się tak niszczą… te co zostaną i zamrozić je trzeba będzie drugi raz. Ci co mie wiedza płaca za ET nawet zarodków klasy C w 3 dobie.
 
reklama
Moj zaleca, bo wyobraz sobie ze masz 8 zarodkow a z tego 4 wadliwe czyli sie nie przyjma (4 razy przechodzic przez transfer...), albo 2 w tym chore (nie chce nawet o tym myslec), albo jeszcze 2 takie co wiadomo ze Cie czeka poronienie w 8mym tyg. Ja nie zrobilam bo mi odradzali wtedy a teraz sobie pluje w brode, codziennie zaluje, jestem we wczesnej ciazy i sie boje... Jesli masz kase to rob! Gdyby to niszczylo zarodek to nie byloby zadnego badania. Co do prenatalnego to oczywiscie jest ale co z tego? Gdy wiesz ze zarodek jest chory to swiadomie go nie wybierzesz.
Możesz zrobić test panorama już w 9 tygodniu ciąży :-) poza tym nie ma gwarancji po PGTA tez zalecają badania genetyczne w ciąży. Ale zawsze lepiej gdy zarodki przebadane, ja tez żałuje ze tego nie zrobiłam. No, ale w moim przypadku to raczej nastawiałam się na 1-2 blastki a nie 8 :-)
 
@fredka84 jak żyjesz, który to już tydzień u Ciebie?pewnie jesteś fajny grubasek 😁 pochwal się brzuszkiem na priv 😘
Dzięki że pytasz 😘. U mnie wszystko dobrze ❤️. Jestem już po połówkowych, mój "Andżej" jest zdrowy, brzuch urósł, więc nie pozostało mi nic innego, jak tylko się w końcu cieszyć ❤️. Mam już 6,5kg do przodu. Trochę się oszczędzam z jedzeniem, a raczej próbuję to robić, żeby nie być na koniec taką wielką bombą 😜.
Oczywiście ciągle się zastanawiam czy będę dobra mamą i czy sobie poradzę. Czytam takie inne forum i po tych wszystkich informacjach co jest potrzebne, raczej jestem przerażona zakupami niż podekscytowana😱. Tam dziewczyny mają już prawie wszystko, a ja nic🥴. Wolałabym dać komuś trochę grosza, i powiedziec, masz kup mi całą niezbedną wyprawkę 😜. Chodzę do pracy do końca października i zacznę się namiętnie dokształcać z wiedzy o niemoelakach 😜. Ostatnio nawet musiałam wyguglować czym się różni rożek, śpiworek i otulacz 😱.
Bardzo wierzę, że i Ty w końcu będziesz miała takie dylematy ❤️💪💪. Wiesz, że mimo, że się nie udzielam, to ciągle trzymam kciuki za ciebie i resztę moich dziewczyn❤️. Jak u ciebie wygląda sytuacja?
Fota na privie 😘
 
Cześć, dziewczyny czy możecie mi pomoc w interpretacji tej klasyfikacji? Jeszcze nie umiem się w tym połapać. Dziś miałam pierwszy transfer świeżego zarodka ☺️
2PN - dwa przedjadrza poprawnie zapłodniona komórka. Druga doba zarodek ma od 2 do 4 blastomerów (bl) tym lepiej jak więcej, ale za szybki tez może złe rokować. Zarodki mogą nie mieć fragmentacji bądź minimalną wtedy są klasy A np. 4A albo średniaki nadała dobre ale fragmebtacja jest 4B na przykład i klasa C np. 4C o bardzo wysokiej fragmentacji - hoduje się do 5 doby bo raczej taki zarodek nie rokuje.
Zarodki w 3 dobie maja od 6 do 8 blastomerów ( komórek) mogą mieć więcej… w 4 dobie zaczynaja się zlewać te komórki i nie jesteśmy w stanie już ich policzyć. W 5 dobie już mamy blastocysty. Tu zarodki hodowane tylko do 3 doby.
 
Dzięki że pytasz 😘. U mnie wszystko dobrze ❤️. Jestem już po połówkowych, mój "Andżej" jest zdrowy, brzuch urósł, więc nie pozostało mi nic innego, jak tylko się w końcu cieszyć ❤️. Mam już 6,5kg do przodu. Trochę się oszczędzam z jedzeniem, a raczej próbuję to robić, żeby nie być na koniec taką wielką bombą 😜.
Oczywiście ciągle się zastanawiam czy będę dobra mamą i czy sobie poradzę. Czytam takie inne forum i po tych wszystkich informacjach co jest potrzebne, raczej jestem przerażona zakupami niż podekscytowana😱. Tam dziewczyny mają już prawie wszystko, a ja nic🥴. Wolałabym dać komuś trochę grosza, i powiedziec, masz kup mi całą niezbedną wyprawkę 😜. Chodzę do pracy do końca października i zacznę się namiętnie dokształcać z wiedzy o niemoelakach 😜. Ostatnio nawet musiałam wyguglować czym się różni rożek, śpiworek i otulacz 😱.
Bardzo wierzę, że i Ty w końcu będziesz miała takie dylematy ❤️💪💪. Wiesz, że mimo, że się nie udzielam, to ciągle trzymam kciuki za ciebie i resztę moich dziewczyn❤️. Jak u ciebie wygląda sytuacja?
Fota na privie 😘
Rożek się przyda po porodzie, albo i nie :-) u mnie w ogóle z synem. Otulacz tez nie lubił i śpiworek tez nie. Zwykły kocyk a najlepiej nic :-) ciepły pajacyk i zostawić w bezpiecznym i chłodnym miejscu.
Co do niemowlaków i przygotowania hymmm tracimy tyle czasu na wybór kocykow, bodziakow itp. Warto poczytać o szczepionkach i zawartości aluminium w tych ref przez NFZ. O witaminach, które podawać i dlaczego C nie do gorącego mleka :-) zastanowić się jak chcesz karmić jak KP to poczytaj o laktatorach, żeby mąż kupił jaki chcesz jakby nawał był. Jak mm to o mlekach czy krowie czy kozie :-) itp. Reszta wyjdzie w praniu :-) ciotka pomoze :-)))
 
