reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
ale się dzisiaj wkurzyłam, mam pinde kadrową chciałam już załatwić żeby złożyć wniosek o wykorzystanie urlopu wypoczynkowego zaraz po macierzyńskim do tego mam zaległy no i bieżący też mogę w sumie 72 dni + okolicznościowe 2 to prawie 2,5 ms a ta do mnie że tylko jak przełożony się zgodzi i muszę mieć jego podpis.
mówię że to niezgodne z kp a ta że to wew regulacje chyba ją pogięło 🤬🤬🤬 zadzwoniłam do swojego dyrektora w 10 min z powrotem do mnie odzwoniła, że wystarczy mail 😂😂 😂 no ja kurde myślę co za masakra na każdym kroku utrudnienia 🤷🏻‍♀️
 
ale się dzisiaj wkurzyłam, mam pinde kadrową chciałam już załatwić żeby złożyć wniosek o wykorzystanie urlopu wypoczynkowego zaraz po macierzyńskim do tego mam zaległy no i bieżący też mogę w sumie 72 dni + okolicznościowe 2 to prawie 2,5 ms a ta do mnie że tylko jak przełożony się zgodzi i muszę mieć jego podpis.
mówię że to niezgodne z kp a ta że to wew regulacje chyba ją pogięło 🤬🤬🤬 zadzwoniłam do swojego dyrektora w 10 min z powrotem do mnie odzwoniła, że wystarczy mail 😂😂 😂 no ja kurde myślę co za masakra na każdym kroku utrudnienia 🤷🏻‍♀️
Nie martw się, co miesiąc dzwonie do przychodni o głupie skierowanie na badanie moczu dla młodej. Po prawie po 8 msc przychodnia zażądała na jakiej podstawie proszę o badanie moczu i mam cała dokumentację dostarczyć małej że ma wodonercze. Nie no spoko pojadę i dostarczę im, ale jak zadzwoniłam do mojego z tą rewolucją to się tak wkurwił, jakby na to badanie z ich kieszeni szło, a badanie moczu kurde kosztuje 7zł. Jeszcze brakuje żebym prywatnie młodej co miesiąc mocz badała..
 
Nie martw się, co miesiąc dzwonie do przychodni o głupie skierowanie na badanie moczu dla młodej. Po prawie po 8 msc przychodnia zażądała na jakiej podstawie proszę o badanie moczu i mam cała dokumentację dostarczyć małej że ma wodonercze. Nie no spoko pojadę i dostarczę im, ale jak zadzwoniłam do mojego z tą rewolucją to się tak wkurwił, jakby na to badanie z ich kieszeni szło, a badanie moczu kurde kosztuje 7zł. Jeszcze brakuje żebym prywatnie młodej co miesiąc mocz badała..
nie no to moje to jest nic! ja bym się chyba na to bardziej w...🤬 bo chodzi o zdrowie dziecka to są głupie pindy dopiero jakby dzieci nie miały 🤬
 
No tak, prawda, dlatego co jakiś czas próbuje coś jej dać z grudka i czekam aż zaakceptuje i zje 😊
Ooo jak miło 🥰 A właśnie, my też musimy kupić naklejkę na szybkę, że dziecko w aucie, bo wtedy ludzie wydaje mi się ostrożniej jadą i trzymają odstęp. Przynajmniej ja tak robię jak widzę taką naklejke, jestem ostrożniejsza w tym momencie i trzymam większy odstęp 😉 żeby nie byli zawsze jestem ostrożna 😅
no ja też zwracam uwagę jak jest naklejka i zapala mi się lampka, żeby jeszcze bardziej uważać. chyba tak mają kobiety, które mają dzieci. tak samo jak najpierw byłam "pieszym" a potem wsiadłam do auta - bardzo zwracam uwagę na pieszych. ale kultura naszych kierowców zostawia wiele do życzenia... widać, że to się zmienia, ale powinno być poprawnie cały czas
 
W Szwajcarii są wysokie mandaty i kara pozbawienia prawka na kilka miesięcy w zależności od wykroczenia. Tutaj jak jest 50 to wszyscy jada 50. Na autostradzie max 120.
Kultura na drodze naprawdę robi wrażenie, pieszy nie czeka na pasach, od razu się go przepuszcza, musi być kontakt wzrokowy z kierowcą i wszyscy sobie machają :) na osiedlach dobrowolne 30, bo ktoś namalowal prośbę z dziecmi na drewnianym plakacie...

Znowu niemieckie autostrady no limit i to też jest super, wtedy przydaje się ta moc 👍

A propos motoryzacji... Mój mąż bardzo lubi ten temat i często sprowadzał auta na zamówienie do Polski, w różne zakatki. Tutaj auta są w super stanie technicznym, nie ma ściem odnośnie przebiegów itp, dlatego jakby któraś z Was potrzebowała to zapraszamy :) bardzo dobre auta Na zamówienie z gwarancją i dostawa pod dom 👍
słyszałam, że u nas od grudnia ma się zmienić taryfikator i mandaty będą droższe, bo teraz to żenada, szczególnie na pijanych kierowców przydałby się większy bat
 
reklama
Do góry