reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Ja to bym chciała żeby mi wypowiedzenie złożyli... A oni ciągle pytają kiedy wracam ,😂😂 a szef spoko gościu to na razie nic nie mówiłam. W grudniu do nich jadę żeby pogadać i się pożegnać 🤷
 
Chyba prawo jest takie, że na 1 dzien muszą cie przyjąć a później wypowiedzenie. Chyba, że skończy się umowa w trakcie macierzynskiego
to trzeba by było zapytać jaka dokładnie umowa. Ale nie jest tak, że kobieta jest chroniona prawnie przez jakiś tam okres przed zwolnieniem? Nawet się jeszcze nie orientowałam..
 
Tylko, że to nawet nie o dzieci chodzi. Osobiście jakoś specjalnie dużo na dziecko nie wydaję. Jak dziecka nie miałam też było ciężko, nawet mieszkać nie było gdzie. Było przez chwilę MDM, a teraz nic. Kredytu bez dużego wkładu własnego nie dostaniesz, a odłożyć nie ma z czego.
Ty serio myślisz, że gdyby nie dawali 500+, dodatkowych emerytur i innej kasy, to ceny magicznie by nie rosły i chleb nadal byłby za 2zł?
Myśle, że państwo nie byłoby tak zadłużone i by tak nie rosło. Jakim cudem w lislu niemieckim po przeliczenu nawet jest taniej niż w pl. Wybacz ale rozdawanie pieniędzy w biednym państwie się nie sprawdza. I możesz się z tym nie zgadadzac,masz do tego prawo.
 
No staaaara, w ogóle ciastka z nakielnego są KOZACKIE 🤤🤤🤤 w ciazy to raz w miesiącu musiały wjechać 😁 ale droga impreza, w sumie teraz nie mamy już po drodze nigdzie, więc od święta kupimy jak własnie np jesteśmy w galerii. Jadłam u nich te bezy pojedyncze z kremem i owocami 😍
no poolecam właśnie tort bezowy, krojony na kawałki. Chyba najlepsze ciacho jakie jadłam EVER :D
 
Tego to nie wiem. Wiem, że u męża w firmie sytuacja, że kobieta wraca i szef juz jej nie chce to po 1 dniu wypowiedzenie. Tez ma umowę na czas nie określony to chyba wypowiedzenie 3 msc
a to wypowiedzenie niby jak argumentuje? Przecież nie można zwolnić pracownicy bez konkretnego powodu jesli jest na umowe o prace. Za ciąże też nie można :D Musze sobie o tym poczytać, chociaż ja akurat sie nie boje o powrót.

A Ty @Święta92 jakie masz zmiany w swojej pracy? Bo ja się ostatnio dowiedziałam, że można chyba d 4tego (?) roku życia dziecka napisać oświadczenie o nie wyrażeniu zgody na pracę w nadgodzinach i w godzinach nocnych. Nie wiedziałam tego wcześniej.
 
no i weszłyśmy znów na poliyke... 🤪 🤷‍♀️
Juz kończę bo ja mam dosc twarde stanowisko i zawsze mialam 😂 takze nie mam co się wypowiadać. Tak jak mówię mi manna z nieba nie leci bo obydwoje swoje cegielki dokładany małymi krokami. I tak jak mówię, nawet jak się nam nie przelewało, płaciliśmy kredyt z jednej pensji, to 500 plus trzymaliśmy corki... Chodzilam np w nocy na rozkładanie towaru by dorobić.... No ale ja mam inne podejście i sen dla mnie nie jest najważniejszy. Nawet tersz mowie, ze chętnie bym jakos dorobiła bo lepiej mieć niż nie mieć.
 
reklama
a to wypowiedzenie niby jak argumentuje? Przecież nie można zwolnić pracownicy bez konkretnego powodu jesli jest na umowe o prace. Za ciąże też nie można :D Musze sobie o tym poczytać, chociaż ja akurat sie nie boje o powrót.

A Ty @Święta92 jakie masz zmiany w swojej pracy? Bo ja się ostatnio dowiedziałam, że można chyba d 4tego (?) roku życia dziecka napisać oświadczenie o nie wyrażeniu zgody na pracę w nadgodzinach i w godzinach nocnych. Nie wiedziałam tego wcześniej.
Ja jako zastępca mam godziny od 6- 14 albo 14-22. Już z 2 dzieci ciezko mi sobie wyobrazic że chodze na 14 do pracy. Muszę iść do biura i zobaczyć czy,, prezes,, (bawi mnie ta nazwa, ale tak mówią) znajdzie dla mnie wkoncu miejsce na kierowniczkę wtedy praca od 7 do 15,albo w biurze u niego w dziale handlowym, co bardziej mi by pasowało. Zobaczymy. Jak nie tu to gdzie indziej znajdę pracę. Muszę język podszkolić i będzie dobrze. 😁
 
Do góry