reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
😂😂Wiesz wolalabym, żeby życie było tańsze niż te pieniądze.... Szkoda mi starszych ludzi którzy liczą czy starczy im na chleb.. A z tym rozdawaniem pieniędzy niestety ceny rosną
Tańsze już nie będzie, niezależnie od tego jaka partia dojdzie do władzy. Zresztą jak dla mnie oni są wszyscy siebie warci, byle dla siebie jak najwięcej. Ceny i tak by rosły, czy rozdają, czy nie, bo inflacja.
E dla starszych to emerytura 13 i 14 i jakoś żyją, a młodym bez dzieci nic nie dają, ledwo na dziecko te 500zł, co już dawno zresztą powinno być zwaloryzowane. Nie mówię, bo moi rodzice najniższa emerytura, ciężko mają, tata do pracy poszedł, bo kasy brakuje, ale też potrzeby mniejsze. Ja jestem młoda a wciąż liczę, czy starczy mi na chleb. Wczoraj dostałam zasiłek z zusu, a dziś już prawie nic nie mam. Po przelaniu chłopakowi połowy kasy za opłaty zostało mi uwaga uwaga 400zł, a nie mamy w tym miesiącu rachunku za prąd i nie składam się na garaż. 2 Bebilony w promocji, jakieś zakupy po taniości i czekanie najpierw do wypłaty faceta, potem do 500+ i znowu do moich marnych groszy z zusu.
 
Musze sie nauczyc od Ciebie dostrzegania pozytywów 😁
Sen jest ważny wiadomo 😂 organizm lepiej pracuje. Tylko, że teraz wieczorem mogę sobie coś porobić dla siebie w spokoju i mega jest mi to potrzebne! Resetuje umysł, bez wiecznego,, mamo Actimel, mamo wody,, 🤮😂 pozniej sie wkurzam w nocy i nad ranem ale wiem, że to przejściowe i to minie.
 
Chyba prawo jest takie, że na 1 dzien muszą cie przyjąć a później wypowiedzenie. Chyba, że skończy się umowa w trakcie macierzynskiego
Siostra mi mówiła, że jak złożę ten wniosek o skrócony etat, zanim oni mi dadzą wypowiedzenie (jeśli taki mieliby zamiar), to nie mogą mnie zwolnić, tylko właśnie nie wiem jak długo, ale na pewno nie 1 dzień. Ja mam umowę na czas nieokreślony i chyba tylko takiej ten przepis dotyczy, muszę zgłębić temat.
 
Tańsze już nie będzie, niezależnie od tego jaka partia dojdzie do władzy. Zresztą jak dla mnie oni są wszyscy siebie warci, byle dla siebie jak najwięcej. Ceny i tak by rosły, czy rozdają, czy nie, bo inflacja.
E dla starszych to emerytura 13 i 14 i jakoś żyją, a młodym bez dzieci nic nie dają, ledwo na dziecko te 500zł, co już dawno zresztą powinno być zwaloryzowane. Nie mówię, bo moi rodzice najniższa emerytura, ciężko mają, tata do pracy poszedł, bo kasy brakuje, ale też potrzeby mniejsze. Ja jestem młoda a wciąż liczę, czy starczy mi na chleb. Wczoraj dostałam zasiłek z zusu, a dziś już prawie nic nie mam. Po przelaniu chłopakowi połowy kasy za opłaty zostało mi uwaga uwaga 400zł, a nie mamy w tym miesiącu rachunku za prąd i nie składam się na garaż. 2 Bebilony w promocji, jakieś zakupy po taniości i czekanie najpierw do wypłaty faceta, potem do 500+ i znowu do moich marnych groszy z zusu.
No właśnie tańsze nie będzie bo toniemy w długach. Te pieniądze serii na drzewie nie rosną. Kiedyś człowiek zarabiał 800 zł i starczylo, żeby odłożyć. A teraz jest okropnie. I żadna władza nie jest dobra.. Dobrze, że dali tym biednym ludzia 13, 14 emerytury bo całe życie pracowali!! Całe, za marne grosze... I to im się należy właśnie. A nam tak naprawdę nikt dzieci nie każe robić. ..
 
