reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
Jestem już po badaniach prenatalnych. Mój skarb ma już prawie 7 cm, serduszko bije prawidłowo. Z badań PAPP-a wyszlo niskie zagrożenie wadami genetycznymi, lekarz mówił, że nie mam się czym martwić. Wstępnie wyszlo że dziewczynka. Termin porodu wg dzisiejszego USG wypada na 01.06.
gratulacje to tylko się cieszyć ❤️❤️❤️❤️
 
Jestem już po badaniach prenatalnych. Mój skarb ma już prawie 7 cm, serduszko bije prawidłowo. Z badań PAPP-a wyszlo niskie zagrożenie wadami genetycznymi, lekarz mówił, że nie mam się czym martwić. Wstępnie wyszlo że dziewczynka. Termin porodu wg dzisiejszego USG wypada na 01.06.
super, ogromne gratulacje ❤️
 
A mam jeszcze jedno pytanie bo tu rozmowy o fast foodach a ja się zastanawiam czy któraś z was jakoś bardzo zdrowo się przyłożyła do żywienia w ciąży?
Wiecie mam poczucie że mogę wszystko bo ciąża i się obawiam że zaraz będę się toczyć. A rosnę szybko i już i tak mam lekka nadwagę. Jestem niska do tego.
Nie wiem jak mam się opanować i czy w ogóle powinnam się przejmować czy jeść póki mi wszystko wchodzi.
 
A mam jeszcze jedno pytanie bo tu rozmowy o fast foodach a ja się zastanawiam czy któraś z was jakoś bardzo zdrowo się przyłożyła do żywienia w ciąży?
Wiecie mam poczucie że mogę wszystko bo ciąża i się obawiam że zaraz będę się toczyć. A rosnę szybko i już i tak mam lekka nadwagę. Jestem niska do tego.
Nie wiem jak mam się opanować i czy w ogóle powinnam się przejmować czy jeść póki mi wszystko wchodzi.
Ja nie pije kawy, nie pale, narazie nie mam diety bo i tak jem mało.. 😅
Ale jeżeli nadzieję mnie ochota na mały Grzeszek to będę grzeszyć 😅 ja też szybko tyje jak bym się nie pilnowała ;) ale jeżeli będę miała zachcianki to będę korzystać. Na spacerkach z dzieckiem się zrzuci :p potem lato to pić się chce nie jeść to myślę że waga zleci 😂
 
Hejka.jestem tu nowa i widzę że też dostalyscie acard. Przepisał mi w pon lekarz i myślicie że biegunka to też od tego może być? Bo widzę że piszecie o jelitach. W ogóle zdziwiłam się ale kazał brać do 34 tygodnia około. Dlaczego Wam przepisał?
Jeszcze mam problem z cukrem...i bije się z myslami. wlasnie wróciłam od diabetologa(pominmy że niedoczynność tarczycy też się w ciąży przyplątała i 50 euthyroxu biorę) i kazał brać insulinę. Mam tak ponizej 100 rano cukier a reszta pięknie bez problemu poniżej 140. Bije się z myślami ponieważ inny diabetolog z drugiej ciąży dopuszczał takie wyniki rano bez insuliny a ona kazała mi zejść poniżej 90 i tak zwiększać insulinę żeby zejść...
Tylko insulina na noc :) znasz skutki hipoglikemii matki u plodu :) ? Poco narażać dziecko, u ciężarnej norma jest do 90 i należy ja kontrolować :) bralam insuline w 1 ciazy - ponie miałam cukrzycy i mam teraz w 2, syn zdrowy.
 
A mam jeszcze jedno pytanie bo tu rozmowy o fast foodach a ja się zastanawiam czy któraś z was jakoś bardzo zdrowo się przyłożyła do żywienia w ciąży?
Wiecie mam poczucie że mogę wszystko bo ciąża i się obawiam że zaraz będę się toczyć. A rosnę szybko i już i tak mam lekka nadwagę. Jestem niska do tego.
Nie wiem jak mam się opanować i czy w ogóle powinnam się przejmować czy jeść póki mi wszystko wchodzi.
Ja ostatnio jadłam to, na co mialam ochotę. Byłam przekonana, że przytyłam, a okazało się, że jednak schudłam 1,6kg. Z tym, że mam głównie jazdy na takie normalne jedzenie. Czasem wjedzie burger z burgerowni..
 
reklama
Do góry