Dzięki że pytasz [emoji8]. U mnie wszystko dobrze [emoji3590]. Jestem już po połówkowych, mój "Andżej" jest zdrowy, brzuch urósł, więc nie pozostało mi nic innego, jak tylko się w końcu cieszyć [emoji3590]. Mam już 6,5kg do przodu. Trochę się oszczędzam z jedzeniem, a raczej próbuję to robić, żeby nie być na koniec taką wielką bombą [emoji12].
Oczywiście ciągle się zastanawiam czy będę dobra mamą i czy sobie poradzę. Czytam takie inne forum i po tych wszystkich informacjach co jest potrzebne, raczej jestem przerażona zakupami niż podekscytowana[emoji33]. Tam dziewczyny mają już prawie wszystko, a ja nic[emoji3061]. Wolałabym dać komuś trochę grosza, i powiedziec, masz kup mi całą niezbedną wyprawkę [emoji12]. Chodzę do pracy do końca października i zacznę się namiętnie dokształcać z wiedzy o niemoelakach [emoji12]. Ostatnio nawet musiałam wyguglować czym się różni rożek, śpiworek i otulacz [emoji33].
Bardzo wierzę, że i Ty w końcu będziesz miała takie dylematy [emoji3590][emoji123][emoji123]. Wiesz, że mimo, że się nie udzielam, to ciągle trzymam kciuki za ciebie i resztę moich dziewczyn[emoji3590]. Jak u ciebie wygląda sytuacja?
Fota na privie [emoji8]
Fredzia nawet nie wyobrażasz sobie jakiego oczopląsu dostałam jak na szkole rodzenia dowiedziałam się w ilu różnych secyfikach można niemowlaka kąpać [emoji23]
A dziś za to przeżywałam bezsenna noc z pytaniem czy do czapeczki powinnam kupić komin czy szalik [emoji85]
Matka wariatka się zaczyna typowo [emoji23][emoji23][emoji23]
Młody już kopie? [emoji3059]
 
Dzięki że pytasz 😘. U mnie wszystko dobrze ❤️. Jestem już po połówkowych, mój "Andżej" jest zdrowy, brzuch urósł, więc nie pozostało mi nic innego, jak tylko się w końcu cieszyć ❤️. Mam już 6,5kg do przodu. Trochę się oszczędzam z jedzeniem, a raczej próbuję to robić, żeby nie być na koniec taką wielką bombą 😜.
Oczywiście ciągle się zastanawiam czy będę dobra mamą i czy sobie poradzę. Czytam takie inne forum i po tych wszystkich informacjach co jest potrzebne, raczej jestem przerażona zakupami niż podekscytowana😱. Tam dziewczyny mają już prawie wszystko, a ja nic🥴. Wolałabym dać komuś trochę grosza, i powiedziec, masz kup mi całą niezbedną wyprawkę 😜. Chodzę do pracy do końca października i zacznę się namiętnie dokształcać z wiedzy o niemoelakach 😜. Ostatnio nawet musiałam wyguglować czym się różni rożek, śpiworek i otulacz 😱.
Bardzo wierzę, że i Ty w końcu będziesz miała takie dylematy ❤️💪💪. Wiesz, że mimo, że się nie udzielam, to ciągle trzymam kciuki za ciebie i resztę moich dziewczyn❤️. Jak u ciebie wygląda sytuacja?
Fota na privie 😘
Ja o dzieciach i ich 'wyposażeniu' mam identyczną wiedzę. Czytaj zerową 😜
 
Fredzia nawet nie wyobrażasz sobie jakiego oczopląsu dostałam jak na szkole rodzenia dowiedziałam się w ilu różnych secyfikach można niemowlaka kąpać [emoji23]
A dziś za to przeżywałam bezsenna noc z pytaniem czy do czapeczki powinnam kupić komin czy szalik [emoji85]
Matka wariatka się zaczyna typowo [emoji23][emoji23][emoji23]
Młody już kopie? [emoji3059]
U mnie nie ma szkoły rodzenia w okolicy 😥. Będę się szkolić na YouTube u Joanny Mróz 😜. Ja mam tak, że nie lubię się na czymś nie znać, a właśnie na dzieciokach się nie znam wcale 😜.
@kate_p7 powiem ci, że chyba jestem serio dziwna, bo nie jarają mnie te wszystkie pierdółki dla dzieci. Wręcz mnie stresują 🥴Jedyne o czym teraz marzę, to aby być psychicznie przygotowana na malego "Andżeja" i żeby przez niewiedzę nie zrobić mu jakiejś krzywdy ❤️
 
reklama
Do góry