Siostra mi mówiła, że jak złożę ten wniosek o skrócony etat, zanim oni mi dadzą wypowiedzenie (jeśli taki mieliby zamiar), to nie mogą mnie zwolnić, tylko właśnie nie wiem jak długo, ale na pewno nie 1 dzień. Ja mam umowę na czas nieokreślony i chyba tylko takiej ten przepis dotyczy, muszę zgłębić temat.
Tego to nie wiem. Wiem, że u męża w firmie sytuacja, że kobieta wraca i szef juz jej nie chce to po 1 dniu wypowiedzenie. Tez ma umowę na czas nie określony to chyba wypowiedzenie 3 msc
 
Oo to sluchaj, musisz koniecznie sprobowac, jesli jeszcze nie jadlas owocowego tortu bezowego z Nakielnego !!!! Są GENIALNE !!!! W galerii Bronowice najbliżej 😉 troche drogie, ale naprawde warto zaszalec 😍😍😍 ja tez uwielbiam beze …🤭
No staaaara, w ogóle ciastka z nakielnego są KOZACKIE 🤤🤤🤤 w ciazy to raz w miesiącu musiały wjechać 😁 ale droga impreza, w sumie teraz nie mamy już po drodze nigdzie, więc od święta kupimy jak własnie np jesteśmy w galerii. Jadłam u nich te bezy pojedyncze z kremem i owocami 😍
 
Tańsze już nie będzie, niezależnie od tego jaka partia dojdzie do władzy. Zresztą jak dla mnie oni są wszyscy siebie warci, byle dla siebie jak najwięcej. Ceny i tak by rosły, czy rozdają, czy nie, bo inflacja.
E dla starszych to emerytura 13 i 14 i jakoś żyją, a młodym bez dzieci nic nie dają, ledwo na dziecko te 500zł, co już dawno zresztą powinno być zwaloryzowane. Nie mówię, bo moi rodzice najniższa emerytura, ciężko mają, tata do pracy poszedł, bo kasy brakuje, ale też potrzeby mniejsze. Ja jestem młoda a wciąż liczę, czy starczy mi na chleb. Wczoraj dostałam zasiłek z zusu, a dziś już prawie nic nie mam. Po przelaniu chłopakowi połowy kasy za opłaty zostało mi uwaga uwaga 400zł, a nie mamy w tym miesiącu rachunku za prąd i nie składam się na garaż. 2 Bebilony w promocji, jakieś zakupy po taniości i czekanie najpierw do wypłaty faceta, potem do 500+ i znowu do moich marnych groszy z zusu.
Inflacja to jest wzrost cen, więc nie możesz pisać, że inflacja i tak będzie bo inflacja. Albo, że wzrost cen i tak będzie bo wzrost cen. Ten wzrost skądś się bierze. Ceny rosną żeby to 500+ można było sfinansować- i inne mniej lub bardziej sensowne programy socjalne. A co to jest 13 czy 14 emerytura jak sobie przeliczysz na miesiąc? Jak mama mi powiedziała ile jej wyliczają emerytury to się złapałam za głowę. A przecież to są ludzie którzy już są starsi, nie mają sił albo zdrowia żeby dalej wykonywać swoją prace (wiadomo, każdy przypadek jest indywidualny). Nie zmienisz zawodu, nie przekwalifikujesz się, nie wyjedziesz z kraju bo gdzie indziej jest lepiej, bo w znacznej mierze nikt Cie już nie zatrudni. Mi akurat szkoda emerytów.
 
reklama
No właśnie tańsze nie będzie bo toniemy w długach. Te pieniądze serii na drzewie nie rosną. Kiedyś człowiek zarabiał 800 zł i starczylo, żeby odłożyć. A teraz jest okropnie. I żadna władza nie jest dobra.. Dobrze, że dali tym biednym ludzia 13, 14 emerytury bo całe życie pracowali!! Całe, za marne grosze... I to im się należy właśnie. A nam tak naprawdę nikt dzieci nie każe robić. ..
Tylko, że to nawet nie o dzieci chodzi. Osobiście jakoś specjalnie dużo na dziecko nie wydaję. Jak dziecka nie miałam też było ciężko, nawet mieszkać nie było gdzie. Było przez chwilę MDM, a teraz nic. Kredytu bez dużego wkładu własnego nie dostaniesz, a odłożyć nie ma z czego.
Ty serio myślisz, że gdyby nie dawali 500+, dodatkowych emerytur i innej kasy, to ceny magicznie by nie rosły i chleb nadal byłby za 2zł?
 
Do góry