reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ja dziś zaczynam 16tc i powoli czas się żegnać z encortonem. Bardzo to dla mnie stresujące. 😌🙄. Moja Pani dr zawsze bardzo pilnuje żebym miała wszystkich leków na styk 😅
8 ciąża, jak to brzmi... 😒. Wszyscy lekarze patrząc w kartę ciąży najpierw upewniają się czy to nie błąd.
Agusza u mnie 7 ciaza także wiesz :) byle do przodu :)
A my dzis 21+2 i po badaniach polowkowych wszystko jest na swoim miejscu, no może dzidzia lepiej jakby siedziała wyżej bo ulokowała się wpoprzek w miednicy i kopie mnie w psioche ☺
 
reklama
Agusza u mnie 7 ciaza także wiesz :) byle do przodu :)
A my dzis 21+2 i po badaniach polowkowych wszystko jest na swoim miejscu, no może dzidzia lepiej jakby siedziała wyżej bo ulokowała się wpoprzek w miednicy i kopie mnie w psioche ☺


Dobrze słyszeć, że rośnie dzieciak. Lepiej niech on sobie wyżej wlezie, co byś spokojnie końca doczekala
 
Hej wszystkim
Chciałabym zaczerpnąć od was trochę porad. Mam 26 lat i 1 synka 1,5roku. Z mężem zaczęliśmy się starać o drugie dziecko i mamy same problemy. Jestem w trakcie oczekiwania na 3 poronienie bo beta w ciągu 48h nic nie wzrosła. Pierwsze poronienie pustego jaja 8tc, druga ciąża biochemiczna 4tc a teraz również 4tc. Po drugim poronieniu ginekolog mówił ze to się przytrafia itp. Teraz już nie mam co liczyć na przypadek ale chce zacząć działać. Martwię się że drugi raz nie będzie mi dane zostać mamą i jestem już w totalnej rozsypce. Czuje się zepsuta, wadliwa itp. Chciałam prosić tu o radę jakie badania wykonać. Kogo prosić o skierowania i ewentualnie jakie robi się z własnej kieszeni. Chciałabym żeby ktoś mnie już nakierował a ja uderzę tam gdzie trzeba żeby przestano mnie spławiać tekstami że takie coś się zdarza. Chyba już po tym wszystkim nigdy nie ucieszy mnie pozytywny test ciążowy 😔
Jestem w podobnej sytuacji, oczekują na krwawienie, 1 ciąża puste jajo , a teraz drugą chyba biochemiczna, mam nadzieję że nie pozamaciczna, jutro jeszcze muszę zbadać bete. Też już ręce mi opadają. Nie mamy dziecka i już 3 razy nie udało się...
 
Tak, tak u mnie dwa cudy na żelaznym melduje.
Jeden dosyć świeży! Mam dwie córeczki Zuze 2,5 lat oraz Ule 4 miesiące :)
Na ten moment czuję się spełniona zamykam etap starań w swoim życiu co nie znaczy że chce zapomnieć o wyboistej drodze która doprowadziła mnie do tego miejsca w którym jestem. Było ciężko, gdyby ktoś 3 lata temu powiedział mi że będę miała dwójkę to pewnie bym nie uwierzyła.

Trzymam kciuki za staraczki i brzuchatki i oczywiście gdyby któraś w krzakach miała pytania odnośnie leczenia na slasku i boi się na forum to piszcie na priv.
Ja Cię pamiętam z czasów Twojej pierwszej szczęśliwej ciąży, bo tez byłam tedy w ciąży :p a teraz tez mam synka starszego o miesiąc od Twojej Uli ;)
 
Hej dziewczyny. Mam za sobą 2 poronienia w granicach 8-10 tydzień plus jednej ciąży biochemicznej. Nie wiem u ilu lekarzy już byłam ale na pewno nie skończy się na palcach jednej ręki .
Wreszcie z polecenia trafiłam na doktora który na drugiej wizycie zlecił mi badania a na trzeciej wiadomo już co jest przyczyną poronień - przeciwciała przeciwjądrowe 1:1000 plus mutacja MTHFR c677t.
Przeszukałam cały internet na temat przeciwciał przeciwjądrowych, ale mam jeszcze do Was pytanie. Czy któraś z Was mierzy się z tym problemem i udało się szczęśliwie donosić ciążę ?
 
Hej dziewczyny. Mam za sobą 2 poronienia w granicach 8-10 tydzień plus jednej ciąży biochemicznej. Nie wiem u ilu lekarzy już byłam ale na pewno nie skończy się na palcach jednej ręki .
Wreszcie z polecenia trafiłam na doktora który na drugiej wizycie zlecił mi badania a na trzeciej wiadomo już co jest przyczyną poronień - przeciwciała przeciwjądrowe 1:1000 plus mutacja MTHFR c677t.
Przeszukałam cały internet na temat przeciwciał przeciwjądrowych, ale mam jeszcze do Was pytanie. Czy któraś z Was mierzy się z tym problemem i udało się szczęśliwie donosić ciążę ?
Napisz, jaki masz wynik profilu ANA3, czy powtarzałas już ANA2, co proponuje lekarz i czy robiłaś już badania na krzepliwość.
 
Napisz, jaki masz wynik profilu ANA3, czy powtarzałas już ANA2, co proponuje lekarz i czy robiłaś już badania na krzepliwość.
Robilam przeciwciala przeciw kardiolipinie , białko, białko s , komórki LE i wszystko ok. Ana 2 i Ana 3 lekarz nie zlecił. Podczas 1 ciąży nie brałam żadnych leków. Podczas 2 ciąży brałam heparynę w dawce 0,4 i encorton 5 + cały czas acard 150. Niestety nie pomogło.
Obecny lekarz proponuje nadal brać acard 150 zwiększyć dawkę heparyny i zwiększyć steryd - przepisał mi calcort 6mg (od pozytywnego testu)
Mam nadzieję że nic nie pokręciłam 😊
 
Robilam przeciwciala przeciw kardiolipinie , białko, białko s , komórki LE i wszystko ok. Ana 2 i Ana 3 lekarz nie zlecił. Podczas 1 ciąży nie brałam żadnych leków. Podczas 2 ciąży brałam heparynę w dawce 0,4 i encorton 5 + cały czas acard 150. Niestety nie pomogło.
Obecny lekarz proponuje nadal brać acard 150 zwiększyć dawkę heparyny i zwiększyć steryd - przepisał mi calcort 6mg (od pozytywnego testu)
Mam nadzieję że nic nie pokręciłam [emoji4]
To koniecznie musisz zrobić ANA3 (przeciwciała przeciwjadrowe), żeby ustalić, przeciwko jakim antygenom one są. Steryd nie jest jedynym sposobem chronienia ciąży przy ANA, możesz zasięgnąć porady reumatologa.
 
reklama
Do góry