reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki II połowa 2021

reklama
Ja nie mam potwierdzenia bo testu nie robiłam ale podejrzewam że dwa razy mogłam mieć biochem który się nie utrzymał z mojej własnej głupoty - po dźwiganiu ciężkich rzeczy czułam ból w podbrzuszu i kilka dni później przyszła @. Pewności nie mam, ale te dwa razy czułam że tym razem się udało i niestety dwa razy dzwignelam... Ja to i przed szkodą i po szkodzie głupia... 🤦
nie, nie mogłaś od tego poronić. Owszem coś takiego (gdybys dźwignęła naprawdę ciężar) w wysokiej ciąży i Np niewydolności szyjki może wywołać skurcze ale ciąży na etapie 1 trymestru naprawdę nie zaszkodzi się dźwiganiem, stresem itp. Były badania na bliskim wschodzie które pokazały 0-1% wzrost ryzyka utracenia ciąży na terenach wojennych gdzie umówmy się żyje się ciężej niż u nas.
 
Wiecie, ja nie mówię że każde dźwiganie się tak kończy, może po prostu ja miałam pecha. Bo dziwne wydaje mi się to że te dwa razy po dźwiganiu mnie bolało podbrzusze - nigdy tak nie miałam w innych okolicznościach
To jest wytłumaczalne, bo nerwy odpowiedzialne za czucie w odcinku lędźwiowym i krzyżowym są bardzo blisko tych unerwiających narządy rodne. Jedne z gorszych boli miesiączkowych występują przy problemach z kręgosłupem.
 
🙄🙄🙄
Jutro mam wizytę u mojej doktor, pęcherzyka nie będzie oczywiście widać ale zobaczymy chociaż jak endometrium w takim razie. Ja już sama nie wiem, zawsze ludziom tłumaczyłam ze w ciąży okresu nie ma 😂

4DDAB368-3255-4D1F-9667-CB28BF1C49C5.jpeg
 
Ja nie mam potwierdzenia bo testu nie robiłam ale podejrzewam że dwa razy mogłam mieć biochem który się nie utrzymał z mojej własnej głupoty - po dźwiganiu ciężkich rzeczy czułam ból w podbrzuszu i kilka dni później przyszła @. Pewności nie mam, ale te dwa razy czułam że tym razem się udało i niestety dwa razy dzwignelam... Ja to i przed szkodą i po szkodzie głupia... 🤦
Ja przy każdej ciąży miałam bóle podbrzusza i nie ważne czy akurat pracowałam gdzie ciągle coś dźwigam czy siedziałam w domu to kończyło się tak samo więc chyba akurat to nie ma nic do rzeczy. 😉
 
reklama
Pamiętajcie że starsze pokolenia miały jednak lepsze zdrowie niż obecne 😉

No ja urodziłam drugie dziecko w 2015 więc to raczej nie było tak dawno :D I większość moich koleżanek w drugiej ciąży się nie oszczędza bo się po prostu nie da. Mnie nic tak nie przeraża jak wizja szpitala. Mimo, że mamy pomoc domową - mama to mama
 
Do góry