reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Ej dziewczyny ja to dzis spamuje tutaj 😁 ale to forum to dla mnie taka skarbnica wiedzy bo kazda ma jakas swoja i naprawde na wiele pytan mam odpowiedzi. Zastanawiam sie co zrobic jutro. Dzis wzielam wolne i gdzies tam w glebi liczylam ze jeden dzien na regeneracje wystarczy no ale...dupa. nie wystarczy bo nic lepiej sie nie czuje a z gilem do roboty chodzic to srednio a jeszcze w ciazy to wykluczam bo wiem ze dziecku to dobrze nie zrobi ani mi. I nie pozostaje mi nic innego jak isc do lekarza albo teleporade ogarnac noi wezme zwolnienie na te kilka dni. Tylko jak to wplynie na moja kase potem na tym konkretnym zwolnieniu i maciezynskim? Ktoras z Was jakis czas temu pisala jakis post odnosnie zwolnien ? Zastanawiam sie jak to moja szefowa by rozegrala...no bo teoretycznie ja mam 90% na konto 10% do reki...czyli te 100% zwolnienia wyplaci mi z tej puli konta a rabnie reszte co do reki....
 
reklama
Oooo to i kluseczka, z usg termin porodu wychodzi na 6.07.
20211214_101103.jpeg
 
Kurde, mam to samo. Niby przełożony fajny i wgl i miałam dzisiaj po wizycie pojechać do pracy mu powiedzieć ale jakoś się tak stresuje, że nie pojechałam...
Ja tez sie bardzo stresowałam myslałam że sie popłacze jak mowilam szefowej o ciąży i że uciekam na L4 to czulam jakbym sie przyznawała do tego że popełniłam coś złego. A przecież to powinna byc szczesliwa nowina. Ale bałam sie jej rekacji pewnie dlatego ze to świeża nowa praca 4 miesiąc pracy po okresie probnym dostalam umowe na czas nieokreslony i akurat udało sie zajsc w ciąże :-)
 
A ja się zastanawiam nad prenatalnym bo wyczytałam że jedna kobitka miała większego dzidziusia niż wg OM i 13tc to może być za późno na prenatalne. A ja właśnie w tym tyg sobie ustawiłam. Moje dzieciątko jest na razie większe o 3-4dni i sama nie wiem co myśleć. Następna wizyta u lekarza to 28.12 to będzie wg OM 10+2 a wg USG 10+6. Mam nadzieję że w tym dniu dowiem się czegoś wiecej.
Dzidziuś musi mieścić się w przedziale 4,5 cm do 8,5 cm. Jeśli będzie większy to może być problem ze sprawdzeniem przezierności karkowej.
Tak więc wszystko zależy od tego jak duży jest Twój maluch, dowiesz się na kolejnej wizycie.
 
Hej dziewczyny, wybaczcie dłuższą absencję, lista już utworzona i wysłana do adminki. Jeśli jest jakaś osoba, którą widzicie, że odezwała się tylko po to by wejść do grupy zamkniętej to dajcie znać. Lista która przesłana została do Ani jest zaktualizowana w tamtym poście gdzie zaczęłam ją tworzyć ;) Jakby kogoś nie było na liście to też dawajcie znać. Brałam osoby z lików i z prywatnych wiadomości ale nie mam pewności czy nie umknął mi ktoś.
Ni wiem czy mam prawo na zamkniętą grupę, bo dopiero dzisiaj dołączyła, niech będzie wasza decyzja 😀
 
reklama
Do góry