reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Ja wracam w marcu do pracy a mały będzie pod opieką babci (najlepsza opieka jaką można mieć :D). Ja będę woziła, bo teściowie mieszkaja 5 min pieszo od mojego miejsca pracy więc wszystko się super układa :D a jak skończy 3 latka to pójdzie do przedszkola niedaleko teściów więc będą mi go odbierać z przedszkola i u nich będzie na mnie czekał. Mam nadzieję że się tak uda, chociaż jeszcze nie pytałam w tym przedszkolu o miejsce, ale znowu w 2024 to nie powinno być problemu. Mała mieścina, przedszkole prywatne więc liczę że się uda :)
Super opcja! Ja dam hanie szybciej do przedszkola jak Basie. Chyba, że znajdę opiekunkę to szybciej wrócę do pracy. Zobaczymy, pytam się wszystkich czy mają jakąś panią z polecenia, czas pokaże 😁
 
reklama
Niech już te państwo nic nie daje więcej 😂 dają i dają 😂tylko szkoda, że olej juz tyle kosztuje, że szok!!!!! Takie zdziwienie mnie wzięło w biedronce
No olej też widziałam jak poszedł na górę 😱 i w ogóle co jakiś czas tak się łapię na zakupach, że z dnia na dzień coś drożeje i to nie o jakieś grosze 😔 Tym bardziej niech dają, żeby chociaż trochę zrekomentować, myślę że jakby nie dawali to ceny też by nie poszły w dół niestety.
 
No olej też widziałam jak poszedł na górę 😱 i w ogóle co jakiś czas tak się łapię na zakupach, że z dnia na dzień coś drożeje i to nie o jakieś grosze 😔 Tym bardziej niech dają, żeby chociaż trochę zrekomentować, myślę że jakby nie dawali to ceny też by nie poszły w dół niestety.
Jak dadzą to znowu coś pojdzie w górę tak to działa. Z pustego nie naleją 😥😂 teraz 500 zł które dają ma wartość pewnie 250 zł. Paliwo koszmar... To są jaja serio. A oni rozdają pieniądze.... Wymyślałaja jakieś nowe lady... Sponsorują patologię i tyle. Mam nadzieję, że to się skończy, tylko nie będzie czego juz ratować 😥
 
U nas jest jeden publiczny. Ale ja mam małe miasteczko, więc dla mnie ceny z kosmosu.
U nas cena już po dotacji.


Wieem, że jest 500+, ale to i tak prawie połowa pensji, dojazd do pracy i po wypłacie, więc nie wiem czy jest sens pracować, a z drugiej strony już mam dość siedzenia w domu.
Ja się też zastanawiałam nad przedłużeniem "wolnego", ale niestety nie wyżyjemy z jednej pensji, tylko jeśli przyjdzie nam posłać go do prywatnego żłobka, to też pewnie nie będzie co do gara włożyć, jedynie że na opłaty będzie.
A to u nas z tymi cenami to różnie podają, dlatego będziemy jeszcze pytać w tych dotowanych jak to wygląda, bo może to też są już ceny po dotacji.
 
Jak dadzą to znowu coś pojdzie w górę tak to działa. Z pustego nie naleją 😥😂 teraz 500 zł które dają ma wartość pewnie 250 zł. Paliwo koszmar... To są jaja serio. A oni rozdają pieniądze.... Wymyślałaja jakieś nowe lady... Sponsorują patologię i tyle. Mam nadzieję, że to się skończy, tylko nie będzie czego juz ratować 😥
No chorą politykę mają, ale mogliby nie dawać nic, a ceny i podatki i tak podnosić, więc już lepiej, że coś dają. Wiadomo, że to się nie wyrówna, bo ceny rosną szybciej niż pensje (jak ktoś nie zarabia najniższej to zazwyczaj w ogóle mu nic nie rośnie 😂 ja w ogóle muszę sprawdzić, czy od przyszłego roku moja pensja nie będzie już tą najniższą 😂). Z tą patologią bym tak nie uogólniała, bo wiele normalnych rodzin w obecnych czasach ratuje się tym 500+, niestety nie każdy ma dobrze płatną pracę a pomyśl sobie ile jest rodzin, gdzie oboje pracują za najniższą krajową i ile to faktycznie jest. Opłaty drożeją, żywność drożeje, kredyty drożeją, a pensja minimalna wciąż nieadekwatna.
 
No chorą politykę mają, ale mogliby nie dawać nic, a ceny i podatki i tak podnosić, więc już lepiej, że coś dają. Wiadomo, że to się nie wyrówna, bo ceny rosną szybciej niż pensje (jak ktoś nie zarabia najniższej to zazwyczaj w ogóle mu nic nie rośnie 😂 ja w ogóle muszę sprawdzić, czy od przyszłego roku moja pensja nie będzie już tą najniższą 😂). Z tą patologią bym tak nie uogólniała, bo wiele normalnych rodzin w obecnych czasach ratuje się tym 500+, niestety nie każdy ma dobrze płatną pracę a pomyśl sobie ile jest rodzin, gdzie oboje pracują za najniższą krajową i ile to faktycznie jest. Opłaty drożeją, żywność drożeje, kredyty drożeją, a pensja minimalna wciąż nieadekwatna.
No tak tylko ludzie najczęściej z tą najniższa krajowa (o ile w ogóle chxe im się pracować) mają np. 3 dzieci jak ich na to nie stać. Mnie nie stać na 3 dziecko to go nie będę miała i tyle. Wiem, że to już koszty są wielkie więc póki nie będzie stabilnie to się bym nie zdecydowała . I tak wiele, normalnych rodzin którzy uczciwie zarabiają dostają pieniądze i super. Lecz nie pracującym bym grosza nie dała 😂
 
No tak tylko ludzie najczęściej z tą najniższa krajowa (o ile w ogóle chxe im się pracować) mają np. 3 dzieci jak ich na to nie stać. Mnie nie stać na 3 dziecko to go nie będę miała i tyle. Wiem, że to już koszty są wielkie więc póki nie będzie stabilnie to się bym nie zdecydowała . I tak wiele, normalnych rodzin którzy uczciwie zarabiają dostają pieniądze i super. Lecz nie pracującym bym grosza nie dała 😂
Wiesz jakby patrzeć, kogo stać na dzieci, to by się okazało, że większość ludzi dzieci by nie miała. Tym co się nie chce pracować, to w ogóle nie powinni płacić, ale wiem jak jest. Często ktoś pracuje uczciwie i zarabia mniej niż taki leser, no takie życie niesprawiedliwe. Sama wiem po sobie i swojej pracy. Niepracującym też bym grosza nie dała i to powinno być kryterium, a nie wysokość dochodu, który zresztą często ludzie sobie zaniżają żeby dostać jakieś świadczenie.
 
reklama
Ja do pracy mialam wrovic w połowie marca a teraz serio mysle o powrocie w styczniu. Juz mam dość siedzenia w domu ale barazie szukam niani. Bo ta ktora chcielismy nas wystawiła, żłobek odpada a babcia die nie nadaje zdrowotnie. Takze szukamy tez;)
 
Do góry