reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test przed porodem?

Aleksandra2296

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Październik 2021
Postów
78
Hej. Mam pytanie. Rodze pierwszy raz, termin na koniec lutego ale zastanawiam się jak to teraz wygląda.. Czy przed porodem muszą robić test na covid? Jakiś nakaz jest czy jak? Czy każdy szpital gdzie bym nie poszła będzie robić mi test zanim zacznę rodzic? 🤷‍♀️🤦‍♀️🙄
 
reklama
Hej. Mam pytanie. Rodze pierwszy raz, termin na koniec lutego ale zastanawiam się jak to teraz wygląda.. Czy przed porodem muszą robić test na covid? Jakiś nakaz jest czy jak? Czy każdy szpital gdzie bym nie poszła będzie robić mi test zanim zacznę rodzic? 🤷‍♀️🤦‍♀️🙄
Tak. W większości szpitali przy przyjęciu jest wykonywany test. Ale na każdy oddział w szpitalu wykonuje się test na covid. Więc porodówka i ginekologia nie są objęte żadnym wyjątkiem.
A to jest problem?
 
Hej. Mam pytanie. Rodze pierwszy raz, termin na koniec lutego ale zastanawiam się jak to teraz wygląda.. Czy przed porodem muszą robić test na covid? Jakiś nakaz jest czy jak? Czy każdy szpital gdzie bym nie poszła będzie robić mi test zanim zacznę rodzic? 🤷‍♀️🤦‍♀️🙄
Mi robili.

Miałam CC planowane, przyjęli mnie dzien wcześniej i juz na izbie przyjęć, jak podawałam, na jaki oddział idę pobierali szybko wymaz z nosa. Na wynik czekałam 15 minut. Nawet nie powiedzieli mi jaki mam wynik XD wrzucili tylko na sale z 5 innymi babkami, wiec doszlam do wniosku ze negatywny, a dodatkowo dostałam SMS'a, ze moj wynik juz jest na epacjencie i tam mogłam go sobie sprawdzić juz na spokojnie :)

Jeśli chodzi o pozytywny wynik to powiem, jak jest teoretycznie w moim szpitalu. Ty rodzisz normalnie, ale personel musi bardziej przestrzegać reżimu sanitarnego, wiec to teoretycznie tylko dla nich utrudnienie, nie dla Ciebie. Ciebie niestety ładują w izolatkę i jeśli dziecko będzie potrzebowało wygrzewarki to niestety nie będziesz mogła go odwiedzić, alee moja położna mi powiedziała, że będę mogła ściągać pokarm dla synka i będą mu donosić. Podobno jest coraz więcej noworodków z wrodzonym covidem.
 
Tak. W większości szpitali przy przyjęciu jest wykonywany test. Ale na każdy oddział w szpitalu wykonuje się test na covid. Więc porodówka i ginekologia nie są objęte żadnym wyjątkiem.
A to jest problem?
Dla mnie tak bo dla mnie to jedna wielka ściema i nie wyobrażam sobie mieć magicznie pozytywny wynik i żeby leżeć w izolatce i być odłączona od dziecka
 
reklama
No ja mialam pozytywny z dupy chyba bo czulam sie idealnie, izolatka i 9 dni bez dziecka :( na szczescie teraz sie tulimy i nadrabiamy
Izolowanie dziecka jest bezprawne. To straszne, że Cię to spotkało😔
O ile wykonywanie testu przed hospitalizacją jest nie do obejścia, i jest zalecane że względu na bezpieczeństwo innych pacjentów, tak izolowanie mamy z pozytywnym wynikiem powinno odbywać się z dzieckiem. Mama i dziecko razem.
 
Do góry