reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowa praca a l4

Przecież dokładnie Ci to napisałyśmy - możesz iść na L4 nawet pierwszego dnia kiedy powinnaś zacząć pracę, ale wtedy za ten pierwszy miesiąc nie dostaniesz nic. Nie wiem kiedy ją zaczęłaś - ale za L4 nie dostaniesz nic w pierwszy miesiącu - oczywiście że jeżeli przepracowałaś już 2 czy 3 tygodnie to za to dostaniesz normalną pensję.

Co do reszt to w sumie napisałaś że lekarz powiedział, że jest ciąża a nie napisałaś w który tydzień więc założyłam jakiś bardzo wczesny - mój błąd

Umowa do dnia porodu jest automatycznie przedłużana jeżeli w dniu jej zakończenia będziesz miała ukończony 12 tydzień ciąży. Jeżeli np. będziesz w 11 czy jeszcze wcześniejszym pracodawca nie ma obowiązku jej przedłużania. Może, ale nie musi. Po 12 tygodniu ciąży musi.
No ale umowę mam jeszcze na 2 miesiące wiec po 2 msc już napewno będę w 12 tygodniu wiec pójdzie automatycznie przedłużona :D
 
reklama
Pogubiłam się już

No tak skoro jest to 8tc, a umowa będzie trwała jeszcze 8 tygodni to przy jej zakończeniu będziesz w 16tc to się wyrobisz - ale nie napisałaś tego w głównym poście. Równie dobrze mogłabyś być w 4tc (co dawało by 12tc wiec na dwoje babka wróżyła). Wybacz, ale ja jasnowidzem nie jestem by wiedzieć, który to tydzień ;)
 
No tak skoro jest to 8tc, a umowa będzie trwała jeszcze 8 tygodni to przy jej zakończeniu będziesz w 16tc to się wyrobisz - ale nie napisałaś tego w głównym poście. Równie dobrze mogłabyś być w 4tc (co dawało by 12tc wiec na dwoje babka wróżyła). Wybacz, ale ja jasnowidzem nie jestem by wiedzieć, który to tydzień ;)
Wiem przepraszam zs nie określenie się w poście
Dziękuje bardzo za odpowiedz
 
To ja podsumuję może :) Bo nie do końca dziewczyny prawdę napisały, a trochę się w tym pogubiły :)

Powiedzmy pracę podjęłaś 21.10.2021r. i do wczroaj przepracowałaś 7 dni. Nie wiem od kiedy zamierzasz iść na zwolnienie. Ale powiedzmy od dzisiaj tj. 28.10.2021 r. W tym momencie dostaniesz:
1. wynagrodzenie za pracę za okres od 21-27.10r.
2. od 28.10 będziesz na zwolnieniu i pracodawca nie będzie Ci płacił za kolejne 23 dni (bo okres wyczekiwania na zasiłek chorobowy to 30 dni, a nie jak ktoś wcześniej pisał 34) - zatem nie dostaniesz wynagodzenia za okres 28.10-19.11.2021
3. za kolejne 3 dni zapłaci Ci wynagrodzenia chorobowe PRACODAWCA 20-22.11.2021
4. od 23.11 wypłatę chorobowego przejmie ZUS (o ile firma zatrudnia mniej niż 20 osób)
 
To ja podsumuję może :) Bo nie do końca dziewczyny prawdę napisały, a trochę się w tym pogubiły :)

Powiedzmy pracę podjęłaś 21.10.2021r. i do wczroaj przepracowałaś 7 dni. Nie wiem od kiedy zamierzasz iść na zwolnienie. Ale powiedzmy od dzisiaj tj. 28.10.2021 r. W tym momencie dostaniesz:
1. wynagrodzenie za pracę za okres od 21-27.10r.
2. od 28.10 będziesz na zwolnieniu i pracodawca nie będzie Ci płacił za kolejne 23 dni (bo okres wyczekiwania na zasiłek chorobowy to 30 dni, a nie jak ktoś wcześniej pisał 34) - zatem nie dostaniesz wynagodzenia za okres 28.10-19.11.2021
3. za kolejne 3 dni zapłaci Ci wynagrodzenia chorobowe PRACODAWCA 20-22.11.2021
4. od 23.11 wypłatę chorobowego przejmie ZUS (o ile firma zatrudnia mniej niż 20 osób)
A podpunkt 5 jest taki, że na 100% będziesz mieć kontrol z ZUS i wstrzymaną wypłatę L4 do wyjaśnienia 🙂
 
@JoannaG. Różnie bywa. U mnie też dziewczyny czasem szybko szły na zwolnienie. Najczęściej kończyło się pismem z ZUS z prośbą o odpowiedzenie na kilka pytań, a świadczenie chorobowe było normalnie wypłacane.
 
reklama
Do góry